Keystone logo
University of Bologna Magistr v astrofyzice a kosmologii
University of Bologna

Magistr v astrofyzice a kosmologii

Bologna, Itálie

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* Na našich webových stránkách zjistíte, které dokumenty jsou požadovány pro úplné výjimky a speciální dotace https://www.unibo.it/TuitionFees

Přijímací řízení

Úvod

Předmět se zaměřuje na studium fyzikální podstaty nebeských těles (např. Hvězd, galaxií, kvasarů, černých děr) a struktury vesmíru z experimentálního, teoretického a statistického hlediska. Pokusy a pozorování zahrnují celé elektromagnetické spektrum od rádia přes infračervené, optické a ultrafialové až po velmi vysoké energie (rentgenové záření, gama záření, ...) a také částicovou astrofyziku. Teoretické aspekty zahrnují vývoj modelů pro vysvětlení pozorovacích údajů (s úzkými vazbami na gravitační, jadernou a částicovou fyziku) a vývoj numerických simulací. Statistické aspekty se týkají metodik pro zpracování velkého množství vědeckých údajů a pro optimální extrakci informací z nich. Kurz se také zabývá moderní astronomickou instrumentací prostřednictvím přímých zkušeností v pokročilých laboratořích.

Bologna je hlavní astrofyzikální centrum v Itálii: univerzitní oddělení má silné vazby a spolupráci s Astrofyzikální a kosmickou vědou (OAS) a Institutem pro radioastronomii (IRA), které jsou součástí Národního ústavu pro astrofyziku (INAF), a s centrálou Čerenkovova dalekohledu (CTA). Všechny vzdělávací aktivity těží z četných synergií v jedinečném prostředí kampusu Navile, kde jsou všechny tyto instituce umístěny. To zaručuje studentům obzvláště bohaté vzdělávací příležitosti v jedinečném, extrémně dynamickém a mezinárodně uznávaném vědeckém prostředí.

Poplatek za studium programu

Stipendia a financování

O Škole

Otázky