Keystone logo
University of Sussex MA v oboru migrace a uprchlictví
University of Sussex

MA v oboru migrace a uprchlictví

Brighton, Spojené království

1 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

01 Sep 2024*

Sep 2024

GBP 10 500 / per year **

Na kampusu

* Spojené království

** 10 500 GBP/rok pro studenty na plný úvazek z domova, Normanských ostrovů a Isle of Man | 21 500 £/rok pro zahraniční studenty na plný úvazek

Úvod

Jako hnací síla a produkt globalizace přetváří migrace svět, ve kterém žijeme, a kdo jsme. V dnešním světě jsou migrace a nucené vysídlování vedoucí k uprchlíkům hlavními výzvami.

Na tomto MA se budete zabývat otázkami formování životních příležitostí migrantů a uprchlíků. Prozkoumáte také, jak se státy, nevládní organizace a společnosti – ve vysílacích, tranzitních a osidlovacích zemích – snaží tyto výzvy řešit. Mezi klíčová témata patří:

  • transnacionalismus a diaspora
  • integrace, kulturní rozmanitost a rasa
  • nuceného vysídlení a rozvoje.

Sussex má dlouhodobou globální tradici být v popředí výzkumu migrace a uprchlíků. Během studia budete těžit z odborných znalostí přední světové kohorty výzkumníků v oblasti migrace, uprchlíků a nuceného vysídlování. Budete součástí živé postgraduální komunity Sussex Center for Migration Research . Centrum:

  • pořádá jednou za dva týdny akce s předními externími řečníky
  • pořádá výroční konferenci předních světových vědců
  • organizuje četné akce s místními i mezinárodními nevládními organizacemi.

Toto jsou užitečné příležitosti pro vytváření sítí pro vytvoření vašeho profilu.

Prohloubíte si znalosti v oblasti migrace a uprchlíků. Dovednosti, které získáte – kritické myšlení, psaní a výzkum – lze prakticky uplatnit v terénu. Když absolvujete, budete připraveni na kariéru v nevládních a dobrovolnických sektorech, stejně jako ve vládě a institucích. Budete také dobře vybaveni pro doktorské studium a akademickou kariéru.

Chápeme, že rozhodnutí, kde a co studovat, je velmi důležité rozhodnutí. Vynaložíme veškeré přiměřené úsilí, abychom vám poskytli kurzy, služby a zařízení popsané v tomto prospektu. Pokud však budeme potřebovat provést podstatné změny, například kvůli vládním nebo regulačním požadavkům, nebo neočekávaným personálním změnám, dáme vám vědět co nejdříve.

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Osnovy

Žebříčky

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Chat with students

Otázky