Keystone logo
University Of Limoges Mistr v současné tvorbě a kulturním průmyslu
University Of Limoges

Mistr v současné tvorbě a kulturním průmyslu

Limoges, Francie

0 Years

Francouzština

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Magisterský titul „Současná tvorba a kulturní průmysl“ (CCIC) se zrodil z bezprecedentní konvergence. Jeho vzdělávací tým sdružuje umělce, designéry, teoretiky umění a specialisty na mediální kultury. Výcvik je tedy založen na doplňkovosti různých disciplinárních přístupů. Do centra jejího projektu staví pochopení mechanismů specifických pro současnou tvorbu v médiích, od koncepce děl až po jejich oběh.

Předávané znalosti si kladou za cíl rozvíjet všestrannost a schopnost studentů zvládat historii, estetické kódy a způsoby komunikace specifické pro různá média masové kultury. Školení sleduje trojí vědecký, profesionální a kreativní cíl: na základě práce výzkumných laboratoří je jeho model navržen ve spojení s průmyslem designu, umění a médií a umožňuje vývoj teoretického projektu / praxe specifické pro každého studenta .

Školení umožní studentům situovat jejich tvůrčí praxi a profesní kariéru v kulturním průmyslu na základě porozumění politickým a estetickým problémům. Rozvoj osobního projektu založeného na kreativním a kritickém zkoumání je zde považován za základní součást pokročilé umělecké nebo profesionální praxe.

Návrh a psaní disertačních prací, poznámek - napsaných elegantně a správně, při respektování standardů prezentace produkujících audiovizuální dokumenty a umělecká zařízení (ve francouzštině a v živém cizím jazyce), bude představovat hlavní práci studentů. Tyto produkce budou založeny na přípravných pracích bibliografie a přezkoumání webových zdrojů a doplněny souhrnnými a pokrokovými prezentacemi, písemnými i ústními. Nabídnou studentům nástroje k vedení inovativních a kreativních iniciativ v oblasti kulturního průmyslu.

Cílové profese jsou různorodé: manažeři kulturních prostor, manažeři, organizátoři nebo animátoři akcí, kulturní politika v muzeích nebo společnostech, asistenti produkce, vedoucí projektů (průmysl, vydavatelství, média), novináři, asistenti a další; Konzultanti v oblasti komunikace, tiskoví referenti, atašé, redakční asistenti a vedoucí pracovníci, asistenti reklamních a marketingových agentur.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • Máster Universitario en Educación Intercultural - ON LINE
  • Online Spain
  • Valencian Community, Španělsko
  • + 2 více
 • Magistr v inkluzivním a mezikulturním vzdělávání
  • Online Mexico
 • Magistr v učení a komunikaci ve vícejazyčných a multikulturních kontextech
  • Esch-sur-Alzette, Lucembursko