Keystone logo
University of Eastern Finland MSc v evropském lesnictví
University of Eastern Finland

MSc v evropském lesnictví

Joensuu, Finsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8 500 / per year *

Na kampusu

* Státní příslušníci EU / EAA: 4 250 EUR / akademický rok | Státní příslušníci mimo EU / EAA: 8.500 € / akademický rok

Úvod

MSc European Forestry (MSc EF) je špičkový Erasmus +: společný magisterský studijní program Erasmus Mundus (EMJMD) v oboru lesnických věd. Kvalitu našeho programu uznává Evropská komise, která udělila status MSc European Forestry Erasmus Mundus pro roky 2004–2014 a pro roky 2016–2019.

Náš program je dvouletý interdisciplinární program, který poskytuje akademické vzdělání v oblasti udržitelného řízení zdrojů s důrazem na aktuální problémy biohospodářství. MSc EF nabízí nový přístup k trhům v oblasti lesnictví a správy přírody a spojuje rostoucí počet problémů souvisejících s lesy s evropským rozměrem na mezinárodní i národní úrovni. Cílem programu MSc EF je vzdělávat odborníky, kteří důkladně rozumějí udržitelnému lesnímu biohospodářství i evropské podnikatelské kultuře. Učební plán je speciálně navržen tak, aby zohledňoval potřeby potenciálních zaměstnavatelů, a proto jsou naši absolventi vysoce ceněni národními a mezinárodními agenturami, vládními orgány, nevládními organizacemi, výzkumnými institucemi a dřevařskými, papírenskými a celulózovými podniky.

V MSc EF šest evropských špičkových lesnických univerzit intenzivně spolupracuje na nabídce společných studijních modulů kromě svých stávajících osnov. Konsorcium MSc EF se skládá z následujících institucí: University of Eastern Finland (koordinátor); AgroParisTech, Francie; univerzita ve Freiburgu v Německu; University of Lleida, Španělsko; University of Natural Resources and Life Sciences Vienna, Austria and Transilvania University of Brasov, Romania. K realizaci programu navíc přispívají přidružené partnerské vysoké školy v Brazílii, Kanadě a Číně a přidružené průmyslové a přidružené vědecké partnery.

Náš program vítá žádosti osob, které mají bakalářský nebo srovnatelný titul v lesnických vědách nebo v příbuzných oborech.

Naši absolventi jsou mezinárodně oceňovaní odborníci

Náš program funguje od roku 2001 a my s hrdostí můžeme říci, že naši absolventi mají mimořádně působivou kariéru, z nichž mnozí připisují svůj kariérní úspěch našemu programu! Naši absolventi jsou skutečně mezi nejvyhledávanějšími v oboru jak národními, tak mezinárodními zaměstnavateli. Většina našich absolventů je v současné době zaměstnána po celém světě organizacemi, jako jsou:

  • Agentury lesního a přírodního managementu a vládní orgány
  • Výzkumné instituce
  • Lesní podniky v papírenském a celulózovém průmyslu a pilařský průmysl
  • Ekologické nevládní organizace

Osnovy

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky