Keystone logo
University of Science and Technology of Hanoi (USTH)

University of Science and Technology of Hanoi (USTH)

University of Science and Technology of Hanoi (USTH)

Úvod

University of Science and Technology of Hanoi (USTH, také nazývaná Vietnam - France University) je veřejná vysoká škola, která byla založena v roce 2009 na základě mezivládní dohody mezi Vietnamem a Francií s ambicí stát se jednou z nejlepších univerzit zaměřených na výzkum na mezinárodní standard ve Vietnamu.

USTH je pod Vietnamskou akademií vědy a technologie (VAST), přední národní výzkumnou institucí; rovněž silně podporováno Konsorciem více než 40 předních francouzských univerzit a výzkumných ústavů v oblasti vzdělávání a výzkumu. USTH je hrdý na to, že je symbolem spolupráce Vietnamu a Francie v oblasti vzdělávání a výzkumu.

Naše vzdělání

USTH je přední univerzitou v Asii navazující na boloňský proces pro diplomy, který je široce používán ve více než 45 evropských zemích. Délka školení pro bakalářské, magisterské a doktorské programy je tedy 3, 2 a 3 roky.

Boloňský proces se uplatňuje téměř na všech univerzitách ve 45 evropských zemích


Bakalářské vzdělávací programy USTH byly uznány a akreditovány Vysokou radou pro hodnocení výzkumu a vysokého školství ve Francii ( HCERES ) - nejprestižnější akreditační organizace kvality vzdělávání ve Francii a Evropě. Kromě toho univerzita spolupracuje s prestižními univerzitami a výzkumnými ústavy ve Francii, aby společně udělovala magisterské tituly.

USTH poskytuje mezinárodní vysoce kvalitní školicí prostředí, jehož hlavním jazykem je angličtina a tým specializovaných a zkušených lektorů v oblasti školení a výzkumu ve Vietnamu a ve světě. Univerzita si klade za cíl komplexně školit studenty prostřednictvím rozsáhlých výzkumných a výzkumných aktivit, podporovat samostatnost, kritické kreativní myšlení; také vytváření prostředí pro výchovu a rozvoj vášně pro vědu. Studenti získají teoretické a praktické znalosti prostřednictvím praktických cvičení v moderních laboratořích, možností účasti na výzkumných projektech s lektory a exkurzí v podnicích a manufakturách atd.

Jedinečnou vlastností vzdělávacího programu USTH je, že studenti jsou představeni a podporováni, aby našli možnosti stáží po dobu 3-6 měsíců v zahraničí. V průměru 70% studentů USTH mělo možnost absolvovat stáže na univerzitách a výzkumných ústavech ve Francii a mnoha dalších zemích s vyspělou vědou a technologií v Evropě a Asii, jako je Německo, Finsko, Italia, Japonsko, Jižní Korea, Tchaj -wan, atd.

Náš výzkum

USTH si klade za cíl stát se světovou výzkumnou univerzitou s výzkumnými projekty, které mají dlouhodobé akademické hodnoty a vysokou použitelnost na sociálně-ekonomický rozvoj. Mezi současné hlavní oblasti výzkumu univerzity patří umělá inteligence, datová věda a strojové učení; aplikovaná biotechnologie v inteligentním zemědělství; zdravotní péče, pokročilé materiály; recyklovaná energie; dálkový průzkum Země; životní prostředí; boj proti změně klimatu a udržitelný rozvoj.

Se silnou podporou řídícího orgánu, VAST, francouzského velvyslanectví ve Vietnamu, konsorcia více než 40 francouzských univerzit a výzkumných ústavů, Francouzského institutu pro výzkum rozvoje (IRD) a s investicí od vlády Vietnamu, USTH vybudovala 6 mezinárodních společných laboratoří a mnoho talentovaných mladých výzkumných skupin, což přináší účast mnoha vynikajících a zkušených vědců na univerzitách, výzkumných organizacích ve Vietnamu, Francii a mnoha dalších zemích.

Do prosince 2019 měl USTH v seznamu SCI, SCI-E 251 vědeckých publikací v prestižních mezinárodních časopisech. V průměru: 1 článek v seznamu SCI & SCI-E / 1 lektor / 1 rok. Po tři po sobě jdoucí roky od roku 2017 do roku 2019 byl USTH v Top 10 Nature Index univerzit a výzkumných ústavů s vysoce kvalitními mezinárodními publikacemi ve Vietnamu.

Mise a vize

Mise

Úkolem USTH je školit vysoce kvalitní lidské zdroje v oblasti vědy a techniky s cílem rozvíjet výzkum, podporovat přenos technologií a plnit potřeby sociálně-ekonomického rozvoje Vietnamu. USTH zároveň neustále usiluje o školení a výzkum směrem k cíli stát se vynikající výzkumnou univerzitou ve Vietnamu a v regionu.

Vidění

  • Stát se vynikající univerzitou, přilákat vietnamské a zahraniční studenty pokročilými vzdělávacími programy, splňovat potřeby sociálního rozvoje a úzce kombinovat s vědecko -výzkumnými aktivitami; budování nejideálnějšího akademického prostředí pro mladou generaci, která miluje vědu; vytvářet příznivé podmínky pro studenty, aby se mohli komplexně rozvíjet, a tím dosáhnout mnoha úspěchů v jejich budoucí kariéře.
  • Být faktorem podpory rozvoje Vietnamu v oblasti vzdělávání, vědy a technologie, zpřísnit a prohloubit vazby s francouzskými partnery; má také pozitivní vliv na vědeckovýzkumné aktivity země a usiluje o to, aby se stala univerzitou na mezinárodní úrovni.

Místa

  • Hanoi

    18 Hoang Quoc Viet, Cau Giay, , Hanoi

    Otázky