Keystone logo
Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Universitat Politècnica de València (UPV)

Úvod

Universitat Politècnica de València je nejlepší španělská technologická univerzita ve Španělsku, podle akademického hodnocení světových univerzit (ARWU), známého jako Shanghai ranking.

Společenství UPV

V současné době má 25 400 studentů, 3 600 učitelů a výzkumných pracovníků a 1 400 pracovníků v administrativě a službách, kteří jsou rozděleni do tří kampusů ve městech Alcoy, Gandia a Valencia.

Akademická nabídka a zaměstnatelnost

UPV učí 40 stupňů a 13 dvojitých stupňů; 90 vysokoškolských magisterských a dvojích magisterských a 30 doktorských programů. 72 % studentů UPV pracuje již rok po ukončení studia. A to z velké části díky stážím ve firmách, které jsou placené. Nadace Servipoli navíc spravuje hledání brigád na částečný úvazek kompatibilní se studiem. To vše řadí UPV mezi 250 nejvíce zaměstnatelných univerzit na světě podle žebříčku QS GER.

mezinárodní akreditace

UPV byla první španělskou univerzitou, která získala tři nejvýznamnější mezinárodní akreditace: ABET, EUR-ACE a EURO-INF. Tyto pečeti celosvětově osvědčují kvalitu studia v oboru strojírenství a potvrzují, že absolventi UPV mají dovednosti požadované profesí bez ohledu na zemi, kde ji vykonává.

internacionalizace

Pokud jde o internacionalizaci, UPV udržuje více než tisíc dohod, které umožňují výměnu studentů s jinými evropskými a latinskoamerickými univerzitami, Spojenými státy, Kanadou, Austrálií, Čínou nebo Japonskem. Je to šesté v Evropě, které Erasmus obdržel, z celkového počtu 4 500 institucí účastnících se programu.

Další trénink

Co se týče doplňkového vzdělávání, UPV nabízí téměř 1000 kurzů ročně, takže si každý student může konfigurovat kurikulum po svém. Pokud jde o bezplatné online kurzy (MOOC), UPV je v top 5 na celém světě, předčí ho pouze Harvard University, Microsoft, Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Delft University.

akademický úspěch a dokonalost

Studium na UPV je dosažitelný cíl: 91 % pregraduálních studentů, kteří skládají zkoušky, uspěje napoprvé. UPV své studenty rád a přesvědčuje. Natolik, že 94 % absolventů by se vrátilo ke studiu na UPV, kdyby museli začít znovu.

Možná pro to všechno je UPV třetí univerzitou ve Španělsku s nejvíce špičkovými absolventy, kteří prezentují „úžasné životopisy a vynikající školení, výsledek přípravy a úsilí“, uvádí Španělská společnost pro akademickou excelenci. UPV má zástupce prakticky ve všech oborech, které vyučuje: od výtvarného umění přes chemické inženýrství, environmentalistiku, mechaniku nebo Business Administration and Management (ADE).

výsledky výzkumu

Za svou o něco málo více než 50letou historii vydal UPV kolem 145 000 vědeckých publikací. Je národním lídrem v počtu patentů a jednou ze španělských akademických institucí, která získává největší příjmy ze své výzkumné činnosti. Zpráva předsedy UNESCO pro řízení a politiku univerzity ve skutečnosti popisuje UPV jako mladou, připravenou, konkurenceschopnou mezinárodní instituci s vynikající schopností zpeněžit služby poskytované svými pedagogickými a výzkumnými pracovníky.

Infrastruktury a vybavení

S ohledem na infrastrukturu a vybavení má UPV velkolepá sportovní zařízení, zdarma pro univerzitní komunitu, kde lze provozovat až 70 různých disciplín: šerm, lezení, aikido, capoeira, cyklistiku, jógu, plážový volejbal... Ve Valencii, kampus Vera zabírá asi 700 000 m2 (asi 70 fotbalových hřišť) a od jednoho konce ke druhému měří téměř 2 km. Je pro pěší a má více než 125 000 m2 zelených ploch.

Pozoruhodná je zejména budova Casa del Alumno o rozloze 5 200 m2spravovaná samotnými studenty, která je vybavena počítačovými učebnami, prostory pro studium a skupinovou práci, fotografickou laboratoří, zkušebnou... podobně jako Studentský dům MIT .

Pokud jde o další dvě místa, Alcoy spojuje historii, přírodu a kulturu v nádherném prostředí mezi přírodními parky Font Roja a Sierra de Mariola, oblastmi s velkou scénickou a ekologickou hodnotou. A Gandia má 300 slunečných dní v roce a kampus na pláži.

Udržitelnost

V posledních letech se UPV umístila jako jedna z 200 univerzit na světě, které se nejvíce zavázaly k udržitelnosti a životnímu prostředí. Je to jediná španělská veřejná univerzita, která má akreditaci EMAS, evropskou pečeť, která se v této věci snaží o skutečné neustálé zlepšování.

Díky tomuto závazku k udržitelnosti se UPV podařilo snížit spotřebu energie o hodnotu odpovídající roční registraci 5 293 domů; snížit uhlíkovou stopu o 6,69 % nebo zajistit, aby veškerá elektrická energie používaná v jejích zařízeních pocházela z obnovitelných zdrojů.

Místa

 • Alcoi

  Campus de Alcoy Plaza Ferrandiz y Carbonell, s/n, 03801, Alcoi

  • Gandia

   Campus de Gandia C/ Paranimf, 1, 46730, Gandia

   • Valencia

    Campus de Vera Camí de Vera,s/n, 46022, Valencia

    Otázky