We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

© UNIGIS Salzburg, cc by-nd
University of Graz – School of Business, Economics and Social Sciences

University of Graz – School of Business, Economics and Social Sciences

University of Graz – School of Business, Economics and Social Sciences

Úvod

Fakulta sociálních a ekonomických věd Univerzity Graza v Grazu byla založena v roce 1975. K jejím rozvoji významně přispěl zejména obchodní ekonom Karl Lechner. V současné době je fakulta s přibližně 7 000 studenty a více než 700 absolventy ročně jednou z největších vzdělávacích a výzkumných institucí v oblasti sociální a ekonomické vědy v Evropě.

Fakulta je součástí Univerzity v Grazu Karl-Franzens, která byla založena v roce 1585, druhou nejstarší univerzitou v Rakousku. Fakulta se ohlédne za dlouhou tradicí výuky a výzkumu v ekonomii. Asi nejznámějším profesorem v Grazu byl Josef Schumpeter (profesor v Grazu v letech 1911-1921, děkan 1916/17).

Fakulta prošla v posledních letech zásadní reorganizací. Na základě požadavků Rady univerzity a Senátu a doprovázené mezinárodní hodnotící skupinou provedla rada fakulty rozsáhlé změny: byli jmenováni noví předsedové a byly provedeny institucionální změny v souladu s boloňským procesem. Fakulta je mezinárodně zaměřena svými fakultami, studijními plány a studenty. Fakulta sídlí v centru RESOWI, které bylo postaveno v roce 1997.

Místa

  • Graz

    Universitaetsstrasse 15/AE 8010 Graz, Austria, , Graz

Otázky