Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of Utah College of Engineering

University of Utah College of Engineering

University of Utah College of Engineering

Úvod

Prohlášení o poslání

Připravit studenty na vedoucí pozice a profesionální praxi v akademické sféře, průmyslu a státní správě; zlepšovat produktivitu, zdraví, bezpečnost a potěšení z lidského života prostřednictvím špičkového výzkumu; a stimulovat a růst ekonomiky poskytováním kvalifikovaných technických odborníků a přenosem technologií vyvinutých ve výzkumu College of Engineering do soukromého sektoru.

Žebříček univerzit

Nejnovější zpráva American Society of Engineering Education (ASEE) řadí University of Utah's College of Engineering na 71. z 310 škol ve velikosti našeho vysokoškolského zápisu. ASEE také řadí Utah Engineering:

27. z 251 škol na celkových ročních výdajích na výzkum

37. z 264 škol pro počet fakult s držbou práv

40. z 215 škol v počtu doktorských titulů

Síla v číslech

Starost o globální konkurenceschopnost USA se stala národní prioritou a spolu s ní i úsilí o zvýšení počtu amerických studentů, kteří hledají tituly v oboru strojírenství a informatiky. Potřeba je tak důležitá, že Kongres schválil zákon America COMPETES (Creating Opportunities to Meaningfully Promote Excellence in Technology, Education, and Science) Act, který povoluje federální výdaje ve výši 43,3 miliard USD na vědecké, technické, matematické a technologické výzkumné a vzdělávací programy. Bipartisanský návrh zákona jednomyslně prošel Senátem a v Poslanecké sněmovně drtivou většinou 367–57. Bývalý prezident Bush podepsal zákon dne 9. srpna 2007.

Na univerzitě v Utahu jsme se této problematice věnovali více než deset let a vedli jsme celostátní úsilí o zvýšení stupňů inženýrství a informatiky na podporu růstu ve státních, regionálních a národních ekonomikách. Naše úsilí se vyplácí. V květnu 2018 akademie udělila 1184 stupňů (716 BS, 354 MS, 114 Ph.D.)

Na fakultě navíc v roce 2019 vzrostl výzkum v oblasti inženýrství na 97 milionů USD (s dílčími cenami), což je nárůst o 288 procent od roku 2002. Tím se naše vysoká škola umisťuje na 50 nejlepších technických univerzit v zemi pro produktivitu výzkumu.

Místa

  • Salt Lake City

    Presidents' Circle,201, 84112, Salt Lake City

    Otázky