Keystone logo
University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

University Of Pasundan Bandung

Úvod

Universitas Pasundan Bandung, dále jen UNPAS, byla založena 14. listopadu 1960. UNPAS se od té doby rozrostl a vyvinul se na přední univerzitu a stal se od té doby chloubou komunity. Dokazuje to jeho největší počet studentů zapsaných na tuto univerzitu v regionu Kopertis IV.

Studenti nepocházejí pouze z 33 provincií v Indonésii, ale také z dalších sousedních zemí, jako je Thajsko, Singapur, Somálsko, Maďarsko, Polsko, Tchaj-wan, Turecko, Jižní Korea, Malajsie, Kanada, Východní Timor, Uzbekistán, Německo, Japonsko, Čína, Tádžikistán, Estonsko, Řecko, Španělsko, Litva, Austrálie a Kirgizstán. UNPAS má dosud 7 fakult, 25 bakalářských studijních programů, 7 magisterských studijních programů a 3 doktorské studijní programy.

Velký počet studentů zapsaných na univerzitu pochází z důvěry samotné komunity. Časopis Tempo Magazine z roku 2005 a 2006 Kompas se dotazovaly a tvrdily, že UNPAS byl zařazen mezi 3 nejoblíbenější univerzity v Bandungu, zatímco SWA z roku 2007 zjistil, že UNPAS byl zařazen do top 4 z hlediska akreditace a top 25 oblíbených univerzit v Javě. Na konci roku 2008 byl UNPAS klasifikován na Top 10 soukromých univerzit v Indonésii a také na 3. nejlepších soukromých univerzitách na základě UniRank ( http://www.4icu.org/id ). UNPAS také obdrží „A“ z hlediska akreditace.

Díky velkému počtu studentů má UNPAS také své studenty zapojené do různých aktivit. Úspěšně získali několik úspěchů, a to jak na domácím, tak na mezinárodním poli, včetně vědeckých aktivit, sportu, umění, technologií a dalších komunitních aktivit. Ve sportu, studenti UNPAS natočili a získal úspěchy v mistrovství světa, jako jsou Světová Alpinis Championship ve Spojených státech amerických, 2009 Mezinárodní Taekwondo bronzové medaile v 25. Sea her v Laosu Vientiane a nejlepší vítěz Indonesian Gokart v letech 2009, 2012, 2015 a 2016 a nejlepší elektrický vůz v letech 2014 a 2015.

Implementace University Tridarma ve většině studijních programů již dosáhla své vysoké úrovně vnitřní efektivity. Národní akreditační organizace pro vysokoškolské vzdělávání, dále jen BAN-PT, zařadila ukazatele obdržené 14 studijními programy „A“ (PRIME), zatímco existence indonéské jednotky pro zajištění kvality UNPAS, dále jen SPMI , v roce 2008 úspěšně dosáhla skvělé implementace systému interního zabezpečování kvality univerzity, kterou převzalo generální ředitelství vysokoškolského vzdělávání Ministerstva národního školství (dále jen Dirjen Dikti Kemendiknas) . Rok 2016 byl jedním z nejlepších ročníků SPMI při provádění svých vystoupení, díky čemuž je UNPAS mimo jiné přední univerzitou. Současně UNPAS rovněž pořádá výcvikové pokyny pro univerzity, jejichž akreditace je stále pod „A“ (PRIME).

Za účelem vytvoření sítě a implementace On-Campus a podpory online distančního vzdělávání vybudovala UNPAS a dokončila infrastrukturu videokonference / telekonference. Samotná infrastruktura již byla testována společností Dikti a dalšími institucemi.

Úroveň uznání a důvěry ze strany komunity dále roste na národní i mezinárodní úrovni. Dokazuje to skutečnost, že v roce 2007 byl program UNPAS již zahrnut do 50 nadějných indonéských univerzit a 80 univerzit zaměřených na zdraví a konkurenceschopnost. Mezitím má UNPAS také mezinárodně velkou důvěru v provádění Programu posílení komunity od JICA a vedení výuky jazyka Mandarin ve spolupráci s Hebei Normal University v Čínské lidové republice. UNPAS umístil také 8 zahraničních učitelů (7 učitelů z Číny a 1 učitel z Jižní Koreje).

V roce 2015 se UNPAS podruhé stal hostitelem „Výroční mezinárodní konference (AIC) 2015 Rovná příležitost k vzdělávání technologií U-Learning“. Zúčastnilo se jej také 14 zemí a rektor UNPAS jako předseda řídícího výboru od prvního AIC v jihokorejském Busanu. V listopadu 2016 se konala obdobná konference v Jižní Africe, kde byl rektor opět pověřen třetím předsedou řídícího výboru. V roce 2015 UNPAS ve spolupráci s University of Northern Philippines (UNP) uspořádal mezinárodní seminář „International Conference in Interdisciplinary Studies in Cultural Preservative“.

Společný studijní program mezi univerzitou Guangxi Normal University v Čínské lidové republice a UNPAS již začal od roku 2010, zatímco mezinárodní třída byla oficiálně otevřena od akademického roku 2012/2013. Informatické inženýrství, Fakulta strojního inženýrství UNPAS byl prvním oddělením, které otevřelo mezinárodní třídu, a poté v roce 2018 ve spolupráci s Kyung Hee University v Jižní Koreji. K dispozici je také kolej pro studenty k dispozici v Jl. Dr. Setiabudhi č. 19 Bandung a home-stay programu mezi studenty UNPAS a Genki Gakuen z Shizouka, Japonska a Chonbuk National University, Jižní Korea.

Akademické činnosti dobře provádějí zkušení učitelé. Doposud podle databáze vysokých škol, dále jen PDPT ( Pangkalan Data Perguruan Tinggi), má UNPAS přibližně 574 učitelů, kteří absolvovali domácí i zahraniční univerzity. Skládá se z 27 profesorů, 158 doktorských a 402 magisterských titulů. Proto má UNPAS přibližně 19 200 studentů vyvážený poměr učitelů, který je 1: 35,1. V roce 2009 obdržel UNPAS grant na mezinárodní univerzitní propagaci prostřednictvím QS Stars, zatímco v roce 2012 získal tříhvězdičkovou cenu „Rated for Excellence“ pro zaměstnatelnost a výuku a dvouhvězdičkovou cenu pro internalizaci.

Za účelem zlepšení služeb zahraničním studentům zřizuje UNPAS od akademického roku 2010/2011 Mezinárodní kancelář (divize mezinárodní spolupráce). Kromě toho studijní program Komunikační studia a management získal tři roky po sobě ocenění Best School of Communication and Management, 2012, 2013 a 2014.

V roce 2015 UNPAS získal ISO 9001: 2008, zatímco v roce 2017 získala novou verzi ISO 9001: 2015 také ústředí a několik studijních programů, jako jsou potravinářská technologie, management, veřejná správa a biologie a právnická fakulta. Ve stejném roce byl rovněž získán Národní akreditační výbor, dále jen KAN (Komite Akreditasi Nasional). Počátkem roku 2019 došlo k 201 akvizicím práv k duševnímu vlastnictví, dále bude označováno HAKI (Hak Kekayaan Intelektual), značkami a patenty. Učitelé obdrželi 68 výzkumných grantů (50 titulů a 18 titulů bylo pro veřejně prospěšné práce). To bylo nejvíce mezi ostatními soukromými univerzitami v Západní Jávě a Bantenu. UNPAS také exportoval 4 stroje modifikované maniokové mouky do Fidžijské republiky.

Pro usnadnění programu profesionální certifikace v roce 2016 navázal UNPAS spolupráci s mezinárodní institucí profesionální certifikace, Americkou akademií projektového managementu, ve Spojených státech amerických. To v roce 2016 provedli studenti, kteří ukončili studium v roce 2016. Někteří učitelé také získali tato osvědčení od instituce. Na základě hodnocení výkonu univerzity generálním ředitelstvím pro výzkum a vývoj v polovině července 2016 byl navíc UNPAS seskupen jako UTAMA.

Podle Institution of Assessment and Technology Implementation (dále jen BPPT (Badan Pengkajian a Penerapan Teknologi)) se UNPAS připojilo k implementaci technoprovozního partnera, který rovněž podporuje vládní program k dosažení cíle rozvinuté země. V říjnu 2016 se UNPAS také připojil k studentské výměně Nusantara nebo se jmenoval PERMATA (Pertukaran Antarmahasiswa Nusantara). V roce 2018 UNPAS zřídila Instituci pro certifikaci profesí, nebo LSP P1, schválenou Národní institucí pro certifikaci profesí, nebo BNSP (Badan Nasional Sertifikasi Profesi) a také Pasundan Halal Center pro rozvoj implementace islámské šaríe. Existuje také 10 vědeckých časopisů uvedených v DOAJ a 1 v Thomson Reuters.

Podle vyhlášky ministra pro výzkum a technologie č. 775 / KPT / I / 2019 UNPAS oficiálně založil Lékařskou fakultu, která v akademickém roce 2019/2020 dosud přijala 50 studentů.

Místa

 • Bandung

  Jl. Lengkong Besar No.68, , Bandung

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky