Keystone logo
University of Trento School of International Studies Magisterský titul v evropských a mezinárodních studií
University of Trento School of International Studies

Magisterský titul v evropských a mezinárodních studií

Trento, Itálie

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Magisterský studijní program v evropských a mezinárodních studií (MěIS) je výsledkem úzké spolupráce mezifakultní Vysoké školy mezinárodních studií s odbory ekonomie a managementu, sociologie a sociální výzkum, humanitní a Právnické fakulty. Charakteristickým znakem magisterském programu je jeho silná multi a interdisciplinární přístup, který dává studentům příležitost umět překonat hranice tradičních akademických disciplín. Všechny kurzy jsou vyučovány v anglickém jazyce, což je další vlastnost, která odlišuje program z podobnými jsou nabízeny v jiných italských a evropských univerzit.

Cílem programu je poskytnout studentům s těmito nástroji multidisciplinární a kompetencí nezbytných pro široce pojaté chápání ekonomických, právních, politických a sociálních transformací v evropských a mezinárodních souvislostech. Zvláštní důraz je kladen na výuku nástroje a dovednosti potřebné pro analýzu: interakce individuálních a kolektivních aktérů jak v rámci evropských a mezinárodních institucí; fungování evropských a mezinárodních ekonomických, právních, politických a sociálních systémů; Evropskými a mezinárodními systémy vládnutí. Program Meis přikládá velký význam cizích jazyků, které jsou nezbytným předpokladem pro vývoj účinných komunikačních dovedností. Teoretické kurzy, jazykové kurzy a doučování činnost přispívá k rozvoji pokročilých anglické jazykové komunikační dovednosti a rozvíjet praktickou znalost alespoň jednoho dalšího cizího jazyka (navíc k základní znalost italštiny).

Vedle teoretických kurzů škola provozuje bohatou sérii hostujících přednášek, seminářů a besed pořádaných hostujících profesorů na mezinárodní úrovni a ze strany odborných lékařů pracujících ve významných mezinárodních organizací. Meis studenti jsou vedeni k účasti na těchto a mnoha akcí pořádaných ve škole, včetně konferencí, debat, kariérních rozhovorů a veletrzích a workshopech pořádaných praktiky.

V poslední době se škola zavedla double degree program s Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha (MUP). Tento program umožňuje omezený počet vybraných studentů získat magisterský titul v oboru mezinárodních vztahů a evropských studií z MUP, navíc k magisterský titul v evropských a mezinárodních studií ze školy mezinárodních studií v Trento. Tento program dále obohacuje širokou škálu možností, jak strávit určitou dobu studia v zahraničí prostřednictvím mezinárodních výměnných programů a Erasmus.

Škola nabízí na několika vybraným studentům možnost podílet se v integrovaném programu v evropských politických studií (IPEPS), pořádané Centrem pro evropská politická studia (CEPS) v Bruselu. Tento program zahrnuje modul A 8-týdenní mistrů v oblasti studií evropské politiky v Bruselu v létě (ekvivalent k volitelných předmětů 12 ECTS). IPEPS je spolufinancován z programu Erasmus +, ČEPS a několik partnerských univerzitách v EU (mezi něž Unitn-SIS). Tento program dále obohacuje širokou škálu možností, jak strávit určitou dobu studia v zahraničí prostřednictvím mezinárodních výměnných programů a Erasmus.

V průběhu dvou let trvání programu, učitelé poskytnout studentům další podporu a vedení, zda a kdy je potřeba.

Studenti mají v úmyslu zapsat v prvním roce MěIS musí splňovat celou řadu odborných a jazykových požadavků. Studenti musí mít nějaké akademické zázemí v klíčových předmětech v rámci programu, a velmi dobré úrovni (B2 +) z anglického jazyka je zapotřebí, stejně jako základní znalost druhého cizího jazyka. Pro další podrobnosti týkající se požadavků na vstupu do MěIS, naleznete v oznámení o výběrovém řízení, zveřejněné na webových stránkách SIS dostupné v měsíci lednu každého roku.

Zaměstnání a kariéra vyhlídky

Magisterský studijní program v evropských a mezinárodních studií připravuje studenty na kariéru a to jak ve veřejném, tak iv soukromém sektoru. Absolventi budou mít kvalifikaci: Držte odpovědných pozicích v rámci národních a mezinárodních institucí zabývajících v mezinárodních záležitostech a soukromých společností působících na mezinárodních trzích; usilovat o vládních i nevládních organizací zabývajících ve specifických oblastech mezinárodních vztahů (jako jsou lidská práva, mírové operace, ochrana životního prostředí, budování institucí, atd); vstoupit do diplomatických služeb.

Pro ty, kteří chtějí pokračovat ve studiu, magisterský program poskytuje solidní přípravu na vstup do mezinárodních doktorských programů v mezinárodních studií a příbuzných oborů. Držení magisterský titul ze školy, nicméně neposkytuje preferenční přístup na PhD programu uskutečňovaném školou.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

  • Univerzitní magisterský titul v kooperativismu a sociálně-podnikovém managementu
    • Online
  • Online Master of Public Affairs (MPA)
    • Bloomington, Spojené státy americké
  • Magisterský titul v mezinárodních vztazích a komunikaci – online
    • Online Spain