Keystone logo
University of Vienna MSc International Business Administration
University of Vienna

MSc International Business Administration

Vienna, Rakousko

2 Years

Angličtina, Němec

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* Podle vašeho občanství. Další informace najdete na: https://studying.univie.ac.at/tuition-fee

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Magisterský program International Business Administration (Master IBW) je interdisciplinární studijní program.

Kromě obchodních administrativních dovedností a ekonomických základů mají studenti jedinečnou možnost zvolit si kulturní region, ve kterém chtějí být rozsáhle vzděláváni.

V tuto chvíli jsou nabízeny Evropa, Afrika, Čína, Japonsko, jižní Asie, Latinská Amerika a slovanské regiony. Pro každý kulturní region se získávají historické, sociologické a kulturní dovednosti a právní kompetence. Jsou základem budoucích požadavků mezinárodního trhu práce.

Absolventi jsou schopni samostatně řešit složité manažerské problémy v mezinárodním prostředí a jsou tak nepostradatelnými zaměstnanci pro mezinárodní společnosti.

Struktura

První část Master International Business Administration je úvodní fází, ve které jsou poskytovány a opakovány základní ekonomické znalosti tak, aby všichni nově přijímaní studenti byli na stejné úrovni. Paralelně s úvodní fází lze již navštěvovat další kurzy.

Další obchodní administrativní vzdělání ve výši 20 ECTS si lze zvolit při absolvování školení v mezinárodním managementu (20 ECTS). Seznam možných obchodních administrativních specializací je dlouhý a zahrnuje bankovnictví a finance, controlling, externí účetnictví, marketing a mezinárodní marketing, organizaci a personál, inteligentní výrobu, strategické řízení a řízení dodavatelského řetězce.

Dovednosti v kultuře, politice, historii a právu se získávají v modulu „Kulturologie“ z jedné z volitelných kulturních oblastí (Evropa, Afrika, Japonsko, Čína, jižní Asie, Latinská Amerika, slovanská oblast). Je zamýšleno rozšíření seznamu kulturních regionů.

Nakonec je třeba absolvovat modul diplomové práce, který zahrnoval jak samotnou diplomovou práci, tak diskusní kurz (Konversatorium) a absolvování magisterské zkoušky.

Specifika

Master International Business Administration je nabízen na Provozně ekonomické a statistické fakultě, ale ve skutečnosti jde o mezioborový studijní program, který zahrnuje Fakultu historických a kulturních studií, Fakultu sociálních věd a Právnickou fakultu.

Studijní program je vhodný pro studenty bakalářského studia jiných fakult, kteří si chtějí rozšířit své neekonomické bakalářské studium o ekonomické vzdělání.

Kromě hlubokých obchodních administrativních odborných znalostí studenti také získají porozumění interdisciplinární práci, stejně jako otevřenost pro jiné oblasti, způsoby myšlení a kultury.

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • MSc Mezinárodní obchodní management
  • Berlin, Německo
  • Potsdam, Německo
 • Master of International Business Administration (MIBA) se specializací na vedení a změnu
  • La Tour-de-Peilz, Švýcarsko
 • Ma V Oblasti Mezinárodní Obchodní Správy
  • Tallinn, Estonsko