Keystone logo
University of Eastern Finland Magistr v oboru fotonika
University of Eastern Finland

Magistr v oboru fotonika

Joensuu, Finsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2025

EUR 8 000 / per year *

Na kampusu

* za akademický rok. Nabízíme velkorysé výjimky ze školného, které představují až 70% ročního školného

Úvod

Magisterský studijní program ve fotonice je dvouletý program vyučovaný v angličtině na Institutu fotoniky na University of Eastern Finland , Joensuu, Finsko. Magisterský titul v oboru fotoniky nabízí vynikající dovednosti potřebné pro mezinárodní kariéru v optice, fotonice a souvisejících oborech. Program pokrývá všechny důležité aspekty od teorie po praktickou práci v laboratořích se špičkovými zařízeními. Výuka je založena na kvalitním fotonickém výzkumu na katedře. Naši absolventi najdou práci jako technologičtí specialisté, výzkumní pracovníci a projektoví manažeři ve vývojových organizacích a odděleních výzkumu a vývoje fotonického průmyslu.

Široké stipendijní schéma je nabízeno studentům, kteří jsou povinni platit výuku.

Finsko je bezpečná, čistá a technologicky orientovaná země, která jako člen Evropské unie aktivně podporuje demokracii, právní stát a lidská práva. Finsko má jednu z nejvyšších životních úrovní na světě a tato země je známá jako jeden z globálních lídrů v oblasti sociálního know-how a moderních technologií. Vysoká kvalita finského vzdělávacího systému je mezinárodně uznávána.

Kdo by měl podat žádost?

Absolventi, kteří hledají výzvy v oblasti optiky a fotoniky a kteří mají bakalářský titul v oboru fyzika, optika, fotonika, fyzikální a inženýrské vědy s rozsáhlým základním fyzikálním vzděláním nebo jiným oborem souvisejícím s programem, který zahrnuje znalosti fyziky a matematika.

Studie

Master of Science (M.Sc.) ve fotonice je dvouletý studijní program na plný úvazek. Magisterský titul se skládá ze 120 kreditů ECTS kreditů z jednoho hlavního oboru, fotonika. Jeden kredit ECTS odpovídá 25-30 hodinám práce.

Učební cíle

Cílem magisterského studia fotoniky je poskytnout studentům dobré znalosti moderní optiky a fotoniky na teoretické i experimentální úrovni. To zahrnuje schopnost porozumět optickým jevům, návrh a analýzu optických systémů, způsoby výroby fotonických struktur a schopnost vědecké a technické komunikace ve fotonice. To vše dává schopnost pracovat ve společnostech souvisejících s fotonikou jako odborník a vývojář - a pokračovat v Ph.D. studium fotoniky. Výuka je založena na kvalitním fotonickém výzkumu na katedře.

Struktura studia

  • Kurzy a laboratorní postupy 90 ECTS
  • Bakalářská práce 30 ECTS

Celkem 120 ECTS

Studie se skládají z následujících modulů:

  • Obecné studium tvoří základ pro další studium.
  • Základní kurzy poskytují základní základ pro interakci světla a světelné hmoty.
  • Laboratorní postupy obsahují velké množství cvičení z fotoniky.
  • Vlny a rozptyl se skládají z pokročilých témat v oblasti moderního šíření světla a rozptylu.
  • Light and Matter zkontrolují interakce světla na mikroskopické úrovni.
  • Displeje, barvy a aplikace představují některé speciální témata v oblasti optiky.
  • Diplomová práce je váš vlastní velký projekt.

Osnovy

Ideální studenti

O Škole

Otázky