Keystone logo
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing Master of Science v informačních a komunikačních technologiích - Robotika
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

Master of Science v informačních a komunikačních technologiích - Robotika

Zagreb, Chorvatsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 5 970 / per year *

Na kampusu

* 45 000 HRK (přibližně 6 000 EUR)

Úvod

V dnešní době je téměř nemožné narazit na strojírenský obor, který nesouvisí se zpracováním informací . Bezprecedentní úroveň důležitosti, kterou mají informace v moderních společnostech, je způsobena především rychlým rozvojem komunikačních technologií .

Výměna dat mezi heterogenními hráči, od lidí , přes autonomní auta až po roboty , je základním předpokladem pro jakýkoli druh kooperativních aktivit. To by nebylo možné bez sofistikovaných systémů zpracování dat a komunikace . Je zřejmé, že informace jdou ruku v ruce s komunikační technikou, proto jsou tyto oblasti sloučeny do magisterského studijního programu Informační a komunikační technologie .

Robotika jako multidisciplinární vědecký a technologický obor zahrnuje řadu oblastí, jako je automatizace, informatika, mechanika, biomechanika, komunikace se senzory, ovládání a mnoho dalších. Tento magisterský program má za cíl vyškolit novou generaci inženýrů, kteří budou v blízké budoucnosti vyvíjet nové aplikace a nástroje pro rozšíření schopností polních a servisních robotů. Technologie, která stojí za vývojem těchto systémů, pochází z různých oblastí výzkumu, jako je umělá inteligence, počítačové vidění, řízení, autonomie, strojové učení a další, přičemž všechny podléhají rychlému vývoji v současné digitální revoluci.

Výzkum, inovace a týmová práce jsou zásadní pro určování technického pokroku a vývoje nových technologií. Vybraní studenti budou mít během studia možnost zapojit se do předních výzkumných projektů financovaných EU.

Vysoký důraz je kladen na praktické dovednosti a raný kariérní rozvoj během studia. Studijní program také usnadňuje rozvoj dovedností měkkého inženýrství prostřednictvím sady průřezových kurzů , které doplňují inženýrské vzdělání o další sadu dovedností, které jsou nezbytné pro formování inženýra jako úplného člověka.

Přijímací řízení

Osnovy

Kariérní možnosti

Ohlasy studentů

O Škole

Otázky