Keystone logo
University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

Úvod

Část historie provincie Entre Ríos nepochybně prošla vzdělávacím sdružením „La Fraternidad“. Za zdmi staré budovy jsou stále památky a zvuky minulosti plné slávy.

Na konci 19. století vypadala Concepción del Uruguay se svými nezpevněnými ulicemi, úzkými chodníky a živými ploty pokrytými růžovými keři spíše jako vesnice než město; život klidně klouzal v prostředí malého města.

V této souvislosti kolem roku 1870 bez přestávky vyrostl historický Colegio del Uruguay „Justo José de Urquiza“. Studenti přišli téměř na pouť z různých částí země a tam se ve svých třídách a galeriích spojila města a provincie, dokud nemluvily různými způsoby původu, ale se stejnou studentskou formou.

Ke konci roku 1877 se mládež školy potýkala se smutnými důsledky, které pro velkou část studentů znamenaly potlačení stipendií ze strany národní a zemské vlády, která zvýhodňovala mnoho studentů Colegio del Uruguay a internátní školy, kde byli ubytováni.

Toto svévolné opatření mocným způsobem přispělo ke snížení návštěvnosti Národní školy a umožnilo pouze přístup do jejích učeben dětem tohoto města a dětem bohatých lidí z jiných částí země.

Zrušení těchto stipendií znemožnilo téměř čtyřiceti mladým lidem pokračovat ve středoškolském studiu, z nichž někteří byli v předvečer jejich ukončení.

Hlavním iniciátorem myšlenky vytvoření „Socorro de Socorros“, jehož hlavním cílem byla ochrana těch studentů, kteří byli zbaveni stipendií, byl aktivní a podnikavý mladík jménem Juan Vidart. Zahájil intenzivní kampaň ve prospěch potřebných studentů, čímž 14. května 1877 vytvořil vznik vzdělávacího sdružení „La Fraternidad“.

Místa

  • Concepción del Uruguay

    8 de Junio,522, E3260, Concepción del Uruguay

    Otázky