Keystone logo
© Universitat de Barcelona
Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Úvod

Univerzita v Barceloně, založená v roce 1450, je komplexní vysokoškolská instituce, která představuje hlubokou akademickou tradici spojenou s hraničními vědeckými poznatky. Nachází se ve městě Barcelona, ​​jednom z hlavních kosmopolitních center ve Středomoří a vlastně i v Evropě. Šestnáct center Barcelonské univerzity, seskupených do šesti hlavních kampusů, je rozmístěno po celém městě a zcela integrováno do městského života. Většina z nich se tedy nachází v samotném městě. Samotné město se stává kampusem univerzity.

Barcelonská univerzita je jednou z největších univerzit ve Španělsku a každoročně přivítá velké množství studentů ze španělských univerzit i ze zahraničí. Má přes 44 000 vysokoškolských studentů a téměř 19 000 magisterských a postgraduálních studentů a doktorandů. Téměř 15 % studentů pochází ze zámoří a mají více než 122 různých národností.

Jako veřejná instituce se University of Barcelona, ​​zaměřená na akademickou excelenci, zavázala školit a připravovat současnou i příští generaci globálních občanů – profesionálů, výzkumníků, podnikatelů, vůdců – se schopností pracovat na nejvyšší úrovni kdekoli v svět. Odhodlání Barcelonské univerzity k výzkumu ji zároveň umístilo na první místo ve Španělsku v mezinárodních žebříčcích; a jako jedna z nejprestižnějších univerzit na světě, pokud jde o dopad výzkumu.

Univerzita v Barceloně má mezinárodní působnost, a proto je členem předních celosvětových univerzitních sítí, včetně Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU), skupiny COIMBRA (CG) a koordinace Arabsko-euro konference o vysokém školství. (AECHE). Má více než 2 800 mezinárodních dohod, včetně dohod s 82 z 200 nejlepších univerzit na světě (Times Higher Education Supplement).

Místa

  • Barcelona

    Gran Via de les Corts Catalanes, 585, 08007, Barcelona

Programy

Otázky