Keystone logo
University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

Úvod

DĚJINY

V roce 1471 díky býku papeže Sixtuse IV může Janova republika udělit tituly. V roce 1670 vznikla jezuitská univerzita a pod francouzskou říší se sloučila s říšskou univerzitou v Paříži. Po pádu Napoleona je opět v království Sardinie. Ve vstupní hale Univerzitního paláce jsou busty Mazzini, Garibaldi, Mameli a Bixio, které spolu s janovskými profesory jako Cesare Cabella a Cesare Parodi se odvážně podíleli na pohybech Risorgimenta. Univerzita v Janově hraje vedoucí úlohu v současné reformě univerzitního systému a nový statut vstoupil v platnost dne 29. prosince 2011.

IDENTITA

Janovská univerzita představuje asi 300 kurzů - včetně kurzů po laureánech - organizovaných podle aspirací a postojů mladých lidí, vzhledem k významu vysoké kvalifikace a rozměru vycházejícímu z požadavků trhu práce na evropské a evropské úrovni v mnoha případech - na globální úrovni. Univerzita v Janově je Ligurijská univerzita, neboť je přítomna na celém regionálním území s vzdělávacími centry také v Savoně, Imperii a La Spezia.

Univerzita nabízí studentům solidní kulturní a vědecké vzdělání a dává jim mnoho nástrojů, jak čelit profesní budoucnosti. Nabízí skutečné možnosti integrace mezi teorií a praxí, a to také prostřednictvím fází s institucemi a společnostmi a období školení v zahraničí. Existuje mnoho různých forem spolupráce a spolupráce se zahraničními univerzitami a institucemi, které umožňují vysokou mobilitu profesorů a studentů ze zahraničí a do zahraničí. Univerzita v Janově přikládá velký význam kvalitě výuky a výzkumu, což je zásadní prvek pro zajištění rozvoje znalostí, který je základem skutečné inovace a konkurenceschopnosti.

Výzkum umožňuje dosahovat výsledků uznávané prestiže i na mezinárodní úrovni a rozvíjet excelenci. Pokud jde o výuku, vztah mezi studenty a profesory posiluje vzájemnost vztahů a otevřené a flexibilní prostředí pro učení s využitím nových počítačových nástrojů: platformy elektronického učení, bezbariérový přístup na univerzitní stránky, 7 akademických bodů (učebny pro vzdálenost) vzdělávání distribuované na regionálním území).

Ve spolupráci s Regionální agenturou pro vzdělávací služby a zaměstnání (Agenzia Regionale per i Servizi Educativi e per il Lavoro - ARSEL) a Regionem Ligurie se Univerzita v Janově přihlásila ke zlepšení vítání studentů nerezidentů a jejich životních podmínek prostřednictvím významných investic do stipendií a ubytování ve městě, které je stále dynamičtější a plné kulturních výzev.

Místa

  • Genoa

    Via Balbi 5, 16126 Genova, 16126, Genoa

Otázky