Keystone logo
University of Groningen

University of Groningen

University of Groningen

Úvod

Univerzita v Groningenu

University of Groningen je 100 nejlepších výzkumných univerzit s globálním výhledem. V současné době jsme na 75. místě v žebříčku Times Higher Education a nabízíme více než 30 anglických bakalářských programy a více než 125 magisterských programů. Univerzita byla založena v roce 1614 a je jednou z nejstarších výzkumných univerzit v Nizozemsku. Jsme skutečně mezinárodní univerzita s více než 36 000 studenty a 9 000 zahraničními studenty z více než 120 různých národností.

Proč zvolit Groningen?

Špičkové vzdělání: Univerzita v Groningenu nabízí pestrou škálu zajímavých, vysoce uznávaných studijních programů. Jako student se vám dostane kvalitního dohledu a budete mít na výběr z mnoha možností. Univerzita v Groningenu získala značku kvality „Nejlepší tradiční univerzita v Nizozemsku“.

Špičkový výzkum: patříme mezi přední výzkumné univerzity v Evropě. V roce 2016 získal náš profesor Ben Feringa Nobelovu cenu za chemii. Univerzita provádí průkopnický a společensky relevantní výzkum a náš výzkum vytváří mosty mezi disciplínami.

Pulzující studentský život: Groningen je pulzující studentské město. Jeho populace má nejnižší průměrný věk v Nizozemsku. Každý čtvrtý z 200 000 obyvatel je student. Studenti jsou vidět všude: studují v parku, užívají si nočního života a pracují na různých brigádách. Groningen je bezpečné a zelené město pro život a bylo vybráno jako jedno z nejšťastnějších měst v Evropě.

400 let pověsti: Univerzita v Groningenu má bohatou historii a vynikající pověst. Během 400 let existence na univerzitě studovalo nebo pracovalo mnoho velmi talentovaných lidí v různých oborech, včetně čtyř nositelů Nobelovy ceny, první studentky univerzity v Nizozemsku, první lektorky, prvního nizozemského astronauta a prvním prezidentem Evropské banky.

Skutečně mezinárodní: Jsme známí díky naší velké mezinárodní komunitě. V Groningenu ročně studuje téměř 6 000 zahraničních studentů z více než 120 zemí. Žít v Groningenu bez nizozemštiny není problém; budete si moci objednat jídlo, nakupovat oblečení a dokonce absolvovat sportovní kurzy v angličtině. Univerzita v Groningenu má silné mezinárodní vazby, což znamená, že část svého studia můžete snadno strávit studiem v zahraničí. Nabízíme také několik unikátních mezinárodních magisterských programů ve spolupráci s dalšími velkými evropskými univerzitami.

Bakalářské programy

Nabízíme více než 30 anglicky vyučovaných bakalářských programů . Devět z našich bakalářských programů bylo oceněno značkou kvality „ Top degree Program “.

Magisterské programy

Univerzita v Groningenu v současné době nabízí více než 125 anglicky vyučovaných magisterských programů , z nichž 18 je v Nizozemsku hodnoceno jako „Top Rated Program“.

Fakulty

Výzkum a vzdělávání na univerzitě v Groningenu jsou organizovány v rámci 11 různých fakult. Tyto fakulty jsou:

Ekonomicko-správní fakulta
Fakulta behaviorálních a sociálních věd
Teologická fakulta a religionistika
Fakulta umění
Lékařská fakulta
Právnická fakulta
Fakulta prostorových věd
Filozofická fakulta
Přírodovědecká fakulta
University College Groningen
Areál Fryslân

Vlastnosti kampusu

University of Groningen má tři kampusy rozložené ve dvou městech. V Groningenu sídlí 11 fakult ve 150 různých budovách po celém městě ve dvou kampusech.

Pokud studujete v rámci Přírodovědecké a inženýrské fakulty nebo Fakulty ekonomiky a podnikání, pravděpodobně budete navštěvovat kurzy v kampusu Zernike na severu města.

Pro fakulty behaviorálních a sociálních věd, teologie a religionistiky, umění, lékařských věd, práva, prostorových věd, filozofie a University College Gronigen jsou budovy rozmístěny po centru města.

V Leeuwardenu, městě nedaleko Groningenu, najdete Campus Fryslân. Jedná se o jedinečnou fakultu, protože na fakultě je zastoupeno několik oborů.

Podívejte se na naše webové stránky pro více informací o našich fakultách!

Groningen je město s velkou studentskou populací, takže hledání ubytování může být často problém. Studenti bydlí po celém městě v různých typech ubytování. Ty se liší cenou a zahrnují sdílené bydlení s ostatními studenty, individuální studia nebo byty a se SSH – městským nezávislým poskytovatelem studentského bydlení. University of Groningen není univerzitní kampus a nenabízí ubytování v kampusu. Budete si tedy muset najít vlastní ubytování. Čím dříve ubytování najdete, tím lépe.

Pro více informací o ubytování v Groningenu navštivte naše webové stránky a hledejte informace pro potenciální studenty!

  Stipendia a financování

  Univerzita se zavázala uznávat excelenci v akademických výsledcích tím, že nabízí řadu stipendií pro mezinárodní studenty a výzkumné pracovníky. Pro zahraniční studenty, kteří jsou motivováni ke studiu bakalářského, magisterského a doktorského studia, je k dispozici několik stipendií. programů a také na výměnné pobyty, krátké kurzy a výzkumné pobyty na naší univerzitě.

  Žebříčky

  University of Groningen

  Život v kampusu a vybavení

  • Knihovna se studijními prostory, přístup k více než 80 000 e-časopisům, 1 milionu e-knih, 3 milionům tištěných knih a 5 000 časopisů
  • Kariérní služby, které připravují studenty na trh práce kontrolou životopisů, workshopy a osobním kariérním poradenstvím
  • Jazykové centrum s kurzy od francouzštiny a italštiny po japonštinu a hebrejštinu a také holandštinu
  • Student Service Center nabízející podporu při studiu dovedností, psychických problémů, finančních záležitostí a studia s funkčním postižením
  • ACLO, velká sportovní asociace nabízející až 100 různých druhů sportů, kterých se můžete zúčastnit

  Studentský život je mnohem víc než jen příprava na celoživotní úspěch. Během svého pobytu v Groningenu zažijete vše, co město nabízí, od živé umělecké a hudební scény až po jedinečný noční život inspirovaný studenty.

  Vstupte do klubů

  Ať už chcete následovat svou vášeň, zkusit nový koníček nebo prostě jen získat nové přátele, můžete se připojit k jednomu z našich mnoha studentských sportovních, studijních a studentských spolků! Od sportu přes kulturu, politiku až po strany, nepochybně najdete spolek, který vyhovuje vašim zájmům. Informace o studijních, studentských a sportovních svazech najdete na našem webu!

  Pařící město

  Groningen jako typické nizozemské studentské město nabízí jedinečný noční život s více než 150 bary a zábavními podniky, které přitahují lidi ze širokého okolí. Volný vstup je standardní a studentské slevy jsou běžné, díky čemuž je město perfektním místem pro ty, kteří mají studentský rozpočet. Na našich webových stránkách se dozvíte o festivalech světové úrovně, instalacích pouličního umění a mezinárodně uznávaných muzeích, které Groningen má.

  Mladé město

  Zatímco Groningen je staré město s kořeny, které lze vysledovat až do doby železné, z hlediska počtu obyvatel je jedním z nejmladších v Evropě. S průměrným věkem 34 let má město jedinečnou atmosféru, kterou jinde nenajdete. Groningen, který byl nedávno jmenován „cyklistickým hlavním městem světa“, není žádným překvapením, že má fantastickou cyklistickou infrastrukturu – vše je odtud jen krátkou jízdu na kole. Samotné město má vše, co potřebujete, od pouličních trhů pod širým nebem až po oblíbené módní řetězce. Zjistěte, co dalšího Groningen nabízí na našich webových stránkách!

  Skvělá základna

  Groningen je ideální základnou pro zahájení vašich cestovatelských dobrodružství. Za otevřeným prostorem a čerstvým vzduchem se můžete vydat a prozkoumat pobřeží nebo některý z holandských ostrovů, které se nacházejí pouhých 40 km od centra města. Většina Nizozemska, včetně Amsterdamu, a několik velkých německých měst, jako je Hamburk, Brémy a Dortmund, jsou dosažitelné vlakem, autem nebo autobusem během několika hodin. S Belgií, Francií nebo Dánskem jen hodiny jízdy vlakem, autem, trajektem nebo autobusem a naším vlastním letištěm Groningen-Eelde jste perfektní místo pro cestování!

  Požadavky na přijetí do programu

  Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

  Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

  Místa

  • Groningen

   University of Groningen PO Box 72

   • Leeuwarden

    Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

    Programy

    Chat with students

    Otázky