Keystone logo
University of Latvia Magistr v kulturní a sociální antropologii
University of Latvia

Magistr v kulturní a sociální antropologii

Riga, Lotyšsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

EUR 2 600 / per year *

Na kampusu

* 2 200 EUR ročně pro občany EU/EHP/Švýcarska, držitele povolení k trvalému pobytu a jejich rodinné příslušníky.

Úvod

  • Fakulta humanitních studií.
  • Ocenění: Master of Humanities in Antropology.
  • Počet kreditů: 80 kreditních bodů nebo 120 ECTS.
  • Akreditace: studijní program je akreditován (bude revidováno v roce 2024).

Program nabízí výjimečnou příležitost získat analytické nástroje, pomocí kterých lze přistupovat k současným globálním a lokálním společenským procesům a trendům . Patří mezi ně otázky jako migrace s jejími důsledky rostoucího mezikulturního kontaktu a nové diasporové politiky, finanční krize a prosazování neoliberálních (a jiných) politik, jak na mezinárodní, tak místní úrovni, transformace politických subjektivit v kontextu posunu představ o rozvoj, budování státu a národ.

Program poskytuje studentům solidní teoretický a metodologický základ, s nímž mohou kriticky prozkoumat řadu naléhavých problémů v (post)moderní společnosti . Prostřednictvím přednášek, seminářů a samostatné četby studenti získávají znalosti v oblasti sociální, a to konkrétně antropologické, teorie. Různé povinné a volitelné kurzy pomáhají studentům rozvíjet důkladně antropologický přístup k tématům sebe a jednání, genderu, státu a moci, hranic/migrace, konzumu, umění/výkonu. Práce s texty je doprovázena etnografickou terénní prací, při které studenti nejen rozvíjejí své dovednosti ve sběru dat, ale také se učí testovat a kreativně rozvíjet své teoretické rámce.

Program je většinou orientován na veřejnou antropologii a pobaltský region , ale studenti jsou povzbuzováni k tomu, aby rozvíjeli a zkoumali svá vlastní výzkumná témata s podporou zkušených školitelů v rámci naší katedry.

Program je otevřen pro absolventy z jiných oborů , kteří vidí svou předchozí akademickou a profesní zkušenost jako potenciál pro produktivní mezioborovou práci. Naši zaměstnanci mají doktorandské tituly z nejlepších světových univerzit. Uplatňují vysoké standardy jak ve výuce, tak ve veřejných diskusích, čímž podporují kritickou analýzu mimo akademickou sféru.

Program využívá své výměnné smlouvy ERASMUS k vysílání studentů na jiné evropské univerzity a vítá studenty ze zahraničí do Lotyšska.

Žijící v Lotyšsku

Lotyšsko je členskou zemí Evropské unie a schengenského prostoru. Jeho hlavní město Riga je metropolí pobaltského regionu. Riga je zařazena mezi nejlepší světová studentská města . Je to bezpečné město. Život v Lotyšsku není drahý ve srovnání se západoevropskými zeměmi. Lotyšsko nabízí cenově dostupné vzdělání. Více informací naleznete v praktické příručce pro zahraniční studenty.

Přijímací řízení

Osnovy

Stipendia a financování

Kariérní možnosti

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky