Keystone logo
© Instituto Superior Técnico
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

Úvod

University of Lisbon (ULisboa) je největší a nejprestižnější univerzitou v Portugalsku a je jednou z předních evropských univerzit s více než 50 000 studenty. ULisboa, následník univerzitní tradice, která trvá přes sedm století, je spoluzodpovědná za to, že se Lisabon stalo jedním z velkých evropských hlavních měst kultury a vědy, protože každoročně přivítá více než 9 000 zahraničních studentů (asi 18 % z celkového počtu počet studentů) z více než 100 zemí, kteří hledají vysoce kvalitní vzdělání a také odlišnou kulturu, nádherné počasí a pohostinnost a bezpečí, které Lisabon a Portugalsko mohou nabídnout (4. nejbezpečnější země na světě, 2021 Global Index míru). Nachází se v srdci města a poskytuje celé své komunitě ty nejlepší a nejrozmanitější akademické programy a slibuje, že poskytne jedinečný obohacující zážitek.

Instituto Superior Técnico (Técnico) je technická škola lisabonské univerzity. Técnico vzniklo před téměř 11 desetiletími a má přibližně 12 000 studentů více než 60 různých národností. Técnico je v Portugalsku nejlépe hodnoceno a je mezinárodně uznáváno za svou akademickou a vědeckou excelenci v oblasti inženýrství, architektury, vědy a technologie, za podporu vztahu mezi univerzitami, podniky a společností a za podporu inovací, podnikání, vytváření pracovních míst a znalost. Técnico nabízí mnoho bakalářských, magisterských, doktorských a celoživotních vzdělávacích programů a rozvíjí aktivity v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (RD&I), které jsou nezbytné pro poskytování vzdělání založeného na nejvyšších mezinárodních standardech. Técnico má tři kampusy s privilegovaným přístupem k hlavním zajímavostem Lisabonu a do jeho úžasného městského letoviska (Sintra, Cascais, Estoril, Arrábida). Areál Alamedy, který se nachází v jedné z nejcentrálnějších oblastí Lisabonu, je obsluhován vynikající sítí veřejné dopravy, která umožňuje snadný přístup do všech částí města a nabízí širokou škálu kulturních, volnočasových a sportovních aktivit.

Katedra stavebnictví, architektury a geozdrojů (DECivil) je jedním ze zakládajících a největších kateder Técnico. DECivil má 141 členů fakulty a 1500 studentů BSc a MSc (14 % z toho mezinárodních), rozdělených do tří hlavních oblastí: (i) Stavebnictví, (ii) Těžba a energetické zdroje; a (iii) Architektura. Kromě toho, DECivil také hostí 250 Ph.D. studentů ve velmi vzrušujícím a rozmanitém prostředí. Všechny vzdělávací programy jsou pevně založeny na solidní experimentální výuce a pro tento účel jsou k dispozici velmi dobře vybavené laboratoře v různých oblastech, kde se provádí převratný výzkum, jak dokládají vynikající pozice v různých akademických žebříčcích: Stavebnictví - 2. místo (Evropa) v žebříčku NTU Taiwan 2021 a 17. místo (Evropa) v žebříčku v roce 2021 v Šanghaji; Petroleum Engineering – 47. místo (svět) v hodnocení QS World University 2021.

Akreditace

EUR-ACE® je rámcový a akreditační systém, který poskytuje soubor standardů, které identifikují vysoce kvalitní inženýrské studijní programy v Evropě i v zahraničí. Značka EUR-ACE® je certifikát udělený autorizovanou agenturou vysoké škole (Higher Education Institution) s ohledem na každý inženýrský studijní program, který má akreditován.

176558_176554_euraceLogo.jpg

A3ES je portugalská agentura pro hodnocení a akreditaci vysokoškolského vzdělávání. Rozhodnutí o akreditaci závisí na posouzení (i) kvality výkonu vysokých škol a jejich organických jednotek a (ii) kvality studijních programů vedoucích k danému titulu. A3ES je řádným členem Evropské asociace pro zajišťování kvality ve vysokoškolském vzdělávání, je uvedena v Evropském registru zajišťování kvality vysokoškolského vzdělávání a je členem CHEA International Quality Group.

176559_176553_A3ES.png

Statistika

 • 1911: Instituto Superior Técnico založil 23. května 1911 Alfredo Bensaude.
 • 44,1 % studentů získá práci před ukončením studia.
 • 91,4 % absolventů získá zaměstnání do šesti měsíců po ukončení studia.
 • 73 % absolventů magisterského studia je zaměstnáno ve vystudovaném oboru.
 • Zapsalo se 10 987 studentů Técnico.
 • 1.915 Vědecké publikace v ISI Web of Science.
 • Od roku 2009 vzniklo v Técnico 58 spin-off společností.
 • 3 Técnico má 3 campi (Alameda, Taguspark a CTN).
 • 3 Técnico poskytuje ubytování ve 3 studentských rezidencích.
 • 30,9 % zahraničních studentů navštěvuje Ph.D. program.

  Vlastnosti kampusu

  Alameda

  Areál Alamedy se nachází v jedné z nejcentrálnějších oblastí Lisabonu a je obklopen širokou škálou sítí veřejné dopravy, což umožňuje snadný přístup ke všem bodům města. V okolí kampusu je široká nabídka kulturního, volnočasového a sportovního vyžití.

  Taguspark

  Tento moderní kampus v Oeiras byl slavnostně otevřen v roce 2000 a je součástí Tagusparku – Vědeckotechnického parku, jednoho z nejvýznamnějších technologických parků v zemi, a to v oblasti informačních a komunikačních technologií.

  Technologické a jaderné

  CTN – Tecnológico e Nuclear Campus se nachází v Loures a je jedním z nejvýznamnějších technologických parků v celé zemi, a to v oblastech souvisejících s jadernými vědami, jakož i v oblasti radiologické ochrany a jaderné bezpečnosti.

   Přijímací řízení

   Požadované dokumenty

   Přihlášky na konkrétní kurz nebo program studijního cyklu se podávají online. Uchazeč musí doložit všechny dokumenty uvedené v Nařízení a také motivační dopis odkazující na vybraný kurz nebo studijní cyklus. K dokončení procesu žádosti je nutné odeslat následující naskenované dokumenty jako soubory PDF:

   • Nedávná fotka;
   • Aktuální CV;
   • průkaz totožnosti / pas;
   • Kopie CPF (platí pouze pro kandidáty s tituly BSc brazilské národnosti);
   • Oficiální akademický přepis o tom, že jste ukončili středoškolské vzdělání nebo ekvivalent v zemi původu, s konečným průměrem a dokladem o přístupu ke zkouškám z vysokoškolského vzdělávání (platí pouze pro kandidáty na titul BSc);
   • Oficiální akademické přepisy bakalářského titulu a diplomu s konečným průměrem (platí pouze pro kandidáty na magisterské tituly);
   • Dokument specifikující typ klasifikačního schématu akademických záznamů (platí pouze pro kandidáty na magisterské tituly);
   • Dokument potvrzující úroveň portugalského jazyka žadatele: úroveň B1 v portugalštině a dokončení úrovně B2 do konce prvního roku studia (platí pouze pro kandidáty na titul BSc);
   • Prohlášení Pod přísahou, že žadatel nemá portugalskou státní příslušnost ani státní příslušnost jiné země, která je členem EU a splňuje požadavky potřebné pro kategorii Přístup a přijetí pro zahraniční studenty;
   • Bankovní převodní doklad o zaplacení poplatku za přihlášku.

   Vízové požadavky

   Mezinárodní studenti

   Občané zemí mimo Evropskou unii nebo schengenský prostor musí požádat o vízum ve své zemi původu na portugalském velvyslanectví/konzulátu. Vezměte prosím na vědomí, že „turistické“ vízum neplatí pro studium v Portugalsku.

   Neevropští občané, kteří mají povolení k pobytu v zemi Schengenu, musí požádat o vízum do Portugalska v zemi, kde mají povolení k pobytu, pokud je pobyt delší než 3 měsíce.

   Žádost o vízum musí být podána několik měsíců předem, protože může trvat až 12 týdnů v závislosti na zemi původu. Někteří žadatelé o víza mohou také podléhat bezpečnostním kontrolám. Více informací naleznete v dokumentu níže.

   Studenti Evropská unie/EHP/Švýcarsko

   Na první 3 měsíce pobytu v zemi vám stačí mít platný doklad totožnosti nebo cestovní pas. Po této lhůtě musíte do 30 dnů požádat o povolení na lisabonské radnici a bude platné 5 let.

   Místa

   • Lisbon

    Alameda Campus Av. Rovisco Pais, 1, 1049-001, Lisbon

    • Porto Salvo

     Taguspark Campus Av. Prof. Dr. Cavaco Silva, 2744-016, Porto Salvo

     • Bobadela

      CTN – Tecnológico e Nuclear Campus Estrada Nacional 10 (ao Km 139,7), 2695-066, Bobadela

      Otázky