Keystone logo
University of Skövde MSc V Inteligentní Automatizaci
University of Skövde

MSc V Inteligentní Automatizaci

Norrmalm, Švédsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 135 000 / per year *

Na kampusu

* za akademický rok

Úvod

Tento program poskytuje předpoklady pro vedoucí roli v budoucí inteligentní továrně, kde digitalizace a virtuální nástroje ovlivňují každodenní práci supervizorů i operátorů.

V budoucnosti inteligentní továrny nebude digitalizace omezena pouze na mechanická zařízení a výrobní systémy, ale také výrazně ovlivní každodenní práci správy i operátorů. Strojní a výrobní zařízení bude navrženo, vyrobeno, spuštěno a provozováno na základě modelů, simulací a optimalizací s využitím umělé inteligence a dalších pokročilých počítačových technologií. Vysoké nároky na produktivitu a dodávky jsou dnes v moderním průmyslu samozřejmostí, zatímco podnikání a udržitelný rozvoj jsou přirozenými prvky všech činností.

Program Inteligentní automatizace Master vám poskytuje nástroje pro vývoj a ověření budoucího výrobního systému pomocí nástrojů virtuálního inženýrství. Po mnoho let se používání počítačových nástrojů a virtuálních technologií zvyšuje. Nic nenasvědčuje tomu, že by se trend zpomalil nebo snížil. Naopak, budoucí výrobní systém bude charakterizován vyšším stupněm inteligentní technologie realizované prostřednictvím autonomních, propojených a inteligentních komponent.

Magisterské programy v inteligentní automatizaci začínají v podzimním semestru. Program 120 kreditů je nabízen ve dvou akademických letech (čtyři semestry) a program 60 kreditů je nabízen v jednom akademickém roce (dva semestry).

Zaměření vašich studií

Magisterský program v inteligentní automatizaci se zaměřuje na to, aby vám poskytl dovednosti potřebné pro zítřejší inženýry, abyste mohli řešit výzvy a využívat nová technologická řešení. Očekává se, že během studia magisterského programu získáte ucelený pohled na propojení mezi výrobními technologiemi, průmyslovou automatizací a informačními technologiemi.

Inteligentní automatizace je interdisciplinární obor inženýrství, který se zaměřuje na to, jak by měly být konstruovány a spravovány složité technické problémy a systémy z hlediska životního cyklu pomocí nástrojů virtuálního inženýrství. Magisterský program zahrnuje různé techniky a nástroje, jako je modelování, simulace, optimalizace, digitální dvojčata, správa životního cyklu produktu a také filozofie průmyslového systému, systémové myšlení a udržitelnost a inovace, aby byly splněny požadavky budoucího „inteligentního závodu“.

Po dokončení studia

Trh práce pro inženýry je velký a roste. Díky nové technologii, novým metodám a nové podpoře IT mohou společnosti dále zefektivnit svou výrobu a učinit ji spolehlivější, odolnější a snáze přizpůsobitelnou změnám produktů a objemu. Nové technologie však budou mít prospěch nejen v průmyslu, ale také v jiných odvětvích, jako je například sociální sektor. Pravděpodobné pracovní role jsou Automation Engineer, Production Developer nebo případně Automation Manager.

Po ukončení studia jste připraveni na výzkumná studia v oblasti informačních technologií na University of Skövde . Většina učitelů v programu provádí výzkum ve virtuálním inženýrství na University of Skövde a vzdělávání tak navazuje na aktuální výzkum v oboru.

jarmoluk / Pixabay

131212_54e7dc424c55ad14f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c7d2e7dd3914fc05e_1280.jpg

Požadavky na přijetí

Podmínkou pro získání titulu je bakalářský titul (ekvivalent švédského bakalářského titulu) v oborech integrovaného vývoje produktů, výrobního inženýrství, automatizačního inženýrství, strojírenství, informačních technologií apod.

Dalším požadavkem je prokázání dovedností v anglickém ekvivalentu studia na vyšší sekundární úrovni ve Švédsku známém jako kurz angličtiny 6 / kurz angličtiny B. To se obvykle prokazuje prostřednictvím mezinárodně uznávaného testu, např. IELTS nebo TOEFL nebo ekvivalentu.

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky