Keystone logo
© University of Miami
University of Miami Department of Cinematic Arts

University of Miami Department of Cinematic Arts

University of Miami Department of Cinematic Arts

Úvod

Katedra filmového umění, Miamiské centrum pro výuku a stipendia ve filmové produkci, historii a teorii, nabízí vysokoškolské magisterské a magisterské studium výtvarného umění v narativní a dokumentární praxi. V bakalářském oboru se kinematografie vyučuje v kontextu vzdělávání v oblasti mediálního umění, s důrazem na komplexní vzájemný vztah mezi audiovizuálním uměním, společností a technologií.

Kurikulum pro magisterské studium výtvarného umění klade důraz na filmovou odbornost v kontextu narativních inovací, sociálních změn a vznikajících technologií. Kino je chápáno jako kulturní praxe zahrnující jak spekulativní inteligenci, tak praktické know-how. Každý student si vytvoří osobní studijní kurz kolem jádra povinných kurzů, které představují znalosti nezbytné pro vzdělávání dnešního tvůrce médií.

Katedra také poskytuje kurikulární podporu a supervizi zvoleného důrazu na filmovou vědu pro doktorandy na School of Communication a dalších akademických jednotkách na univerzitě. Studenti katedry filmového umění těží z její malé velikosti, její důkladné integrace s místními uměleckými institucemi a rozšířené komunity absolventů v Los Angeles.

V posledních letech škola rozvinula silný semestr v Los Angeles a také partnerství s uměleckými organizacemi (Oolite Arts, MDC Museum of Art and Design, Knight Foundation) a filmovými instituty (Sundance a Praha). Vzhledem k tomu, že několik členů stálé fakulty na plný úvazek si současně udržuje kariéru filmových tvůrců, studenti získají znalosti z první ruky o rychle se rozvíjejícím průmyslu.

Katedra filmového umění má také to štěstí, že má podporu hostujících profesionálů z celého světa při výuce filmu. Naše možnosti studia v zahraničí (Řecko, Japonsko, Česká republika) seznamují studenty s aspekty mezinárodní praxe a rozmanitým souborem mediálních metodologií.

Místa

  • Coral Gables

    5100 Brunson Drive, Coral Gables, 33146, Coral Gables

Otázky