Keystone logo
University Of Cumbria MA v literatuře, romantismu a anglické jezerní oblasti
University Of Cumbria

MA v literatuře, romantismu a anglické jezerní oblasti

Ambleside, Spojené království

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

GBP 13 575 / per year *

Na kampusu

* Home / EU Student: 5 040 GBP - Overseas Student: 10 500 £

Úvod

Krajina anglické jezerní oblasti byla zdrojem inspirace pro generace básníků a spisovatelů. Tento učený magisterský program nabízí jedinečnou příležitost studovat bohatou škálu literárních a neliterárních textů v geografické krajině, která je inspirovala, v areálu Ambleside University Of Cumbria v srdci národního parku Lake District, nyní světového dědictví UNESCO dědictví.

Zde prozkoumáte kritické myšlenky o vztahu mezi kreativní představivostí a místem a budete mít příležitost navštívit některá konkrétní místa, která inspirovala a která i nadále inspirují spisovatele. Kurz také nabízí příležitosti pro spolupráci s partnerskými organizacemi, jako jsou Brantwood a Wordsworth Trust, a pro práci se souvisejícími a jedinečnými zdroji rukopisů.

Partneři a členství

Programový tým má vazby na řadu klíčových literárních organizací v regionu. Tato spojení používáme k obohacení a obohacení vašeho studia různými způsoby, nejen prostřednictvím exkurzí, ale také tím, že vám dáváme příležitost vyvinout projekty ve vašem posledním roce, které se vztahují k odvětví kulturního dědictví a kreativního průmyslu.

142738_Nationaltrust.png

Vaše kariéra s magisterským titulem v oboru literatura

Kurz může zlepšit vyhlídky v řadě profesí, které vyžadují analytické a interpretační dovednosti na vysoké úrovni a pokročilé dovednosti v písemné a ústní komunikaci. Specifické kariérní Pathways mohou zahrnovat práci ve vydavatelství nebo odvětví kreativního a kulturního dědictví; kurz může také podpořit studenty, kteří chtějí pokračovat ve studiu na úrovni MPhil / PhD.

book girl

Proč si vybrat University Of Cumbria

Náš magisterský kurz si klade za cíl zpochybnit a obohatit vaše analytické, interpretační, písemné a ústní komunikační dovednosti.

 • Studium obklopené ohromující a inspirativní scenérií Lake District, která inspirovala mnoho z největších britských autorů;
 • Exkurze za poznáním, jak jezera ovlivnila literaturu;
 • Příležitosti zapojit se do prosperující literární scény v Cumbrii a účastnit se literárních festivalů;
 • Malé velikosti tříd znamenají, že vám můžeme pomoci osobně se rozvíjet a vzkvétat během studia;
 • Vyučování literárními odborníky a publikovanými spisovateli;
 • Možnost zúčastnit se mimoškolních literárních přednášek a akcí s hostujícími odborníky a spisovateli;
 • Příležitosti k rozvoji projektů v reálném světě vztahujících se k odvětví současného kulturního dědictví.

Ale neberte to za slovo. Seznamte se s Leem Finighanem, který s námi studoval vysokoškolský diplom z literatury a nyní je studentem magisterské literatury, romantismu a studentem anglické jezerní oblasti.

„Magisterský kurz v Ambleside byl opravdu inspirativní. Učení o„ zelené “kritice a psaní v době, kdy jsou ekologické problémy všude, mi poskytly nástroje, které potřebuji k řešení těchto obav ve svém vlastním životě. Studium romantismu v srdci Lake District, krajina s tak bohatým literárním odkazem, vám přináší opravdu blízko k práci, kterou děláte na kurzu. Díky neuvěřitelným příležitostem studovat rukopisy na místech, jako je Wordsworth Trust v Grasmere, se o našich přírodních věcech nedozvíte nic lepšího literární dědictví. “

Přehled kurzu

MA rozvíjí analytické, interpretační, písemné a ústní komunikační dovednosti na vysoké úrovni. V průběhu programu se rovněž rozvíjí řízení času, výzkumné dovednosti, týmová práce a samostatná práce.

Studenti se vyzývají, aby kriticky a kreativně reagovali na hodnotící instruktáže a další úkoly, a také analytickou interakcí s reprezentacemi místa a krajiny v psaném slově si vytvoří pokročilé porozumění složitému vztahu mezi přírodou a kulturou. Rovněž budou požádáni, aby kriticky a kreativně uvažovali o řadě etických a environmentálních debat a aby zvážili klíčovou roli, kterou hraje umění při formování odpovědí na takové debaty.

Prostřednictvím spolupráce s partnerskými organizacemi v regionu (např. Wordsworth Trust a Brantwood) získají znalosti o odvětví kulturního dědictví 21. století a prozkoumají práci a aktivity tohoto odvětví v kontextu světového dědictví UNESCO.

Moduly

Povinné moduly

 • Britský romantismus a jezerní oblast
 • Literatura a životní prostředí
 • Přírodní vzdělávání: Dětská literatura a Lake District
 • Současná cumbrianská fikce
 • Poezie a místo
 • Literární turistika a kulturní dědictví v Lake District
 • Disertační práce

Vstupní požadavky

Vyznamenání 1. nebo 2. třídy.

Studenti s jinou kvalifikací mohou být přijati do kurzu, další informace vám poskytne středisko pro dotazy.

Akreditace předchozího učení (APL) může být považována za relevantní předchozí učení na stejné akademické úrovni.

Kritéria výběru

 • Dobrý první stupeň (2,1 nebo vyšší) z anglické literatury nebo příbuzného předmětu (např. Filmová studia, kulturní studia, tvůrčí psaní); pro zámořské žadatele bude platit odpovídající rovnocennost.
 • Uchazeči mohou být požádáni, aby se zúčastnili pohovoru osobně nebo přes Skype.

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky