Keystone logo
University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

Úvod

HISTORIE IOA

V roce 1927, Pierre de Coubertin byl pozván řeckou vládou k Olympii, aby se zúčastnil odhalení pamětní stéle vytvořené za účelem splnění jeho akce oživit olympijské hry. Během svého pobytu v Řecku, on diskutoval potřebu akademické centrum pro studium olympijského hnutí a jeho vývoj se svým přítelem Ioannis Chrysafis, který stál v čele Ústavu tělesné výchovy na univerzitě v Aténách. Coubertin věřil, že olympijské hnutí by se neměla odchýlit od svých vzdělávacích cílů, a napsal: "Nebyl jsem schopen provádět až do konce to, co jsem chtěl zdokonalit. Domnívám se, že centrem olympijských studií by pomoci zachování a pokrok mé práce víc než cokoli jiného, ​​a bude ji držet od falešných cest, které jsem strach ".

Coubertin nápady byly v souladu s cíli olympijského výboru Hellenic, který chtěl zřídit akademické centrum po vzoru starověkého gymnáziu, položit základy pro výchovné hodnoty sportu provádět studie a organizování klasické hry. Náhlé úmrtí Chrysafis (1930) a Coubertin (1937), jim zabránila realizaci jejich ideas.One rok po Coubertin smrti a po jeho vlastní přání, jeho srdce bylo umístěno uvnitř pamětní stély ve starověké Olympii.

To rekindled nápad na zřízení centra pro olympijské hry ve starověké Olympii. Projekt byl zvednut Ioannis Ketseas, student Chrysafis v Národním tělocvičné a tajemník olympijského výboru Řecké a německé Carl Diem, blízký spolupracovník Coubertin věnovaného olympijského hnutí a vzdělávání. Diem a Ketseas, kteří pracovali společně na první pochodně z Olympie do Berlína v roce 1936, se rozhodl pracovat na realizaci Centra olympijských studií. V roce 1938 se připravila plán na instituci s názvem Mezinárodní olympijská akademie a předložil jej olympijského výboru Řecké. Hoc, přijal plán, a ten stejný rok, které jsou v této chartě na zřízení a provoz IOA, jako jeden z cílů Výboru.

Na 38. IOC zasedání v Káhiře, členové MOV byli informováni o hoc o právu nedávno přijatého pro vytvoření olympijské akademie v Řecku. O rok později, v 39. IOC zasedání v Londýně, IOC se rozhodl umístit tento základ, který by podporoval olympijské ideály prostřednictvím vzdělávání pod její záštitou. Po skončení druhé světové války, podrobný memorandum o činnosti Akademie, vypracoval Ketseas a Diem, byl předložen k 41. IOC zasedání ve Stockholmu v červnu 1947.

Na 28. dubna 1949, 44. IOC zasedání v Římě jednomyslně schválila zřízení IOA, a přiřazena jeho provádění a operace olympijského výboru Řecké, pod záštitou MOV. O několik let později, a po dlouhém boji, první IOA zasedání je plánováno na léto roku 1961 se shodovat s slavnostního zahájení antického stadionu Olympia, který byl vytěžen díky iniciativě Carl Diem, který zajišťoval výdaje na projekt.

Mezinárodní olympijská akademie byl oficiálně zahájen dne 14. června 1961, a řízení prvního zasedání byl veden Cleanthis Palaeologos, ředitel vzdělávacího oddělení fyzikální univerzity v Athénách a německý profesor Lotz.

Od roku 1962 do roku 1990 se pronásledování akademika Akademie byly koordinovány jeho pozdním děkanem, Otto Szymiczek, jejichž přínos k rozvoji Akademie byla neocenitelná; spolu s profesorem Palaeologos, který byl vyrobený čestný místopředseda akademie, které naplánovala trasu po tři desetiletí, a byli oba udělena Zlatá medaile příspěvku Academy.The N. Nissiotis, profesor filosofie náboženství, byl také pomocný ve vědeckém rozvoji IOA. On předsedal Akademie od roku 1977 do své smrti v roce 1986.

Během svého prvního desetiletí provozu, činnost IOA byly omezeny na mezinárodním zasedání pro mladé účastníky. Od roku 1970 je IOA postupně zavádí další vzdělávací programy věnované problematice olympijského hnutí. V současné době, mnoho různých události se konají každý rok v prostorách ve starověké Olympii. Až do roku 1966, účastníci bydleli ve stanech, a zasedání se konaly pod borovicemi. První stavby byly dokončeny v roce 1967, a oni byly postupně přidány do sportovních možností a nových budov. Nové konferenční centrum bylo dokončeno v roce 1994, přinášet nejmodernější zařízení ke službě účastníků.

V uznání jeho příspěvku k humanistické cíle, které slouží i k rozvoji olympijského hnutí se IOA získal Bonacosa Award v roce 1961 a 1970, a olympijský pohár v roce 1981.

VIZE Zkoumat a zvýšit příspěvek olympismu pro lidstvo v 21. století

Funkce Mezinárodní olympijské akademie jako multikulturní interdisciplinárního centra, které se zaměřuje na studium, obohacuje a podpora olympismu. Založení takové instituce byl inspirován starověkého gymnázium, které formoval Olympijský ideál by harmonicky kultivaci těla, vůle a mysl.

Organizace prvních olympijských her 21. století v Aténách konala v kontextu změn na mezinárodní úrovni, které ovlivňují každý aspekt lidského myšlení a activity.We, našich kultur a civilizací našich již vstoupily větší přechodné období, v němž obrazy světa, které jsme byli zvyklí brát jako samozřejmost, jsou změněny.

Vzájemně propojené vědecké, technologické, ekonomické, politické a sociální vývoj, které charakterizují průběh lidstva směrem třetího tisíciletí ovlivňují každý nápad, norma a instituce našich mezinárodních community.This dynamické vlny se také otevírají nové formy dialogu pro budoucnost olympismu. Kromě toho, jak lze vidět přes studii o jeho věku-dlouhou historii, Olympijský ideál byl vždy koncipován a vytvořen v souladu s širšími podmínkám panujícím v různých obdobích v čase.

Narození, prosperita, pokles a obnova olympijských her byli všichni odrazem širších kulturních podmínek, které formovaly jednotlivé éry. Tyto spekulace a potenciál stále vyvíjejí z olympijského hnutí jsou přirozeně vznikající při procesu realizace takového ideálu.

"Olympismus", po tom všem, podle slov Pierre de Coubertin, "není systém, je to stav mysli. To může pronikat širokou škálu způsobů vyjádření a bez jediného závodu nebo éry může tvrdit, že má monopol na to ".

Mezinárodní olympijská akademie poskytuje jedinečnou příležitost pro studenty, akademiky, sportovců, umělců a úředníky z celého světa pro výměnu názorů a sdílení tento "stav mysli" v starověké Olympie.

Široká škála vzdělávacích seminářů, studijních programů a do hloubky výzkumných studií, které jsou nabízeny, všechny se snaží na uspokojování vizi Mezinárodní olympijské akademie pro nové století: prozkoumat a zvýšit přínos Olympism lidstvu.

MISSION Posláním Mezinárodního olympijského ACADEMY

Cílem Mezinárodního olympijského akademie je vytvořit mezinárodní kulturní centrum v Olympii, zachovat a šířit duchu olympijských her, studovat a realizovat vzdělávací a společenské principy olympismu a prohloubit vědeckou základnu olympijského ideálu, v souladu se zásadami stanoveny již staří Řekové a revivers současného olympijského hnutí, a to prostřednictvím iniciativy Baron de Coubertin je. Posláním IOA je: 1.. Chcete-li fungovat jako Mezinárodní Akademické centrum pro olympijská studia, vzdělávání a výzkum.

 1. Chcete-li působit jako mezinárodní fórum pro svobodu projevu a výměny myšlenek mezi olympijské rodiny, intelektuálové, vědci, sportovci, správci sport, pedagogy, umělce a mládeže ve světě.
 2. Chcete-li dát dohromady lidi z celého světa, v duchu přátelství a spolupráce.
 3. Motivovat lidi k využít zkušenosti a znalosti získané v IOA produktivně, při prosazování olympijské ideály ve svých zemích.
 4. Sloužit a podporovat ideály a principy olympijského hnutí. 6.. Chcete-li spolupracovat a pomáhat národních olympijských akademií a všechny ostatní instituce, věnované olympijského vzdělávání.
 5. Chcete-li dále zkoumat a zvýšit přínos Olympism lidstvu.

Přijímací řízení

Místa

 • Athens

  52, Dimitrios Vikelas Avenue, 152 33, Athens

 • Diethnis Olimpiaki Akadimia

  Diethnis Olimpiaki Akadimia, Řecko

  • Archaia Olympia

   Archaia Olympia, Řecko

   • Sparti

    Plateon 20, Sparti 231 00, Greece, 231 00, Sparti

    Otázky