Keystone logo
University Of Rouen Magistr v chemii, organická chemie molekul pro život
University Of Rouen

Magistr v chemii, organická chemie molekul pro život

Mont-Saint-Aignan, Francie

1 Years

Francouzština

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Popis a cíle:

Poskytněte školení, které zohlední více důsledků organické a analytické chemie na hranicích oblastí zdraví, materiálů a analýz.

Kurzy mají za cíl poskytnout teoretické, metodologické a technické znalosti organické a analytické chemie a umožnit studentům přistupovat k výzkumu a vývoji projektů v podmínkách příznivých pro rozvoj představivosti, autonomie a akutních smyslů a pohodlí.

Podmínky přístupu:

Přístup k magistru 1. ročníku:

Držet průkaz nebo licenční titul.

Doporučené licence:

- Chemický titul

- Licenční fyzika-chemie

Přístup k magistru 2. ročníku:

Přístup práva pro studenty, kteří potvrdili první ročník školení.

Absolventi magisterského studia v podstatě pokračují ve studiu přípravou na doktorát ve Francii a v zahraničí v oborech základní nebo aplikovaná chemie.

Studenti tak mohou absolvovat disertační práci v akademické nebo průmyslové oblasti, přičemž mohou využívat různá financování (regionální nebo ministerské granty, průmyslové stipendium atd.). Na konci disertační práce najdou studenti práci v akademickém prostředí (například na univerzitách, CNRS, CEA nebo INSERM) a v průmyslových odvětvích (jemné chemikálie, farmaceutický, kosmetický, agrochemický nebo petrochemický průmysl) i v organizacích zapojených v otázkách životního prostředí a energetiky.

Absolventi, kteří v této práci nepokračují, nacházejí profesionální příležitosti ve stejných průmyslových odvětvích, zejména v oblasti rozvojových služeb.

Instituce nabízející toto školení jsou partnery a jsou spojeny s evropskými (ERASMUS s University of Southampton) a mimoevropskými programy (zejména s japonskými univerzitami v Osace a Tohoku), které nabízejí příležitosti pro výměny (pro výuku a stáže, které lze uskutečnit). na těchto partnerských univerzitách).

To představuje zásadní výhodu pro profesionální integraci mladých absolventů.

Kariérní možnosti:

Výkonný pracovník v chemickém průmyslu

Referent výzkumu a vývoje

Projektový manažer

Aplikační inženýr

Prodejní inženýr

Výzkumný pracovník nebo učitel-výzkumný pracovník po získání doktorátu

O Škole

Otázky

Podobné kurzy