Keystone logo
University of Bologna Magisterský program Erasmus Mundus v oboru chemických inovací a regulace
University of Bologna

Magisterský program Erasmus Mundus v oboru chemických inovací a regulace

Bologna, Itálie

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* Náklady na účast představují pro studenty z partnerských zemí 9 000 EUR ročně a pro studenty ze zemí programu 4,500 EUR ročně. U oceněných uchazečů jsou tyto náklady zcela hrazeny studentským studiem Erasmus Mundus. Prominutí poplatků

Přijímací řízení

Úvod

COVID-19 INFO A AKTUALIZACE

Covid 19 - Přečtěte si prosím opatření přijatá University of Bologna která umožní bezpečné obnovení činnosti.

O programu

EMM-ChIR je kompletní a flexibilní program připravující odborníky kvalifikované pro řešení všech aspektů chemické bezpečnosti a chemické udržitelnosti.

Univerzitní partneři konsorcia ChIR jsou:

-Alma Mater Studiorum - University of Bologna (IT),

-University of Barcelona (ES)

The University of Algarve in Faro (PT).

Multikulturní prostředí podporuje inovace při zkoumání nejnovějších trendů v chemické cirkulární ekonomice a udržitelnosti. K zajištění prostředí bez toxických látek vyžaduje moderní společnost chemické strategie pro udržitelnost. Mezinárodní chemické předpisy, jako je evropský REACH, jsou zásadním krokem směrem k zelené, bezpečné a udržitelné chemii, podporující inovace zaměřené na navrhování bezpečnějších chemikálií a hledání inovativních chemických aplikací. Znalost předpisů a citlivosti vůči otázkám bezpečnosti a konzervace jsou předpokladem, který motivuje chemiky, aby se udržitelnost stala středem jejich zájmu. Absolvent bude pověřen reagovat na tyto společenské potřeby prostřednictvím navrhování inovativních chemikálií a inovativních technologií pro jejich výrobu. Vědeckým základem pro formulaci budou znalosti o návrhu alternativních chemických látek, o vztazích mezi aktivitou a strukturou, o metodách zelené syntézy, o technikách katalýzy, o používání alternativních rozpouštědel, o otázkách recyklace a dopadů na životní prostředí. návrhy v oblasti výzkumu a inovací. Znalost základních ekonomických otázek poskytne absolventům požadovaný referenční rámec.

Poplatek za studium programu

Stipendia a financování

O Škole

Otázky