Keystone logo
University of Skövde MSc v oboru soukromí, informací a kybernetické bezpečnosti
University of Skövde

MSc v oboru soukromí, informací a kybernetické bezpečnosti

Norrmalm, Švédsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 135 000 / per year

Dálkové studium, Na kampusu

Úvod

Kybernetické útoky jsou na třetím místě, když Světové ekonomické fórum uvádí největší hrozby proti lidstvu v příštích pěti letech. Existují také zprávy ukazující velké nedostatky ve schopnostech společnosti zvládat tyto hrozby a zvládat je. V našem magisterském programu pro soukromí, informační bezpečnost a kybernetickou bezpečnost se naučíte rozvíjet, formovat a stát se nedílnou součástí digitální společnosti budoucnosti, kde je bezpečnost informací a soukromí v popředí.

O programu

Celá naše moderní společnost spoléhá na digitální informace. Korporace a vlády zpracovávají více informací než kdykoli předtím. Společnost s rostoucím podílem elektronických informací je zcela závislá na systematickém řízení informační bezpečnosti se zaměřením na informace samotné i na spolehlivé infrastruktuře. Změny ve společnosti kladou požadavky na bezpečnost IT a ochranu dat. Naše integrita je ohrožena, když jsou služby personalizovány a všechny digitální aktivity jsou registrovány a analyzovány. Informační a kybernetická bezpečnost se staly důležitými požadavky, abychom čelili rostoucím online hrozbám. Zvýšený přístup k velkému množství informací znamená, že právo na soukromí může být mimo jiné ohroženo nebo zneužito ke krádeži identity. Proto je potřeba chránit osobní i organizační informace.

Zaměření vašich studií

Program nabízí komplexní studie v oblasti soukromí, informační bezpečnosti a kybernetické bezpečnosti a poskytuje vám jedinečné dovednosti. Během kurzů programu se dozvíte, jak lze v organizaci zavést systematický přístup k informační bezpečnosti prostřednictvím různých systémů řízení. Dozvíte se také o ochraně dat, metodách zjišťování a zastavování datových balíků obsahujících škodlivé soubory a řízení bezpečnostních rizik v běžných řešeních pro internet věcí. Program je zakončen diplomovou prací.

Většina učitelů v programu má zkušenosti s výzkumem soukromí, informací a kybernetické bezpečnosti a pracuje na průkopnických projektech, aby studenti byli vystaveni nejnovějším trendům v této důležité a vzrušující oblasti.

Program je postaven na interaktivních přednáškách, seminářích a úkolech a očekává se, že studenti se zúčastní během plánovaných lekcí. V rámci programu je několik povinných seminářů. Program nabízíme na akademické půdě a online, ale všechny kurzy kombinují online a kampusové studenty. Abyste byli ve studiu úspěšní, je důležité, abyste mohli navštěvovat přednášky, semináře a další sezení živě, protože žádné sezení nebudou nahrávány. Rozhodli jsme se aktivně použít tento přístup, protože věříme, že téma se nejlépe prozkoumá v dialogu a nepokoušíme se nabízet studijní program s vlastním tempem.

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky