Keystone logo
University College Dublin MA žurnalistika a mezinárodní záležitosti
University College Dublin

MA žurnalistika a mezinárodní záležitosti

Dublin, Irsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 25 000 / per year *

Smíšené

* Poplatek EU/NONEU za rok - 25 000 EUR

Úvod

Akademie CNN UCD Clinton Institute MA v oboru žurnalistika a mezinárodní záležitosti je jednoletý program, který kombinuje praktický výcvik v oblasti audio, video, digitálního a sociálního vyprávění příběhů s akademickou odborností v mezinárodních záležitostech.

V dnešním mediálním ekosystému musí být novináři schopni produkovat poutavý obsah pro důvtipné digitální publikum a zároveň rozumět strukturám a dynamice, které utvářejí globální problémy a vztahy.

Toto je první magisterský program v angličtině, který CNN navrhla ve spolupráci s univerzitním partnerem a kombinuje žurnalistickou a akademickou excelenci v inovativním učebním plánu, který je náročný a zaměřený na zaměstnání.

Program vybaví nové generace novinářů, aby mohli podávat zprávy o kritických globálních problémech dneška, od změny klimatu přes lidská práva až po terorismus. Osloví a odmění ty, kteří mají vášeň nejen porozumět světu, ale vysvětlovat jej způsoby, které jsou informativní a transformující.

MA bude kombinovat teoretickou diskuzi se zkušenostním učením, aby studentům poskytla komplexní pochopení mezinárodních zpravodajských médií a dovednosti, aby převzali vedoucí role v tomto prostředí.

Sylabus je spoluvytvářen a dodáván CNN Academy a UCD Clinton Institute, propojuje učebnu s redakcí, umožňuje přímou spolupráci se zpravodajským průmyslem a přístup k osvědčeným postupům v multiplatformní žurnalistice a produkci zpráv.

V průběhu programu se studenti seznámí s přístupy k vyprávění příběhů, mezinárodními standardy a etikou v žurnalistice a ověřovacími technikami. Každý týden se studenti budou zabývat klíčovými tématy prostřednictvím modulů v Clintonově institutu, které čerpají z e-learningové platformy CNN Academy Hub. Novináři, redaktoři a producenti CNN se zúčastní prostřednictvím živých interaktivních seminářů a také poskytnou praktická školení v oblasti zvuku, videa a digitální produkce na UCD Clinton Institute, aby vybavili studenty nástroji, které potřebují k hmatatelnému uplatnění mediálních lekcí, které se učí.

Studenti vytvoří epizodu podcastu na konci prvního trimestru a videopříběh na konci druhého trimestru. Kromě toho budou mít studenti možnost odevzdat svou magisterskou práci ve formátu multiplatformní žurnalistiky pod vedením novinářů CNN.

Studenti budou také pracovat na nedávných případových studiích ze zpráv CNN, které ilustrují myšlenky, které byly diskutovány na seminářích, a budou mít přístup k platformě CNN Newsource, kde najdou nejnovější zprávy z celé sítě CNN.

Ideální studenti

Přijímací řízení

Osnovy

Poplatek za studium programu

Akreditace

O Škole

Otázky