Keystone logo
University of Vienna MSc Business Administration
University of Vienna

MSc Business Administration

Vienna, Rakousko

4 Semesters

Angličtina, Němec

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* V závislosti na vašem občanství. viz: https://studying.univie.ac.at/tuition-fee

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Studenti jsou seznámeni s metodami a nástroji obchodních oborů i příbuzných oborů, jako jsou obchodní právo, ekonomická sociologie, podnikové IT, ekonomie a statistika. Bývalí studenti jsou po absolvování schopni samostatně řešit manažerské problémy a aplikovat získané metodické dovednosti při řešení ekonomických problémů.

Dále jsou studenti magisterského programu připravováni k rozšíření vysokoškolského vzdělání v rámci doktorského studia v oboru obchodní administrativa nebo obchodní právo.

Struktura

První částí magisterského programu Business Administration je úvodní fáze, ve které si studenti mohou vybrat z obchodně administrativních a metodických předmětů. Paralelně s úvodní fází lze již navštěvovat další kurzy.

Během intenzifikační fáze si studenti mohou vybrat mezi hlavními (40 ECTS kreditů) a vedlejšími (20 ECTS kreditů), což znamená velké nebo malé specializace, které jsou prezentovány jako bloky předmětů různých oborů. Studenti si mohou vybrat buď dva hlavní (2 krát 40 ECTS kreditů) nebo 1 hlavní a 2 vedlejší (40 ECTS kreditů + 2 krát 20 ECTS kreditů).

Studenti navíc musí absolvovat volitelné předměty v rozsahu 8 ECTS kreditů a dokonce mají možnost získat kredit v maximálním rozsahu 4 ECTS kreditů za stáže.

Na konci programu musí studenti dokončit modul diplomové práce. To zahrnuje psaní diplomové práce, diskusní kurz (Konversatorium) a absolvování magisterské zkoušky.

Specifika

Výběrem oborů a vedlejších oborů mají studenti možnost individuálně rozvíjet svůj vědecký a odborný profil a přizpůsobit svůj studijní program budoucím profesním aspiracím.

Výrazně zjednodušená přijímací kritéria umožňují přijetí bakalářských absolventů neekonomických studijních programů do magisterského programu Podniková ekonomika. Navíc předpokladů pro kurzy je málo, takže si studenti mohou samostatně plánovat postup studia.

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • MSc V Oboru Podnikové Administrace - Strategie A řízení V Mezinárodních Organizacích
  • Linköping, Švédsko
 • MSc v oboru ekonomie a obchodní administrativa - inovace a rozvoj podnikání
  • Odense, Dánsko
  • Sønderborg, Dánsko
 • English MBA & MSc in Management
  • Nagoya, Japonsko