Keystone logo
© The University of St Andrews
University of St Andrews

University of St Andrews

University of St Andrews

Úvod

St Andrews je jedinečné a podmanivé místo a univerzita je klíčovou součástí jeho kouzla. Sedm století historie spojuje studenty s městem, což vede ke starobylé a přesto moderní instituci, která je patrná dnes.

Zájemcům o návštěvu nebo přestěhování do St Andrews doporučujeme podívat se na informace o městě, které popisují zařízení a příležitosti, které se místní komunitě otevírají. V sekcích níže můžete také najít informace o správě, historii a strategii univerzity.

Vlastnosti kampusu

St Andrews má více než 4 000 lůžek a fantastickou škálu ubytování pro všechny chutě a rozpočty. Budoucí studenti si mohou být jisti, že během studia najdou vhodné ubytování.

Koleje

Univerzita nabízí širokou škálu možností ubytování, aby vyhovovaly různým životním stylům studentů, ať už chcete catering nebo kuchyni, kterou si můžete uvařit pro sebe, spolubydlícího nebo samostatnou ložnici.

  Přijímací řízení

  Vstupní požadavky

  University of St Andrews nabízí řadu flexibilních možností vstupu, aby naše dveře zůstaly otevřené všem studentům bez ohledu na původ nebo osobní okolnosti.

  Přestože je vstup do St Andrew's konkurenční, uznáváme řadu různých kvalifikací a bereme v úvahu všechny aspekty vaší přihlášky, včetně kontextu, vašeho prohlášení a referencí. Samotné známky vám nezaručí přijetí a skutečné nabídky mohou být vyšší nebo nižší než uvedené minimální známky požadované každým programem.

  Informace o našich vstupních požadavcích lze nalézt ve vysvětleném akademickém vstupu a žadatelé se sídlem ve Spojeném království mohou pomocí našeho indikátoru zjistit, na kterou sadu vstupních požadavků se musí podívat. Všichni žadatelé mimo Spojené království by se měli podívat na naše standardní akademické vstupní požadavky.

  Univerzita také nabízí alternativní vstupní cesty pro uchazeče, kteří pocházejí z oblastí, kde dostáváme omezené přihlášky a kteří nejsou schopni získat požadované známky, nebo pro ty, kteří se vracejí do vzdělávání po delší době.

  Požadavky anglického jazyka

  University of St Andrews vítá studenty z celého světa. Aby bylo zajištěno, že všichni naši studenti mohou plně těžit ze zvoleného programu, musí žadatelé poskytnout důkaz o své schopnosti mluvit a psát anglicky efektivně.

  Požadavky na anglický jazyk a typ důkazů, které jste povinni poskytnout, závisí na tom, zda se ucházíte o pregraduální, bakalářský nebo postgraduální program.

  Vízové požadavky

  Zahraniční studenti potřebují vízum, aby mohli žít a studovat ve Velké Británii. Zda potřebujete vízum či nikoli, a typ víza, které budete potřebovat, závisí na vaší národnosti a délce vašeho kurzu.

  Hostující akademici, učenci a výzkumní pracovníci by se před podáním žádosti o vízum měli obrátit na univerzitní tým pro imigraci lidských zdrojů a požádat o radu ohledně víz.

  Stipendia a financování

  St Andrews se zavázala přitahovat ty nejlepší studenty bez ohledu na finanční situaci. Stipendia odměňují akademickou dokonalost a jsou navržena tak, aby pomáhala studentům, aby se během pobytu na univerzitě sami živili.

  Žadatelé se statusem uprchlíka, humanitární ochranou, volnou volnou a statusem žadatele o azyl se vyzývají, aby požádali o stipendia finanční podpory. Stav vašeho školného určí, která stipendia máte k dispozici.

  Katalog stipendií a financování nabízí prohledávatelný adresář možností financování nabízených univerzitou na poplatky, životní náklady, cestování a iniciativy.

  University of St Andrews nabízí každý rok mnoho postgraduálních stipendií. Existují také zdroje dostupné pro postgraduální studenty, kteří hledají financování, včetně možností mimo univerzitu. Upozorňujeme však, že nabídka univerzitního místa s sebou nenese záruku finanční podpory.

  University of St Andrews nabízí postgraduální stipendia a další finanční ocenění. Ty mohou být pořádány navíc k externímu financování nebo ocenění od vládního orgánu. Mohou také pokrývat (zcela nebo částečně) školné, údržbu (životní náklady včetně ubytování) nebo obojí.

  Stipendia jsou k dispozici na základě akademických zásluh a finančních potřeb. K dispozici jsou stipendia pro domácí i zahraniční poplatky. Stipendijní tým doporučuje pečlivě si přečíst podmínky každé ceny a použít celou řadu zdrojů financování.

  Postgraduální stipendia

  Postgraduální studium je investicí do vašeho intelektuálního rozvoje a kariérního potenciálu. University of St Andrews poskytuje stipendia, aby pomohla co největšímu počtu studentů pokračovat ve vysokoškolském vzdělávání.

  Dostupnost stipendií může záviset na vaší oblasti studia nebo stavu poplatků (například zda jste „domácí“ nebo „zámořský“ student).

  English Language Requirements

  Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

  Místa

  • Saint Andrews

   St Katharine's West The Scores, KY16 9AJ, Saint Andrews

  Otázky