Keystone logo
University of Groningen MA History - Un/sustainable Societies: Past, Present and Future track
University of Groningen

MA History - Un/sustainable Societies: Past, Present and Future track

Groningen, Nizozemsko

12 Months

Angličtina, Holandský

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2 530 / per year *

Na kampusu

* 2530 EUR (studenti EU/EHP) | 18 700 EUR (studenti mimo EU/EHP)

Úvod

Mohla změna klimatu ovlivnit pád Římské říše? Jak se společnosti historicky vyrovnávají s krizemi, jako jsou záplavy nebo války? Jak můžeme chápat majetkové rozdíly z historické perspektivy?

Magisterský obor Un/sustainable Societies: Past, Present and Future na University of Groningen vás naučí využívat historické znalosti a metody k řešení současného vývoje týkajícího se (ne)udržitelnosti společností, čímž se z vás stane odborník v této oblasti. Trať je jedinečná svým zaměřením naučit historiky chápat společenské výzvy a přispívat do souvisejících veřejných debat z historické perspektivy.

Problémy jako globální nerovnost, změny životního prostředí a demokracie mají dlouhou historii. Znalost jejich historie přispívá k lépe informované veřejnosti, konkrétním řešením a udržitelnějším politikám. Naučíte se proto identifikovat, situovat a analyzovat historické trendy, osvojit si hluboké historické znalosti, stejně jako pokročilé dovednosti a metody pro provádění historického výzkumu a zkoumat komplexní vzájemný vztah minulosti a současnosti. S cílem naučit se klást relevantní otázky a formulovat historické argumenty v současných debatách získáte potřebné znalosti a dovednosti pro propojení minulosti se současnými problémy a jak vést debaty o budoucích výzvách.

Proč studovat tento program v Groningenu?

  • Skladba v Un/sustainable Societies: Past, Present and Future s jasným profesionálním a společenským významem
  • Vynikající trať, která nabízí širokou škálu volitelných kurzů a flexibilitu pro rozvoj vaší vlastní specializace
  • Jasné zaměření na historické kořeny současného vývoje souvisejícího s (ne)udržitelností a zavádění akademických historických znalostí a metod do praxe
  • Jedinečné zaměření na zaměstnatelnost s kurzy metod a odborných dovedností, stejně jako zkušenosti z první ruky prostřednictvím speciálních projektů a stáží
  • Mezinárodní a příjemné studijní prostředí s mnoha výzkumnými zdroji

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Chat with students

Otázky