Keystone logo
University Of Cumbria MA ve venkovním a zážitkovém učení ( Pathways )
University Of Cumbria

MA ve venkovním a zážitkovém učení ( Pathways )

Ambleside, Spojené království

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

GBP 13 575 / per year *

Na kampusu

* Home / EU Student: 5 040 GBP - Overseas Student: 10 500 £

Úvod

Prostřednictvím čoček kulturních, environmentálních a venkovních vzdělávacích teorií zkoumá osobní a sociální rozvoj pomocí přednášek, seminářů a outdoorových zážitků. Ať už se již věnujete outdoorovým aktivitám nebo jste v terénu nováčkem, náš kurz rozšíří vaše porozumění a znalosti. Principy venkovního a zážitkového učení se v poslední době rozšířily na vzdělávání v oblasti zdraví a pohody a Bushcraft. Proto, aby odrážely tento současný trend, existují 3 Pathways můžete vybrat, abyste dokončili kvalifikaci MA / PGDip:

  • Outdoorové a zážitkové učení
  • Outdoorové a zážitkové učení (Bushcraft)
  • Outdoorové a zážitkové učení (zdraví a pohoda)

Absolventské destinace

Mnoho studentů, kteří se zúčastní magisterského studia, je již zaměstnáno a snaží se rozšířit své odborné znalosti v konkrétní oblasti, aby zlepšili své zkušenosti, vyhlídky na zaměstnání nebo hledají změnu kariéry. Absolventi úspěšně získali zaměstnání například jako pedagogové, praktici v přírodě, konzultanti v oblasti životního prostředí, trenéři v oblasti vývoje, praktici v oblasti duševního zdraví v přírodě nebo pracovníci ozbrojených složek. Absolventi mohou také využít tuto akademickou zkušenost k posílení stávajících rolí obohacením svých filozofických základů nebo k přehodnocení starých konceptů a postupů, aby je viděli v novém světle.

Adventure in the mountains

Přehled kurzu

MA a PGDip ve venkovním a zážitkovém učení ( Pathways ) byly vyvinuty s cílem prozkoumat a reflektovat širokou škálu sociálních, vzdělávacích a environmentálních témat, která podporují současný, transdisciplinární a transkulturní přístup k venkovnímu a zážitkovému učení.

Kurz se zabývá historií, současnou aplikací a růstem venkovního a zážitkového učení na křižovatkách odborné praxe, pedagogiky a filozofie prostřednictvím debaty a diskuse, tvůrčí reflexe, kritické analýzy a kritiky výzkumu a důkazů. Výuka bude probíhat převážně prostřednictvím 5denních blokových modulů umístěných v ohromujícím kampusu Ambleside v srdci národního parku Lake District a kolem něj.

Moduly

Úvod do outdoorového a zážitkového učení

Tento modul si klade za cíl prozkoumat procesy a definice outdoorového a zážitkového učení.

Reflexivní praktik

Cílem tohoto modulu je prozkoumat koncept „světových názorů“ a prozkoumat jejich dopad na profesionální praxi.

Nezávislé šetření

Cílem modulu je podpora studentů při plánování, provádění a psaní projektu aplikovaného výzkumu nebo hodnocení v oblasti outdoorového a zážitkového učení.

Disertační práce

Poskytnout vám příležitost navrhnout a provést podstatnou část nezávislého výzkumu pod dohledem.

Pathway 1

Poznejte své místo - vnímejte přístupy venku

Modul zkoumá různé způsoby, jak my a ostatní vytváříme místo, které nám může pomoci zvážit, jak tyto různé „čočky“ formují naše vnímání místa. Naším cílem je diverzifikovat naše myšlenky a rozvíjet kritické a reflexivní tlumočníky, kteří vytvářejí inovativní a efektivní způsoby tlumočení pro sebe i ostatní.

Učení se z dobrodružných cest

Tento rezidenční modul si klade za cíl rozšířit vaše vnímání a perspektivy dobrodružství, dobrodružných cest a řady skupin klientů zapojených do používání dobrodružství jako kontextu pro učení.

Pathway 2

Dějiny a principy bushcraftu

Modul považuje historii a růst Bushcraftu za praxi a ideologii.

Kultury a praxe bushcraftů

Tento rezidenční modul zkoumá problematiku a potenciál Bushcraftu jako transformačního konceptu v moderním světě.

Pathway 3

Dotaz na terapeutické krajiny a venkovní psychoterapie

Tento modul představí a kritizuje teoretické základy výzkumu a aplikací venkovní psychoterapie a terapeutické krajiny.

Terapeutické příležitosti venku

Tento rezidenční modul nabízí reflexivní zkoumání vlastního terapeutického vztahu studenta s venkovním prostředím.

It was a 10hours hike without seeing any human beings on the trail. We made it to Drakolimni (Papigko, Greece), stunning view that you will not forget!

Vstupní požadavky

Vyznamenání 1. nebo 2. třídy.

Do kurzu mohou být přijati studenti s jinou kvalifikací, pro další podrobnosti nás prosím kontaktujte.

Akreditace předchozího učení (APL) může být považována za relevantní předchozí učení na stejné akademické úrovni.

Kritéria výběru

Je vyžadován titul a / nebo příslušná odborná praxe.

Žádosti vítají lidé s dobrým prvním stupněm (obvykle UK 2: 2 nebo vyšším) a / nebo s příslušnými pracovními zkušenostmi. Doufáme, že tento kurz přiláká studenty z nejrůznějších prostředí a oblastí prvního stupně od venkovních oblastí až po práci s mládeží, sociální práci, vzdělávání a ty, kteří mají více filozofických původů. Zahraniční studenti se mohou přihlásit. Kurz lze studovat na plný nebo částečný úvazek. Moduly jsou vyučovány v týdenních blocích. Můžete také požádat o individuální přijetí modulů.

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky