Keystone logo
University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine, Cluj-Napoca

Úvod

Univerzita zemědělských věd a veterinárního lékařství Cluj-Napoca je nástupcem prestižní Vysoké školy zemědělské v Kluži, založené před 145 lety, v říjnu 1869, pod názvem Institut agronomických studií, Cluj- Manastur . V roce 1906 dosáhl institut úrovně akademie a stal se zemědělskou akademií v Kluži.

Mise

Cílem univerzity je podporovat excelence v oblasti vzdělávání, výzkumu a inovací primárním akademickým počátečním a postgraduálním vyučováním, celoživotním učením a integrací do univerzálního hodnotového systému podle požadavků znalostní společnosti.

Organizace

Univerzita zemědělských věd a veterinárního lékařství Cluj-Napoca zahrnuje fakulty, katedry, knihovnu, výzkumné jednotky, muzea, jídelny, administrativní a technické služby, zařízení pro praktický výcvik, rekreaci, sociální služby atd.

Program a strategie

Rozvoj univerzity vyžaduje dosažení určitých kvantitativních a kvalitativních parametrů, aby se zajistil přírůstek výkonu a konkurenceschopnosti univerzity na celostátní i mezinárodní úrovni.

Vybavení

Univerzita podporuje a podporuje kulturní život a sportování a poskytuje různé aktivity tak, aby studenti a místní komunita příjemným a organizovaným způsobem projevili dovednosti a zájmy.

Botanická zahrada a muzea

Agrobotanická zahrada, která se nachází v terénu kampusu USAMV Cluj, ukrývá přes 1 800 rostlinných druhů, které mohou návštěvníci obdivovat. Vzhledem k tomu, že zahrada byla vytvořena v roce 1903, v blízkosti ruin kláštera z XI. Století je pravděpodobné, že některé z druhů, které vypěstovali, byly zachovány, protože mniši měli léčivou bylinkovou zahradu a lékárnu . Zpočátku s rozlohou půl hektaru byla v roce 2007 rozšířena Agrobotanická zahrada, která dosáhla své skutečné rozlohy téměř 7 hektarů.

Původně navrženy jako sbírky s akademickými vzdělávacími a výzkumnými účely, jsou dnes 3 muzea univerzity určena k návštěvě veřejnosti, která má vzdělávací, informační a dokumentární účel.

Nakladatelství

Vědecké výsledky zhodnocené sbírkou publikací Univerzity zemědělských věd a veterinárního lékařství Cluj-Napoca odrážejí cíle vzdělávací a vědecké excelence.

Knihovna

Knihovny představují místo, kde jsou informace uchovávány, systematizovány a předávány. Kromě své funkční role má univerzitní knihovna zřídka i roli sociální, protože je místem, kde si studenti a profesoři vyměňují nápady a koncipují nové projekty.

Veřejné soubory

Univerzita zemědělských věd a veterinárního lékařství Cluj-Napoca je státní vysokoškolská instituce. Univerzita funguje v souladu s platnými právními předpisy a se svou vlastní Chartou.

Místa

 • Bună Ziua

  Calea Mănăștur,3-5, 400372, Bună Ziua

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky