Keystone logo
University of Oulu

University of Oulu

University of Oulu

Úvod

University of Oulu je mezinárodní vědecká univerzita, která prostřednictvím multidisciplinárního výzkumu a vzdělávání vytváří inovace pro budoucnost, blahobyt a znalosti. Budoucí inovace je o hledání, využívání a aplikaci nových znalostí. University of Oulu zkoumá lidi a kulturu v měnícím se životním prostředí, stejně jako příležitosti, které nová technologie poskytuje pro zlepšení blahobytu lidí a životního prostředí. The University of Oulu is a multidisciplinary expert in Northernness.

Top 3 důvody ke studiu zde

 • Na University of Oulu podporujeme učení a provádíme výzkum, který tlačí hranice známých.
 • Dopad na univerzitě je založen na dokonalosti, vysokých ambicích a produktivity ve všech našich aktivitách.
 • Naší strategií je posílit náš význam v mezinárodním výzkumu a zajistit naši úlohu spolu se světovými lídry v našich oblastech zájmu.

Vzdělání

Struktura osmi fakult odráží profil University of Oulu ve výzkumu, vzdělávání a společenských rolích. Tyto fakulty jsou:

 • Biochemie a molekulární medicína
 • Vzdělání
 • Humanitní obory
 • Informační technologie a elektrotechnika
 • Medicína
 • Obchodní škola Oulu
 • Věda
 • Technologie (včetně Oulu Mining School a Oulu School of Architecture)

Výzkum

Na University of Oulu podporujeme učení a provádíme výzkum, který posouvá hranice známých. Využíváme celý náš potenciál k tomu, abychom přispěli k řešení některých největších globálních výzev, včetně udržitelného využívání zdrojů, zodpovědného podnikání, dobrých životních podmínek lidí a celoživotního zdraví, inteligentních systémů a rozvoje služeb a využití environmentálních rizik.

Kariéra

University of Oulu v severním Finsku je mezinárodní, multidisciplinární výzkumná univerzita s bohatým zdrojem kreativních a intelektuálních talentů. Konkrétněji, University of Oulu zahrnuje vědeckou univerzitu, technickou univerzitu a obchodní školu ve stejné organizaci. Region Oulu je uznáván jako centrum výzkumu a vývoje světové třídy se vstupem do výzkumu a vývoje na obyvatele jedním z nejvyšších na světě. Konkrétní opatření na University of Oulu v oblasti náboru zahrnovala vytvoření programu držby, náborového programu pro mladšího vyšetřovatele a financování Ph.D. studentské pozice v rámci doktorských programů.

Služby

Studentské služby

UniOulu se stará o jednotlivce. Podporujeme vaše akademické problémy fungující infrastrukturou a snadným přístupem. Na svém pracovišti budete mít osobní akademický kontakt, na kterého se můžete obezřetně obracet podle svého křestního jména a který vám pomůže s vypracováním individuálního studijního plánu. Dobře připravený studijní plán je cenným nástrojem pro pokrok ve vaší studijní cestě. Setkáte se s vaším kummi, prvním studentským kolegou, online ještě před příjezdem. Kummis jsou starší studenti University of Oulu kteří vám na začátku pomohli zvyknout si na každodenní život v Oulu.

Studentské bydlení

Místní studentská bytová nadace PSOAS nabízí širokou škálu možností ubytování, od společných bytů po studia, po celém městě. Ať už žijete v Oulu, služby od supermarketů po knihovny a sportovní zařízení jsou blízko vašeho domova. Studenti hodnotí PSOAS jako jeden z předních poskytovatelů bydlení na světě.

Tellus Innovation Arena

Tellus Innovation Arena je otevřený inovační prostor, který se nachází v srdci oblastí Linnanmaa a Kontinkangas. Je vytvořen pro učení, spolupráci a akce pro všechny průzkumníky s otevřenou myslí z univerzity i mimo ni. Setkávat se s lidmi, rozvíjet nápady a prezentovat projekty – to je ten rozdíl.

Zdravotní služby

Zdravotnické služby studentů pro všechny studenty bakalářského a magisterského studia jsou umístěny v areálu Linnanmaa. Zdravotní služby zahrnují lékařské, duševní a zubní ošetření. Většina služeb je zdarma, zatímco u některých je účtován nominální poplatek.

Studentský život

Studentské organizace jsou odborníky na organizování kulturních aktivit, sportovních akcí, večírků a výletů ve Finsku. Tyto organizace zaměřené na konkrétní studijní obor mají mezinárodně zkušené členy s přímými znalostmi, které mohou sdílet. Kromě toho existují dvě celouniverzitní studentské organizace se zvláštním zájmem o problematiku mezinárodního vzdělávání.

Univerzitní sporty

Finové jsou sportovní nadšenci. Univerzita nabízí svým studentům a zaměstnancům sportovní aktivity od baletu po horolezectví a jógu, od kajaku až po běh na lyžích. Nebojte se vybrat ten, který je nejblíže vašemu tělu a duši!

Hledáte odpovědi na své otázky? Chatujte s našimi zkušenými studentskými ambasadory! Jsou připraveni vám pomoci s jakýmkoliv dotazem, který můžete mít. Chcete-li zahájit konverzaci ještě dnes, přejděte na odkaz níže!

href="https://www.oulu.fi/en/unioulu-ambassadors/chat

Statistika

Naše výzkumná a vzdělávací komunita, která byla založena v roce 1958, má 16 000 studentů a 3 000 zaměstnanců a je jednou z největších a nejvíce multidisciplinárních univerzit ve Finsku. Deset fakult, mnoho kateder a specializované výzkumné jednotky University of Oulu vytvářejí základ pro multidisciplinární výzkum, inovace a školení odborníků pro náročné profesionální úkoly.

  Žebříčky

  O nás

  201. světový žebříček univerzit
  od Times Higher Education #401
  Akademický žebříček světových univerzit

  Místa

  • Oulu

   University of Oulu Pentti Kaiteran katu 1 , 90570, Oulu

   Otázky