Keystone logo
University of Padova

University of Padova

University of Padova

Úvod

Univerzita v Padově byla založena v roce 1222 a je jednou z nejstarších a nejprestižnějších univerzit v Evropě.

Mikuláš Koperník, Galileo Galilei, Andrea Vesalio, William Harvey, Pietro d'Abano a Carlo Goldoni jsou jen někteří z vědců, lékařů, filozofů, právníků a spisovatelů, díky nimž se Padova stala mezníkem pro objevy a šíření evropské vědy a vědy. kultura.

Právě v Padově se Elena Lucrezia Cornaro Piscopia stala první ženou na světě, které byl udělen titul, když v roce 1678 promovala z filozofie.

Univerzita v Padově, věrná svému heslu Universa Universis Patavina Libertas, byla vždy baštou svobodného myšlení, studia a výzkumu.

Dnes je Padova hlavní multidisciplinární univerzita, jejíž lektoři, studenti a zaměstnanci tvoří téměř jednu třetinu obyvatel města. Jeho 8 škol (zemědělské vědy a veterinární lékařství, ekonomie a politologie, inženýrství, právo, humanitní vědy a společenské vědy a kulturní dědictví, lékařství, psychologie a věda) a 32 kateder zajišťují, že nabízí širokou a pestrou škálu předmětů, které pokrývat všechny oblasti učení.

Univerzita je také vědeckým a kulturním srdcem pracovitého severovýchodu Itálie a poskytuje vysoce specializované školení pro více než 7 milionů obyvatel této oblasti a více než 650 000 podniků, což umožňuje rozsáhlá síť kampusů rozmístěných po celém Venetu. kraj.

Vlastnosti kampusu

  Přijímací řízení

  Bakalářské tituly

  Abyste byli způsobilí k přijetí na bakalářský nebo jednocyklový titul, potřebujete minimálně 12letý školní záznam.

  Pokud vám byl udělen závěrečný diplom po kratším studijním programu (tj. méně než 12 let), abyste byli způsobilí, musíte:

  • absolvoval alespoň 1 (v případě 11 let školní docházky) nebo 2 (v případě 10 let školní docházky) roky akademického studia a složil všechny stanovené zkoušky. nebo
  • získali postsekundární kvalifikaci na neuniverzitní vysoké škole, která potvrzuje další jeden nebo dva roky vzdělání. nebo
  • absolvovat jednoleté nebo dvouleté přípravné kurzy (Základní kurzy) k doplnění chybějících let školní docházky.

  Základní kurzy lze také použít k plnění dalších dodatečných požadavků nezbytných pro přístup k programům, ale nemohou nahradit absenci maturity.
  Předškolní rok lze započítat do 12 let školní docházky, pokud je oficiálně uznán jako nedílná součást školního vzdělávacího programu na národní úrovni, za předpokladu, že docházka je povinná a zahrnuje výuku jazyka dané země (čtení a psaní) a první prvky aritmetiky.

  Pokud je v zemi, kde jste dosáhli své kvalifikace, stanovena přijímací zkouška pro přijetí na univerzitu (např.: selektivita ve Španělsku, Prova de Aferiçao o Prova Geral de Acesso ao Ensino Superior v Portogallu, Vestibular o Exame Nacional do Ensino Médio v Brazílii, Gao Kao v Číně atd.), musíte také poskytnout certifikát, který uvádí, že jste daný test absolvovali.

  Jako alternativu k tomuto osvědčení musíte:

  • absolvovali jeden (v případě 12 let školní docházky) nebo dva (v případě 11 let školní docházky) další roky akademického studia v jiné zemi a/nebo jiném zahraničním systému a složili všechny plánované zkoušky. nebo
  • získali oficiální italskou nebo zahraniční postsekundární kvalifikaci na neuniverzitní vysokoškolské instituci s minimální dobou trvání jeden nebo dva roky. nebo
  • absolvovali kurzy Foundation pořádané na italské univerzitě.

  Tyto dodatečné certifikáty umožňují pouze zápis do prvního ročníku a nelze je dále hodnotit pro zkrácení studijního programu

  Magisterské tituly

  Abyste byli způsobilí pro přijetí na magisterské studium, potřebujete bakalářský titul nebo ekvivalentní zahraniční kvalifikaci se specifickými kurikulárními požadavky získanými od vysoké školy akreditované podle národního vzdělávacího akreditačního systému země, kde se nachází.

  Pokud váš studijní titul vydávají dvě nebo více univerzit (např. udělující a výukové instituce nejsou stejné a patří k různým národním vzdělávacím systémům), musí být každá instituce akreditována podle národního vzdělávacího akreditačního systému země, kde je nachází se.

  Stipendia a financování

  Univerzita v Padově a další veřejné nebo soukromé instituce přidělují na podporu studentů řadu prominutí poplatků a stipendií. Mezinárodní stipendium Padua International Excellence Scholarship je mimo jiné ideální příležitostí vyhrazenou pro vysoce talentované potenciální zahraniční studenty, kteří chtějí absolvovat bakalářský nebo magisterský titul kompletně v angličtině.

  K dispozici jsou také ceny pro konkrétní kategorie (např. studenti se zvláštními sportovními nebo akademickými výsledky).

  Statistiky absolventů

  Požadavky na přijetí do programu

  Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

  Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

  Místa

  • Padua

   Via 8 Febbraio, 2 35122 Padova

  Otázky