Keystone logo
University of Trieste

University of Trieste

University of Trieste

Úvod

75718_school1.jpg

Založena v roce 1924 , University of Trieste je středně velká univerzita se studentskou populací cca 16 000. Nabízí širokou škálu studijních programů na bakalářské, magisterské a doktorské úrovni, stejně jako krátké odborné magistráty, pokročilé magisterské a specializační programy, z nichž většina je ve zdravotnické oblasti. Některé studijní programy se vyučují v angličtině .

Univerzita má v současné době 10 oddělení: ekonomické , obchodní, matematické a statistické vědy ; Inženýrství a architektura ; Humanitní obory; Právní, jazyková, tlumočnická a překladová studia ; Matematika a geovedy ; Lékařství, chirurgie a zdravotnictví ; Vědy o životě ; Farmaceutické a chemické vědy ; Fyzika; Politické a společenské vědy .

Univerzita se účastní řady výzkumných projektů na národní i mezinárodní úrovni. Rovněž se podílí na různých programech výměny studentů a zaměstnanců s univerzitami v EU a spolupracuje s několika univerzitami z východní Evropy a jiných zemí mimo EU.

75719_school.jpg

Mezinárodní mobilita na University of Trieste

Univerzity jsou křižovatkou znalostí.

V návaznosti na lisabonskou strategii, která zdůrazňuje vytvoření konkurenceschopnější a dynamičtější společnosti založené na znalostech, může mezinárodní mobilita a internacionalizace univerzit představovat strategický nástroj pro sociální, kulturní a hospodářský rozvoj země. Mohou být považovány za výzvu a příležitost pro zapojené vyšší instituce rozšířit a obohatit nabídku nabízených kurzů.

Mezinárodizace jeho systému, která byla od té doby zahájena University of Trieste , je dokonale v souladu s těmito body a spočívá také ve strategické pozici a historickém mezinárodním povolání města Terst.

University of Trieste se aktivně účastní různých programů na evropské úrovni (LLP Erasmus, Leonardo da Vinci, Alpe Adria, letní škola Bovec) a v rámci širších evropských (Tempus) a mezinárodních rámců (program ISEP, program pro mezinárodní mobilitu, Marco Polo Projekt).

75720_school2.jpg

Místa

  • Trieste

    Piazzale Europa, 1, 34127, Trieste

Otázky