Keystone logo
University of Trento

University of Trento

University of Trento

Úvod

Společnost University of Trento byla založena v roce 1962 a jejím cílem bylo vždy budovat spojenectví a vzájemnou efektivitu s italskými a zahraničními institucemi a organizacemi. V roce 1982 se univerzita (do té doby soukromá) stala veřejnou se statutem, který zaručoval samosprávu.

Milánská dohoda, podepsaná v roce 2009 mezi vládou a autonomní provincií Trento (spolu s Bolzanem a krajským úřadem), o změně zvláštního statutu autonomie o finančních předpisech, dala provincii novou pravomoc nad univerzitou. Jedná se o další krok vpřed v rozvoji univerzity a zaručuje, že finanční prostředky budou alokované a dostatečné.

Je zde více než 16 000 studentů, asi 600 profesorů a výzkumných pracovníků a stejný počet technických a administrativních pracovníků: tato čísla naznačují, že univerzita může poskytnout ideální prostředí pro studium a výzkum.

Skvělé důvody, proč si vybrat UniTrento

Mezinárodní studijní programy

Univerzita nabízí doktorské programy, magisterské a studijní kurzy v angličtině. Mnoho kurzů je organizováno ve spolupráci s jinými univerzitami v Itálii nebo v zahraničí a s profesními asociacemi.

Kvalita výuky

Národní a mezinárodní klasifikace řadí University of Trento mezi nejlepší italské univerzity. Kromě tradičních přednášek je zde mnoho laboratorních prací a mnoho malých seminárních skupin. Trento je středně velká univerzita, kde se studenti a učitelé snadno setkávají a probíhá neustálá výměna nápadů mezi studenty z různých oborů: zkrátka (ctnostná) dynamika malé univerzity.

Příležitosti ke studiu v zahraničí

Od druhého roku studia si studenti mohou vybrat zahraniční pobyt s možností získat granty na mezinárodní mobilitu a získat kredity za zahraniční zkoušky nebo za vědeckou práci.

University of Trento také nabízí několik mezinárodních programů mobility:

 • dvoustupňové
 • bilaterální dohody s mimoevropskými univerzitami
 • Mezinárodní smlouvy o úvěrové mobilitě Erasmus+
 • program Erasmus+

Studenti University of Trento účastnící se studijního, výzkumného nebo stážového programu v zahraničí dostávají finanční podporu na pokrytí nákladů na mobilitu.

Být mezinárodní znamená také umět nabídnout multikulturní prostředí. Trento to dělá velmi dobře, protože přitahuje výzkumné pracovníky a talentované mladé lidi ze zahraničí. V kolejích „San Bartolameo“, které se nacházejí jen několik set metrů od centra města, a „Sanbapolis“ žije přes 800 studentů 60 různých národností.

Finanční výhody a ocenění za zásluhy

V University of Trento se závazek studovat vyplácí.

S cílem odměnit ty nejzasloužilejší studenty bylo v roce 2005 založeno Collegio Bernardo Clesio. Collegio, které se nachází v historické budově v centru Trenta, ubytuje zdarma asi sto studentů a pořádá studijní setkání s profesory, výzkumníky a předními členy společnosti.

Každý rok je vypsáno asi 30 míst, která jsou přidělena po výběrovém řízení na základě studijního plánu a zkoušek každého uchazeče. Budoucí studenti, kteří se chtějí zapsat do některého ze studijních oborů, kurzů druhého cyklu nebo jednocyklových studijních kurzů, se mohou přihlásit.

Kvalita života v Trentu

Podle posledního vydání průzkumu „Kvalita života 2014“, který pro Italia Oggi provedla Římská univerzita La Sapienza, je Trento na nejvyšší pozici již čtvrtý rok po sobě.

Podle Il Sole 24 ore (italský národní deník) je Trento městem s nejvyšší kvalitou života v Itálii. Se svými 100 000 obyvateli je to město orientované na lidi a studenty, zasazené do mimořádného přírodního a kulturního prostředí:

Podle institutu elektrotechnických a elektronických inženýrů IEEE je Trento chytré město. Trento bylo vybráno spolu s dalšími 9 městy světa k účasti na „IEEE Smart Cities Initiative“: projektu zaměřeném na zlepšení kvality života občanů a podporu místního udržitelného rozvoje. Aby byla kandidátská města vybrána jako chytré město, musí již zahájit sociální, kulturní a technologický vývoj inovací, kde jsou informace a znalosti produkovány, sdíleny a využívány ke zlepšení kolektivní pohody a kvality života.

Univerzitní služby na dosah ruky

University of Trento nabízí mnoho: knihovny, studijní prostory (otevřené do půlnoci), laboratoře, počítačové učebny, jazykové centrum a tři sportovní centra.

Studovat v Trentu neznamená jen studovat. Díky „Opera Universitaria“ a UNITrento Sport nabízí Trento mnohem více: stipendia, daňové úlevy, dotované ubytování na kolejích a v bytech, půjčování kol, koncerty, kina, tematické akce, fitness kurzy, sportovní centra a „facoltiadi“ (sportovní akce, která se koná každý rok a které se účastní všichni na univerzitě, včetně studentů, učitelů a technicko-administrativních pracovníků).

UniTrentoApp (v italštině) umožňuje studentům přístup ke všem online službám univerzity: budou moci konzultovat své studentské záznamy, zobrazit kontaktní informace fakulty, prohlížet rozvrhy tříd, číst univerzitní zprávy, kontrolovat zůstatek na obědové kartě a vyhledávat volné studovny.

Příležitosti pro provozování sportu

V Trentu sport není jen dovolená od studia a práce. Univerzita se soustředila na sportovní aktivity, aby pomohla studentům a výzkumníkům sladit studium a sport, a vytvořila sportovní síť UNITrento Sport. V rámci UniTrento Sport byly vyvinuty různé programy, které splňují různé potřeby studentů provozujících sport:

TOPsport, jediný svého druhu v Itálii, se věnuje sportovcům na vysoké úrovni a jeho cílem je spojit soutěživost a trénink díky podpoře lektorů, možnosti dohodnout termíny zkoušek a nahradit zameškané lekce a dalším výhodám. .

UNI.Team je program, který podporuje studenty/sportovce, kteří soutěží jako členové CUS-Trento – Univerzitní sportovní centrum. Mezi poskytované benefity patří dotované ubytování, speciální úlevy na tréninkovou praxi, podpora sportovního trenéra, sportovní vybavení.

Místa

 • Rovereto

  Rovereto, Itálie

  • Trento

   Trento, Itálie

   • Bolzano

    Bolzano, Itálie

    • Innsbruck

     Innsbruck, Rakousko

     Otázky