Keystone logo
University of Tuscia

University of Tuscia

University of Tuscia

Úvod

Studujte v Itálii: vyberte si vynikající univerzitu na přátelském území bohatém na kulturu a historii

Výzva k mezinárodním stipendiím na akademický rok 2022/23 je nyní otevřena!

University of Tuscia (UNITUS) vyhlašuje veřejný výběr pro přijetí mezinárodních studentů do 2. cyklu mezinárodních studijních kurzů (2 roky magisterského studia) pro akademický rok 2022/2023. Univerzita přidělí 59 stipendií nejzasloužilejším neitalským studentům, kteří se poprvé zapíší na italskou univerzitu, pokrývající většinu nákladů na odchod, včetně univerzitních poplatků.

Naše univerzita

UNITUS se nachází ve Viterbu (80 km severně od Říma) a je referenčním místem pro vzdělávání a učení, které nabízí kurzy, které se zaměřují na témata relevantní pro dané území a problémy reálného světa.

Vzdělávací činnost je řízena šesti katedrami nabízejícími 23 bakalářských studijních oborů, 25 magisterských studijních oborů a 2 jednocyklové magisterské studijní obory (v délce pěti let). Mezi našimi magisterskými kurzy nabízíme 4 mezinárodní programy vyučované výhradně v angličtině, kterými jsou: Cirkulární ekonomika, Lesnictví a environmentální vědy, Strojírenství a Bezpečnost a Lidská práva.

Univerzita také nabízí 7 doktorských výzkumných programů (PhD) se specializací na několik oblastí výzkumu v oblastech, jako jsou fyzikální vědy a inženýrství, vědy o živé přírodě a společenské a humanitní vědy. Všechny studijní programy jsou budovány v souladu s evropskými standardy pro zajišťování kvality, aby uspokojily potřeby národního i mezinárodního trhu práce.

Proč studovat na UNITUS?

Město Viterbo je ideálním místem pro ty, kteří chtějí studovat v Itálii: vysoká kvalita života, nízké náklady, vysoká kvalita univerzitního vzdělání a blízkost metropolitní oblasti Říma jsou jen některé z hlavních charakteristik této oblasti. Díky silné vazbě University of Tuscia s teritoriem se naši studenti mohou učit v nejmodernějších laboratořích a v zařízeních, jako je Experimentální didaktická farma, Botanická zahrada, Experimentální ichtyogenní centrum v „Saline di Tarquinia ” přírodní rezervace, Centrum velkých zařízení, Univerzitní muzejní systém a Středisko alpských studií. Umožňuje University of Tuscia nabízet bohatý Katalog kurzů, který je vždy přizpůsoben požadavkům trhu práce.

Mezi italskými veřejnými univerzitami jsme ta s nejvyšší mírou spokojenosti studentů. Náš pedagogický a lektorský tým tvoří oddaný tým zapálených profesorů oddaných vzdělávacímu rozvoji našich studentů a dobře připravených a vysoce dostupných technicko-administrativních profesionálů oddaných každodennímu řešení studentských problémů. Ve skutečnosti různá mezinárodní hodnocení řadí University of Tuscia mezi 5 % nejlepších univerzit po celém světě. Zrovna nedávno byl Unitus přidán do mezinárodního žebříčku Times Higher Education (THE) věnovaného cílům udržitelného rozvoje a dosáhl nejvyššího hodnocení pro Snížené nerovnosti a Cíle kvalitního vzdělávání.

Naši studenti se mohou zapojit do řady národních i mezinárodních výzkumných projektů; naše univerzita zaujímá první místo mezi italskými univerzitami s méně než 10 000 studenty tím, že přitahuje evropské fondy, a čtyři katedry (ze šesti) byly oceněny ministerstvem pro univerzity a výzkum (MUR) jako katedry excelence. UNITUS je mezinárodní univerzita s mnoha studijními programy v zahraničí, a to i díky naší schopnosti přitahovat fondy EU a více než 450 dohodám o spolupráci s univerzitami a výzkumnými institucemi po celém světě.

Stipendia a financování

Výzva ke stipendiu na akademický rok 2022/2023 je otevřena právě teď!

University of Tuscia (UNITUS) vítá mezinárodní studenty a podporuje je poskytováním nástrojů a služeb včetně stipendií.

Regionální stipendium

června 2022 bude zveřejněna výzva k podávání žádostí od LazioDisco, krajského úřadu pro právo na vysokoškolské vzdělání, můžete se přihlásit:

Stipendium (5 257,74 EUR ročně pro nerezidenty)

Ubytování (univerzitní kolej nebo soukromé apartmány)

Stipendium ministerstva školství

Podle univerzitního nařízení o daních a poplatcích je registrační poplatek pro další studenty EU pevně stanoven na 1 000 EUR ročně.

Studenti pocházející z jedné ze zemí uvedených na seznamu ministerstva školství zaplatí 533,79 € ročně.

Místa

 • Viterbo

  Via Santa Maria in Gradi,4, 01100, Viterbo

  • Civitavecchia

   Piazza Giuseppe Verdi, 1, 00053, Civitavecchia

   Otázky