Keystone logo
University of Skövde Mistr v bioinformatice
University of Skövde

Mistr v bioinformatice

Norrmalm, Švédsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

15 Aug 2024

15 Jan 2025

SEK 135 000 / per year *

Na kampusu

* splátkový plán: 67 500 SEK před každým semestrem

Úvod

Chtěli byste se podílet na rozvoji zdravotnictví a medicíny zítřka? Mezioborový magisterský program Bioinformatika kombinuje biologii s IT nástroji odvozenými z oblasti informatiky. Budete mít příležitost zpracovávat, organizovat a analyzovat velké soubory biologických dat, což vám umožní přispět k pochopení (například) progrese onemocnění a toho, jak pacienti reagují na lékařskou léčbu.

O programu

Cílem tohoto studijního programu je poskytnout Vám řadu odborných dovedností v oblasti bioinformatiky. Rozvíjíte také svou schopnost nezávislého řešení problémů, plánování, provádění analýz a porovnávání, zpracování a kritického hodnocení výsledků. V rámci oboru bioinformatika budete studovat předměty zaměřené na předměty zahrnující bioinformatické algoritmy, programování, rozsáhlou analýzu dat a bioinformatický výzkum a vývoj. Budete také vykonávat diplomový projekt v oblasti bioinformatiky. Vaše studium bude kombinovat přednášky s laboratorní prací v IT prostředí. Dozvíte se o různých počítačových nástrojích pro shromažďování a analýzu dat z výzkumných projektů a biologických experimentů, stejně jako o různých metodách analýzy (např.) DNA sekvencí a dat genové exprese.

Předměty studijního programu

Jedná se o jednoletý studijní program a první semestr obsahuje čtyři předměty. První dva kurzy jsou Koncepty a metody bioinformatiky a Bioinformatická analýza s Perlem. Tyto kurzy poskytují jak široký úvod do oboru, tak základní základy programování a vývoje algoritmů. Po nich následuje Bioinformatická analýza s R a Bioinformatický výzkumný proces. Bioinformatická analýza s R představuje programovací jazyk R a statistickou analýzu rozsáhlých biologických dat. Bioinformatický výzkumný proces zahrnuje řadu seminářů, které poskytují vhled do relevantního výzkumu. Jedná se také o přípravný kurz pro diplomový projekt. Druhý semestr je věnován diplomovému projektu, ve kterém budete formulovat a pracovat s relevantním výzkumným problémem.

Příležitosti pro další studium

Po úspěšném absolvování tohoto studijního programu můžete pokračovat ve výzkumném programu v bioinformatice.

Výzkum v této oblasti

Výzkum v oblasti bioinformatiky rychle postupuje. To lze rozdělit na vývoj nových bioinformatických nástrojů a aplikaci nástrojů pro analýzu biologických dat. Pro výzkumnou skupinu na University of Skövde je v současnosti nejdůležitější oblast výzkumu identifikace biomarkerů. Skupina provádí bioinformatické studie v oblasti diferenciace kmenových buněk.

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky