We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

University of Macerata

University of Macerata

University of Macerata

Úvod

137287_GiornatadelLaureato-9410.jpg

Stručný přehled UniMC

University of Macerata (UniMC) byla založena v roce 1290 a je jednou z nejstarších univerzit v Evropě. V průběhu let se tisíce absolventů UniMc staly význačnými odborníky, podnikateli, předními veřejnými osobnostmi, vychovateli, výzkumníky: nepochybně trochu italské, evropské a mezinárodní historie vybudovali absoloventky UniMC.

Tato slavná minulost se promítá do budoucnosti a UniMc je pevně odhodlána k inovacím jak ve výuce, tak ve výzkumu: zaměření na humanitní a společenské vědy je hlavní silnou stránkou UniMC a „inovací prostřednictvím humanitních věd“ je jeho motto. Zájemci o právo, politologii a mezinárodní vztahy, ekonomiku a podnikání, vzdělávání, cestovní ruch a kulturní dědictví, komunikaci, jazyky, filozofii a historii, najdou na UniMc perfektní místo!

UniMC poskytuje mezinárodní prostředí a nejmodernější služby. Současně nabízí jedinečnou příležitost prožít typický italský způsob života: univerzita se nachází v centru města s historickými budovami a středověkými Pathways . Je to „školní areál ve městě“!

Město Macerata je klidné, ale živé město ležící mezi mořem a horami, dokonalou rovnováhou mezi přírodou a umělou stavbou. V Maceratě se koná mnoho kulturních akcí, z nichž některé jsou mezinárodně známé, jako například operní sezóna „Opera Macerata“ a festival zpěváků a skladatelů „Musicultura“, které se konají v jedinečném a velkolepém prostředí Sferisterio Arena.

Tato oblast se vyznačuje vynikající kvalitou života, a to díky čistému vzduchu a přírodním parkům této provincie, jakož i klidné, živé atmosféře, která je přítomna ve všech okolních městech dotýkajících místní krajinu. Město Macerata se nachází na ideálním místě pro dosažení všeho, co provincie nabízí. Pobřeží Jaderského moře, lyžařská střediska, národní park pohoří Sibillini a další zajímavá a důležitá historická města a místa jsou relativně blízko.

Dominantou města je kultura a umění: spousta památek a muzeí spolu s dokonalostí civilní, náboženské a vojenské architektury, archeologickými nalezišti, historickými divadly a knihovnami roztroušenými po celém území, činí Maceratu hluboce svázanou s kulturními kořeny.

Naše mise

Poslání univerzity spočívá v:

  • Zvyšování hodnoty více než sedmi století trvající historie věnované zásluhám a kvalitě všech studentů, výzkumných pracovníků, profesorů a technicko-administrativních pracovníků;
  • Plánování našich možností se závazkem a inteligencí;
  • Zlepšení a podpora výsledků výzkumu v oblastech excelence;
  • Rozšíření naší mezinárodní sítě na podporu místního rozvoje.

Místa

  • Macerata

    Via Crescimbeni, 30/32 - 62100 Macerata, 62100, Macerata

Otázky