Keystone logo
University of Eastern Finland Erasmus Erasmus Mundus Společný magisterský titul COSI / Výpočetní barevné a spektrální zobrazování
University of Eastern Finland

Erasmus Erasmus Mundus Společný magisterský titul COSI / Výpočetní barevné a spektrální zobrazování

Joensuu, Finsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2025

EUR 4 500 / per year *

Na kampusu

* 2020/2021, 2 semestry, pro programovou zemi. 9 000 EUR pro partnerskou zemi

Úvod

Erasmus + Erasmus Mundus Joint Master Degree COSI / Computational Color and Spectral Imaging je dvouletý (120 ECTS) společný magisterský titul Erasmus +, jehož cílem je vyškolit novou generaci vysoce kvalifikovaných průmyslových odborníků v aplikované vědě o barvách v různých špičkových průmyslových odvětvích (fotonika, optika, spektrální zobrazování, multimediální technologie, počítačová grafika a vidění) v nejrůznějších odvětvích (včetně multimédií, zdravotnictví, kosmetiky, automobilového průmyslu, zpracování potravin) překlenující mezeru mezi talenty v oboru, kde jsou odborníci na barvy vysoká poptávka. 2 oblasti zaměření jsou spektrální technologie a aplikované barevné zobrazování.

COSI vám přináší přední světová spolupráce mezi univerzitami a podniky 4 evropských univerzit (norská univerzita vědy a technologie, univerzita Jean Monnet, univerzita v Granadě a University of Eastern Finland ), 13 akademických partnerů a 9 průmyslových lídrů zeměkoule.

126839_Logos.png

Proč bych se měl připojit?

Zajímá vás, co nás dělá jedinečným?

„Evropská dokonalost vysokoškolského vzdělávání splňující celosvětové trhy s barvami“.

# Vzdělání nenajdete nikde jinde

Osnovy COSI a CIMET jsou jedinečné na evropské i mezinárodní úrovni. Kurzy specializace barevné vědy můžete najít na jiných vysokých školách, ale můžeme s jistotou říci, že se v nadcházejících letech staneme pro tento obor mezník.

# Evropská akademická excelence a mezinárodní uznání

Přinášíme vám to nejlepší, co evropské vysokoškolské vzdělávání nabízí. COSI je společný magisterský titul Erasmus Mundus (EMJMD), což znamená, že program byl přezkoumán, vybrán a byla mu poskytnuta technická a finanční podpora z programu Erasmus +, nového rámcového programu Evropské unie v hodnotě 16 miliard eur pro vzdělávání a odbornou přípravu. CIMET byl spuštěn v rámci předchozí generace programu Evropské unie pro vysokoškolské vzdělávání, Erasmus Mundus.

Být EMJMD je skutečnou značkou excelence, vzhledem k tomu, že COSI je jedním z pouhých 9 společných hlavních titulů, kterým byla udělena tato značka z 61 projektů předložených evropskými vysokými školami během první výzvy k předkládání návrhů Erasmus.

Dovednosti a kvalifikace, které během programu získáte, budou ostatní vzdělávací instituce a trh práce široce uznávány a pochopeny díky udělení 3 národních magisterských titulů a dalším nástrojům EU pro průhlednost a uznávání, jako je Evropský systém přenosu a akumulace kreditů ( ECTS) a dodatek k diplomu.

# Nový podnik, který vám přináší zkušený a zkušený tým

COSI je nový program, který však vychází z 10 let úzké spolupráce, důvěry, úspěchů a získaných zkušeností partnerů. Takže i když se ucházíte o první příjem, nebojte se zažít spoustu pokusů a omylů: víme, jak udržet loď v klidu.

CIMET (Barva v informatice a mediálních technologiích), od roku 2008 školil 87 absolventů, nyní vedoucích pracovníků v oboru barevných věd a zobrazování.

# Opravdu mezinárodní program

Programy jsou otevřené všem národnostem a 100% se vyučují v angličtině. Obdrželi jsme žádosti z nejméně 39 různých zemí pro první výzvu k podání žádosti COSI a první shromáždění příjmu. Budete tedy mít jedinečnou příležitost připojit se ke komunitě spolužáků a absolventů, kteří přicházejí z velmi rozmanitých horizontů a přinášejí do programu různé perspektivy.

Budete studovat na 2 nebo 3 evropských univerzitách, ve Francii, Španělsku a (v závislosti na vaší „preferované specializaci“) Norsku nebo Finsku s mezinárodní fakultou místních a mezinárodních hostujících lektorů. Budete trénovat v jedné z 12 evropských a asijských zemí (a počítá se), kde se nacházejí výzkumná centra a společnosti partnerů COSI.

Jako absolventi programu Erasmus Mundus budete součástí studentské sítě Erasmus Student Network (ESN), která je největším studentským sdružením v Evropě.

Zvláštní pozornost byla věnována tomu, abyste mohli získat většinu z této mezinárodní zkušenosti: jazykové kurzy hostitelské země, učení se designu podporující rozšířené mezikulturní zkušenosti a síťové služby jsou několika příklady toho, co můžete najít v této zkušenosti, která mění život a která bude vybavovat jste na pozicích vyžadujících agilní a mezinárodně smýšlející profesionály s vysokými soft skills.

# Přizpůsobené akademické a administrativní služby

V „rodině“ nebudete sami.

COSI a CIMET nabízejí širokou škálu vzdělávacích technologií navržených tak, aby maximalizovaly vaše výsledky učení, a stavěly na vašem vlastním způsobu učení. Pozoruhodným rysem této akademické podpory je, že každý student je veden akademickým poradcem.

Abychom vám umožnili soustředit se na studium, je zde personál, aby vám co nejvíce usnadnil váš administrativní život. To znamená, že od online aplikace až po promoci budete mít jedno a pouze jedno správní kontaktní místo a kontaktní osobu. To také znamená, že se nebudete muset zabývat přímo otázkami bydlení, pojištění a bankovní byrokracie v každé zemi sami a získáte podporu v otázkách imigrace.

# 2 roky mého života za nejlepších možných podmínek

Budete žít v bezpečných zemích a městech.

A protože studentský život Erasmus Mundus není jen o studiu, budete těžit z rozsáhlých zdravotnických, stravovacích, sportovních a kulturních služeb v areálu.

# Přístup k zásluhovým stipendiím mezi nejštědřejšími na světě

Finanční podpora ERASMUS a úzké vazby s průmyslovými partnery nám umožňují nabízet ambiciózní strategii stipendií, která přiláká nejlepší mezinárodní studenty. Na základě vašich akademických úspěchů můžete být během svého pracovního umístění sponzorováni až do výše 50 000 EUR a až do 1200 EUR měsíčně. Dost velká, aby si užila zemi, ve které pobýváte, vzhledem k místním životním nákladům.

To také znamená, že jako studenti se samostatným sponzorem si můžete být jisti, že se připojíte ke komunitě studentů s vynikajícím akademickým a profesním zázemím.

# Získejte svou vysněnou práci ještě před ukončením studia

Hlavním zaměřením iniciativy COSI Master je řešení mezer v talentech našich průmyslových partnerů. Není žádným překvapením, že vaše zaměstnatelnost bude naší první prioritou.

Naší ambicí je, aby relevantní část studentů COSI získala práci při studiu, prostřednictvím sítě COSI, náborových akcí a povinných pracovních stáží. Stanovili jsme si ambiciózní, ale dosažitelný cíl 100% zaměstnanosti do 6 měsíců od ukončení studia.

Širší uznání značky COSI vůči průmyslovým odvětvím, strukturální zapojení našich průmyslových partnerů od designu COSI po výuku a strategický rozvoj, začlenění inovativních kompetencí a měkkých dovedností do učebních osnov: to je jen několik kroků, které jsme podnikli, abychom zajistili získáte odměňující a smysluplnou práci.

Míra zaměstnanosti CIMET je nad 95%, přičemž 75% absolventů studuje Ph.D. studie.

# Buďte na pokraji inovativních technologií a produktů v oblasti vědy o barvě

Laboratorní sezení a studie průmyslových případů vám umožní spolupracovat s nejnovějšími průmyslovými zařízeními a špičkovými technologiemi a produkty, jako je snímač Microsoft Kinect, systém Emotiv EEG a sklo Google. Jako student budete mít přístup k zařízením (výzkumným jednotkám, laboratořím) všech našich akademických a průmyslových partnerů.

V rychle se rozvíjejících odvětvích vám tato expozice umožní vstoupit na trh práce se silnou konkurenční výhodou.

# Buďte součástí zodpovědného podniku, který maximalizuje sociální dopady

Dobře se staráme o to, na čem záleží nejvíce: o lidi a životní prostředí. Tento trojitý spodní řádek má celý význam, když:

  • Podporovat rovnost žen a mužů na úrovni studentů a fakult;
  • Minimalizovat náš dopad na životní prostředí;
  • Zajistit nediskriminační výběr a podporu osob se zdravotním postižením, aby bylo zajištěno, že se mohou plně zapojit do programu COSI a podílet se na komunitním životě COSI;
  • Monitorujte a vyhodnocujte sociální dopady v rámci našeho procesu zajišťování kvality a neustále přijímejte nápravná opatření.

Stipendia a financování

Osnovy

Výsledek programu

Kariérní možnosti

Vybavení

O Škole

Otázky