Keystone logo
Universitat de Barcelona Magistr v atomistickém a vícestupňovém výpočetním modelování ve fyzice, chemii a biochemii
Universitat de Barcelona

Magistr v atomistickém a vícestupňovém výpočetním modelování ve fyzice, chemii a biochemii

Barcelona, Španělsko

1 Years

Angličtina, Španělština

Plný úvazek

Sep 2024

EUR 28 / per credit *

Na kampusu

* Za kredit I 82 eur pro studenty, kteří nejsou státními příslušníky EU a v současné době nepobývají ve Španělsku I Poplatky za akademický rok 2023–2024

Úvod

V posledních letech došlo k obrovskému vývoji v konstrukci superpočítačů. Nárůst výpočetního výkonu otevřel dveře ke studiu fyzikálních a chemických procesů, které nás zajímají, pomocí víceúrovňových modelů a počítačových simulačních technik, pokud jde o velikost systému (délkové měřítko) a dobu trvání procesu (časové měřítko), na základě zúčastněné atomově-molekulární prvky.

Tento teoretický přístup dosáhl vysokého stupně spolehlivosti a stal se základním nástrojem pro analýzu a pochopení struktury a vlastností komplexních systémů a procesů. Na druhé straně pokročilé znalosti v informatice, programování nástrojů pro správu a analýza velkého množství informací nabízí nezbytný doplněk vědecko-technické přípravy v pracovním a výzkumném prostředí, které stále více dominují počítačové aplikace.

Meziuniverzitní magisterský titul v atomistickém a víceúrovňovém výpočetním modelování ve fyzice, chemii a biochemii má za svůj hlavní cíl poskytovat specializované školení v používání výpočetních nástrojů ke studiu fyzikálních, chemických a biochemických problémů, ve kterých je struktura a vlastnosti hmota v atomovém nebo molekulárním měřítku je relevantní.

Za tímto účelem studenti, kteří absolvují toto magisterské studium, získají obecné a specifické znalosti o různých teoretických modelech a simulačních technikách nezbytných k popisu daného systému v závislosti na jeho velikosti a časovém měřítku, ve kterém se proces nebo vlastnost, která nás zajímá.

Studenti absolvují školení k používání nezbytných programovacích nástrojů a znalostí k aplikaci simulačních technik, které se naučili, s použitím jak standardních počítačových balíčků, tak programování potřebných aplikací.

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky