Keystone logo
University of Skövde Master in Games User Experience
University of Skövde

Master in Games User Experience

Norrmalm, Švédsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 135 000 / per semester *

Na kampusu

* celkový školný poplatek

Úvod

Švédsko je předním národem v globálním herním průmyslu a Skövde je předním švédským městem, ve kterém studuje vývoj her. Najdete zde čtyři magisterské programy ve hrách, osm bakalářských programů pokrývajících všechny obory vývoje hry, rozsáhlý herní výzkum, úspěšný herní inkubátor av neposlední řadě velký počet herních společností. Všechny tyto aktivity jsou umístěny uprostřed Skövde a sjednoceny pod záštitou Švédské herní arény. Jako magisterský student v oblasti uživatelských zkušeností se stanete součástí tohoto ekosystému a budete těžit z konkurenční výhody v kariéře v rámci mezinárodního herního průmyslu.

Magisterský program Games User Experience Experience je zaměřen na uchazeče s bakalářským studiem v některé z mnoha oblastí zapojených do vývoje her. Získáte nejen teoretické a praktické porozumění zážitkům a emocím, které jejich hráči vyvolávají, ale co je důležitější, jak je zkoumat a hodnotit. Studenti, kteří absolvují program, se mohou přesunout na práci s herním designem a studiemi uživatelských zkušeností s hrami v herních společnostech nebo se přihlásit na Ph.D. programy ve většině zemí. Je však také možné zůstat ve Skövde a věnovat se kariéře ve hrách.

Magisterský program začíná v podzimním semestru. Je nabízen v jednom akademickém roce (dva semestry).

Zaměření vašich studií

Vývoj her je o vytváření poutavých zážitků pro hráče. Rostoucí všudypřítomnost her ve společnosti a kultuře znamená, že nové a rozmanité skupiny uživatelů hrají hry. To vedlo nejen k novým příležitostem, ale také k mnoha novým výzvám pro vývojáře her. Jedním z nich je lépe porozumět tomu, jak hráči interagují s hrami a jakým způsobem lze tyto interakce studovat, porozumět a zlepšit. Práce se zkušenostmi uživatelů her bude zahrnovat práci s návrhem interakcí, metodologií výzkumu, interakcí člověka s počítačem a vývojem her, aby bylo možné plně rozbalit zkušenosti lidí s hraním her.

Stručně řečeno: Program Games User Experience vám poskytne informace o tom, jak analyzovat a porozumět tomu, co se stane, když lidé hrají hry. Jaké pocity jsou vyvolány? Jak můžeme lépe porozumět reakcím hráčů? Jak můžeme zpřístupnit hry a zaujmout nové publikum? V této rychle rostoucí oblasti odborných znalostí se vědci a vývojáři neustále snaží vymyslet, jak nejlépe odpovědět na velkou otázku: „Proč je tato zábava?“

Po ukončení studia

Specializace ve hře Games User Experience vám dává příležitost rozvíjet dokonalost v této konkrétní a rychle rostoucí oblasti vývoje her. To poskytuje dobrý základ pro mezinárodní kariéru v herním průmyslu, protože mnoho studií stále více vidí hodnotu v tom, že dokáže hodnotit své vlastní možnosti rozvoje. Další možnou kariérní cestu představují společnosti mimo tradiční herní průmysl, které pracují s návrhem a hodnocením uživatelské zkušenosti. A protože se jedná o akademicky zaměřený program s velkým důrazem na metody aplikovaného výzkumu, existuje samozřejmě také mnoho příležitostí k výkonu kariéry v akademické obci pokračováním na Ph.D. studií nebo jiných typů výzkumných pozic.

John Schnobrich / Unsplash

131215_photo-1516321318423-f06f85e504b3.jpg

Požadavky na přijetí

Podmínkou pro získání titulu je bakalářský titul (ekvivalent švédského bakalářského titulu) v oborech informatiky, informatiky nebo digitálních médií (nebo podobně).

Dalším požadavkem je prokázání dovedností v anglickém ekvivalentu studia na vyšší sekundární úrovni ve Švédsku známém jako kurz angličtiny 6 / kurz angličtiny B. To se obvykle prokazuje prostřednictvím mezinárodně uznávaného testu, např. IELTS nebo TOEFL nebo ekvivalentu.

Přijímací řízení

Výsledek programu

O Škole

Otázky