Keystone logo
University of Porto School of Economics and Management

University of Porto School of Economics and Management

University of Porto School of Economics and Management

Úvod

FEP je Škola ekonomiky a managementu Univerzity v Portu. Univerzita v Portu je jednou z nejprestižnějších vysokých škol v Portugalsku a Evropě a má celosvětově vysoké hodnocení. Univerzita v Portu má v rámci svých 14 škol a výzkumných jednotek 32 443 studentů – z toho asi 6 000 zahraničních studentů – a asi 2 500 učitelů a výzkumných pracovníků. FEP byl založen v roce 1953 a od té doby je měřítkem ve vzdělávání a výzkumu v oblasti ekonomiky a managementu v Portugalsku a vyznačuje se schopností inovovat a obnovovat své studijní programy. Svědčí o tom rozmanitost a kvalita jeho programů: RVP nabízí dva bakalářské programy (Ekonomie a management), šestnáct magisterských programů ve všech relevantních oborech Ekonomika a management – z nichž pět je vyučováno v angličtině – a dva Ph.D. programy (Ekonomika a Podniková a manažerská studia) - vyučováno také v angličtině. FEP má prestižní fakultu čítající 168 členů fakulty, která kombinuje vysokou akademickou úroveň s vynikajícími pedagogickými schopnostmi. FEP má jedno výzkumné centrum: Centrum pro ekonomiku a finance Univerzity v Portu (CEF.UP), které oceňuje a financuje FCT, portugalská národní výzkumná grantová agentura. Pro školní rok 2021/22 je počet studentů na RVP 3331. Také pro školní rok 2021/22 činil počet zahraničních studentů diplomů a mobilit 11 %. Studenti RVP také využívají možnosti studovat v zahraničí na více než 100 partnerských školách RVP ve 34 zemích, v některých případech jim udělují dvojí diplom (např. studenti magisterského studia managementu a magisterského studia financí se mohou hlásit na jedno období studia v zahraničí a získat dva diplomy. studenti magisterského studia managementu na University of São Paulo, Kedge Business School a Varšavské ekonomické škole; Studenti magisterského studia financí na Kozminski University a Vysoké škole ekonomické v Praze). RVP dále patří do QTEM - Quantitative Techniques for Economics and Management, který sdružuje vynikající studenty z 23 špičkových ekonomických škol po celém světě. Absolventi FEP jsou umístěni na vrcholových manažerských pozicích v nejvýznamnějších společnostech a institucích v Portugalsku i v zahraničí, napříč všemi průmyslovými odvětvími, což studentům umožňuje privilegovaný přístup k extrémně velké a notoricky známé síti firemních partnerů.

Proč studovat na RVP?

 • FEP získal mezinárodní akreditaci AACSB, jednu z nejvýznamnějších mezinárodních certifikací v oblasti podnikového vzdělávání. RVP je součástí významné skupiny asi 6 % škol v tomto oboru, které po celém světě mají tuto akreditaci
 • U.Porto je celosvětově vysoce hodnocená univerzita
 • Nejlepší studenti
 • Kvalitní výuka a fakulta orientovaná na výzkum
 • RVP patří do sítě QTEM Master Network, která sdružuje vynikající studenty z 23 špičkových ekonomických škol po celém světě
 • Dvojité tituly (bakalář v oboru Business Administration s FEA-USP, v Master in Management s FEA-USP (renegociation), Kedge Business School a Varšavská ekonomická škola a v Master in Finance s Kozminski University a Prague University of Ekonomika a obchod)
 • Znalosti a odborné dovednosti
 • Mimoškolní aktivity
 • Akademické a profesionální služby podpory integrace
 • Přístup k řadě stáží a náborových příležitostí
 • Notoricky známá a široká síť absolventů
 • Pulzující studentský život na univerzitě v Portu: sport, kultura, volný čas

Akreditace

Akreditace AACSB

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

 • Porto

  University of Porto Faculty of Economics and Management, Praça de Gomes Teixeira, 4099-002, Porto

  Otázky