Keystone logo
© Universitat de Barcelona
Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Universitat de Barcelona

Úvod

Univerzita v Barceloně, založená v roce 1450, je komplexní vysokoškolská instituce, která představuje hlubokou akademickou tradici spojenou s hraničními vědeckými poznatky. Nachází se ve městě Barcelona, ​​jednom z hlavních kosmopolitních center ve Středomoří a vlastně i v Evropě. Šestnáct center Barcelonské univerzity, seskupených do šesti hlavních kampusů, je rozmístěno po celém městě a zcela integrováno do městského života. Většina z nich se tedy nachází v samotném městě. Samotné město se stává kampusem univerzity.

Barcelonská univerzita je jednou z největších univerzit ve Španělsku a každoročně přivítá velké množství studentů ze španělských univerzit i ze zahraničí. Má přes 44 000 vysokoškolských studentů a téměř 19 000 magisterských a postgraduálních studentů a doktorandů. Téměř 15 % studentů pochází ze zámoří a mají více než 122 různých národností.

Jako veřejná instituce se University of Barcelona, ​​zaměřená na akademickou excelenci, zavázala školit a připravovat současnou i příští generaci globálních občanů – profesionálů, výzkumníků, podnikatelů, vůdců – se schopností pracovat na nejvyšší úrovni kdekoli v svět. Odhodlání Barcelonské univerzity k výzkumu ji zároveň umístilo na první místo ve Španělsku v mezinárodních žebříčcích; a jako jedna z nejprestižnějších univerzit na světě, pokud jde o dopad výzkumu.

Univerzita v Barceloně má mezinárodní působnost, a proto je členem předních celosvětových univerzitních sítí, včetně Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU), skupiny COIMBRA (CG) a koordinace Arabsko-euro konference o vysokém školství. (AECHE). Má více než 2 800 mezinárodních dohod, včetně dohod s 82 z 200 nejlepších univerzit na světě (Times Higher Education Supplement).

Vlastnosti kampusu

Univerzita v Barceloně nabízí řadu možností ubytování, které vám umožní najít to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám a očekáváním:

Koleje UB:

University of Barcelona je jedinou veřejnou univerzitou v Katalánsku, která provozuje své koleje, které kromě ubytování a stravování nabízejí studentům prostředí, ve kterém si mohou rozšířit své osobní, kulturní a vědecké obzory.

Koleje univerzity v Barceloně poskytují ubytování a stravování sedm dní v týdnu, ale také si kladou za cíl udělat mnohem víc. Univerzita chce, aby ti z vás, kteří se rozhodli s nimi zůstat, zažili univerzitní život v nejlepší možné společnosti spolu s dalšími studenty, kteří se pravděpodobně stanou celoživotními přáteli.

Univerzitní rezidence UB:

Univerzita v Barceloně má také svou univerzitní rezidenci, kterou provozuje soukromá společnost.

Přidružené koleje:

Studenti si mohou vybrat z řady kolejí přidružených k Barcelonské univerzitě.

Soukromé univerzitní rezidence:

Soukromé rezidence nabízejí studentům University of Barcelona speciální ceny a další výhody.

  Proč studovat na Universitat de Barcelona

  Proč si vybrat Barcelonskou univerzitu?

  • Je to nejlépe hodnocená španělská univerzita v nejprestižnějších mezinárodních univerzitních žebříčcích.
  • Patří mezi 25 nejlepších univerzit světa s více než 400letou historií.
  • Nachází se v Barceloně, jednom z nejlepších univerzitních měst na světě.
  • Nabízí širokou škálu kurzů: bakalářské, magisterské, doktorské a další specifické kurzy a programy.

  Život v kampusu a vybavení

  Students at the University of Barcelona have access to the best services and support materials for every aspect of their academic lives:

  Library FACILITIES

  A network of sixteen different library centres located on-campus in the UB's faculties and schools.

  Language learning

  The UB offers a wide range of learning options for more than thirty languages.

  Sports

  100 000 m2 sportovních zařízení, která hostí širokou škálu řízených aktivit a poskytují řadu instalací pro komunitní použití, mezi něž patří tenisové kurty, místnosti pro řízené aktivity a fitness, fotbalová a ragbyová hřiště, sportovní centrum a atletická dráha.

  IT FACILITIES

  Výuková činnost na univerzitě v Barceloně je plně podporována virtuálním kampusem, online vzdělávacím prostředím přizpůsobeným potřebám modelů prezenčního, kombinovaného a distančního vzdělávání. Studenti UB mají také přístup do mnoha počítačových místností univerzity v jejích kampusech. UB také poskytuje pokrytí Wi-Fi na všech kampusech.

  Universitat de Barcelona je v Top 10 zemí pro studium v zahraničí

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Místa

  • Barcelona

   Gran Via de les Corts Catalanes, 585, 08007, Barcelona

  Programy

  Otázky