Keystone logo
University of Eastern Finland MSc V Zobrazování A Světla V Rozšířené Realitě - IMLEX
University of Eastern Finland

MSc V Zobrazování A Světla V Rozšířené Realitě - IMLEX

Joensuu, Finsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8 000 / per year *

Na kampusu

* pro studenty z partnerských zemí Erasmus

Úvod

Multidisciplinární program IMLEX spojuje konverzi obrazu, osvětlení a počítačovou vědu. Cílem programu je vyškolit odborníky, kteří kromě solidního teoretického porozumění virtuální realitě budou mít také silné praktické dovednosti v aplikacích virtuální reality. Studenti programu IMLEX budou těžit z evropských výzkumných zkušeností v kombinaci s japonskými odbornými znalostmi ve výzkumu zaměřeném na virtuální realitu a robotiku.

Evropská komise a japonské ministerstvo školství, kultury, sportu, vědy a technologie (MEXT) vybraly IMLEX jako jedno z prvních partnerských magisterských studijních programů Erasmus Mundus s Japonskem.

Program IMLEX poskytuje multidisciplinární a inovativní přístup kombinující zobrazovací, světelné a informační technologie. Cílem je vzdělávat studenty v pokročilých technologiích, metodikách a praktických aplikacích se dvěma cíli: zlepšit kariérní vyhlídky absolventů a uspokojit potřeby průmyslu a společnosti. Studenti si osvojí profesionální a sociální dovednosti užitečné v evropském i japonském kulturním kontextu. Absolventi budou mít kompetence v: Rozšířená realita (XR): Rozšířená, Smíšená a Virtuální realita (AR, MR, VR); průmyslová prostředí s roboty a složitými prvky; Zobrazování; Vykreslování; Osvětlení.

Všichni studenti IMLEX začínají studovat v září pro základní kurzy 1. semestru na University of Eastern Finland : přípravné kurzy fotoniky, informačních technologií, zobrazování a robotiky.

Pro semestr 2 si studenti volí svou dráhu: Výpočetní zobrazování na univerzitě Jean Monnet nebo Osvětlení na KU Leuven. Preferovaná skladba bude označena již při vyplňování přihlášky.

Druhý rok studia, 3. semestr, začíná v říjnu v Japonsku na Toyohashi University of Technology, s tématy Osvětlení a XR / Computational Imaging and XR.

4. semestr je věnován diplomové práci na jedné z partnerských univerzit nebo v oboru.

Program je vyučován v angličtině. Studenti jsou povzbuzováni ke studiu místních jazyků, zejména japonštiny.

Laurens Derks / Unsplash

125769_photo-1552871419-81ba9b1aa9c9.jpg

Kdo jsme?

IMLEX je realizován konsorciem čtyř univerzit:

University of Eastern Finland a Toyohashi University of Technology (Japonsko), Université Jean Monnet Saint-Etienne (Francie) a KU Leuven (Belgie).

Japonskými přidruženými partnery jsou Utsunomiya University a Chiba University. Program se může pochlubit také předními společnostmi zabývajícími se virtuální realitou jako spolupracovníky, včetně Process Genius, Dispelix a Brighterware z Finska, jakož i nadnárodní korporace Nvidia.

Kdo se může přihlásit a jak?

IMLEX vítá žádosti osob, které mají bakalářský titul v oboru informačních technologií, informatiky, elektrotechniky, fotoniky nebo v blízce příbuzném oboru. Naše přihlašovací období je otevřené od 1. prosince 2020 do 20. ledna 2021 a přihlášku byste měli podávat elektronicky prostřednictvím služby Studyinfo.

Co to stojí?

Poplatek za konsorcium pro studenty IMLEX MSc je 4000 EUR pro studenty ze zemí programu Erasmus * a 8000 EUR pro studenty z partnerských zemí Erasmus **

* Země programu Erasmus + jsou země EU + Bývalá jugoslávská republika Makedonie, Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Turecko.
** Partnerské země programu Erasmus + zahrnují všechny ostatní země kromě zemí uvedených výše.

Pro studenty, kteří se ucházejí o IMLEX, budou na konkurenčním základě k dispozici stipendia Erasmus Mundus (EMJMD) a IUEP.

Dlouhodobá spolupráce

Univerzity konsorcia IMLEX dlouhodobě spolupracují v magisterském vzdělávání. Například magisterské programy CIMET a COSI probíhají více než 10 let a jsme hrdí na to, že naši absolventi si vytvořili mimořádně působivou kariéru, přičemž mnozí z nich přisuzovali svým kariérním úspěchům programy!

University of Eastern Finland a Toyohashi University of Technology zahájili magisterský program v oboru počítačové vědy a inženýrství s dvojitým titulem. Tento DDP dal cenné zkušenosti o tom, jak spojit evropské a japonské akademické procesy.

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky