Keystone logo
Université de Saint-Boniface

Université de Saint-Boniface

Université de Saint-Boniface

Úvod

USB na první pohled

Université de Saint-Boniface (USB) je nejstarší postsekundární vzdělávací institucí v západní Kanadě a je jedinou francouzskou univerzitou v Manitobě. Nachází se ve frankofonní čtvrti, v samém srdci města Winnipeg. Jeho interkulturní učební prostředí se vyznačuje inkluzí a rozmanitostí.

Vize Université de Saint-Boniface

Zásadní francouzsky mluvící sféra znalostí a dokonalosti, kde student spojuje svou hrdost na to, že je, s ambicí stát se.

Institucionální hodnoty Université de Saint-Boniface

  • Otevřená mysl: Stimulujte žízeň po objevování prostřednictvím vytváření nových myšlenek a znalostí, aktivního naslouchání a konstruktivních výměn, které inspirují touhu učit se.
  • Odolnost: Společné setkání s flexibilitou, vynalézavostí, houževnatostí a duchem spolupráce, výzvy neustále se měnícího světa.
  • Respekt: Oceňování toho, co nás spojuje, oslavování našich rozdílů a podpora rozmanitosti.
  • Závazek: Inspirovat hrdost na bytí a jednání a zároveň podporovat a podporovat pocit sounáležitosti s Francophonie, který je stejně silný jako trvalý.
  • Integrita: Prokazování autenticity, poctivosti, etiky a důslednosti, základní atributy, které nás charakterizují slovy a činy.

Kampus

Areál Université de Saint-Boniface se nachází v srdci klidné a zelené frankofonní čtvrti Saint-Boniface ve Winnipegu. Kampus USB se nachází v blízkosti mnoha služeb, jako jsou kavárny, restaurace a nemocnice, a je plný aktivit pro svou studentskou klientelu.

V hlavní budově jsou učebny, dvě tělocvičny, fitness centrum (Sportex), knihovna, modlitební místo, studentské centrum zahrnující jídelnu, počítačové a vědecké laboratoře, dvě videokonferenční místnosti, studentské rádio, zvukové studio a amfiteátr .

Pavilon Marcel-A.-Desautels byl slavnostně otevřen v roce 2011 a sídlí v něm programy zdravotních věd a Škola sociální práce. Tato budova byla postavena za cenu 11,5 milionu dolarů a zahrnuje 5 učeben, 3 ošetřovatelské laboratoře, 1 simulační centrum, 2 videokonferenční místnosti a 27 kanceláří. V únoru 2013 získal pavilon „zlaté“ hodnocení z programu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED), což potvrzuje, že jeho design, konstrukce a použití splňují vysoce výkonné ekologické normy.

Co by kamenem dohodil od tohoto studijního prostředí mají vysokoškoláci přístup k přátelské rezidenci 58 bytů v blízkosti restaurací, obchodů, obchodů s potravinami a aktivit, které mají k dispozici, v teplé frankofonní čtvrti Winnipegu. Tato rezidence pojmenovaná po Père-Théophile-Lavoie-OMI nabízí ubytování s jednou nebo dvěma ložnicemi a také studiem. Bydlení v rezidenci obohacuje studentský život a umožňuje nezapomenutelná setkání při učení se sdílet společné prostory v duchu otevřenosti a respektu.

Výzkum a úspěchy

Université de Saint-Boniface uznávána více než kdy jindy za vynikající výsledky, dynamiku a inovativní povahu výzkumné práce prováděné členy její fakulty.

Bohatý a různorodý výzkum má tendenci se vyvíjet pomocí USB kolem pólů, které jsou pro něj specifické, například zdraví, francouzsky mluvící svět a identita Métis. USB udržuje privilegovaný vztah s frankofonní komunitou v Manitobě a také neustále zvyšuje svůj vliv v oblasti vědy.

Výzkumná kancelář USB je aktivní již 25 let a je hostitelem zejména Centra francouzsko-kanadských západních studií (CEFCO), Saint-Boniface University Press (PUSB), kanadského výzkumného předsedy pro otázky migrace, cirkulace a frankofonních komunit (CRC-MCCF) , a dříve Canada Research Chair on Métis Identity (CRCIM) a University -Community Research Alliance on Francophone Identities of the West (ARUC -I FO).

Akční výzkum, spolupráce s komunitními organizacemi, podpora pro získání grantů, trvalé spojení s komunitou, interdisciplinární seskupování a začlenění studentů jsou jádrem výzkumných programů USB a podporují etablování na národní i mezinárodní úrovni.

Místa

  • Winnipeg

    Avenue de la Cathedrale,200, R2H 0H7, Winnipeg

Otázky