Keystone logo
University of Bologna Magisterský obor ekonomie a ekonometrie
University of Bologna

Magisterský obor ekonomie a ekonometrie

Bologna, Itálie

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Přijímací řízení

Úvod

Náš magisterský titul v oboru ekonomie a ekonometrie LM (EC)2 poskytuje studentům důkladné školení v oboru ekonomie a ekonometrie, kombinující výzkumné metody s praktickými výzkumnými zkušenostmi. Mikro a makro témata jsou pokryta rovnováhou a optikou obou teorií a empirických faktů. Studenti budou připraveni na úspěšnou kariéru v soukromých a veřejných institucích/firmách, jejichž činnost vyžaduje zkušené kvantitativní profily, a na přijetí do nejlepších doktorských programů po celém světě.

Přístup programu, založený na vyvážené kombinaci ekonomických znalostí a ekonometrických metod, dává studentům vynikající základy a hluboké porozumění základům a aplikacím oboru. Studenti se naučí používat výkonné analytické a kvantitativní nástroje k řešení teoretických a empirických ekonomických problémů, odhalování ekonomických složitostí v teoriích, trzích a datech.

Pokročilá a technicky přísná povaha programu také slouží jako vynikající základ pro Ph.D. programy a další role zaměřené na výzkum.

5 důvodů pro zapsání do studijního programu

  1. Získat dovednosti pro úspěšnou kariéru ekonoma/ekonometra, na trhu práce nebo na akademické půdě
  2. Spojit se s akademiky mezinárodní reputace, kteří jsou vysoce kompetentní v ekonomii a ekonometrii
  3. Budete součástí třídy dostatečně malé na to, abyste umožnili osobní a plodné interakce s instruktory
  4. LM (EC)2 je náročný a intenzivní program, kde se budete moci zapojit do spolupráce a stimulovat pracovní vztahy s vrstevníky
  5. Budete studovat v mezinárodním prostředí a budete mít možnost účastnit se specializovaných programů mobility a výměnných programů

Poplatek za studium programu

Stipendia a financování

O Škole

Otázky