Keystone logo
Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Universitat d'Andorra

Úvod

University of Andorra (UdA) je jedinou veřejnou univerzitou v Andorrském knížectví, což je mikrostav v srdci Pyrenejí. Vysokoškolské vzdělávání v zemi začalo v roce 1988 zřízením Školy ošetřovatelství a Školy informatiky, která dala vzniknout Andorrské univerzitě, jejíž kampus se od roku 2004 nachází v centru Sant Julià de Lòria.

Jejím posláním je kvalitně reagovat na potřeby andorrské společnosti v oblasti vysokoškolského vzdělávání a výzkumu a školit lidi, aby získali znalosti a dovednosti potřebné k rychlému a úspěšnému vstupu do pracovního světa. Z tohoto důvodu více než 90% držitelů diplomů najde práci před dokončením studia nebo během prvního měsíce výzkumu, podle studie inzerce práce provedené v roce 2018 Agència de Qualitat de l'Ensenyament Superior d'Andorra (Quality Assurance Agentura pro vysokoškolské vzdělávání v Andoře).

Silnou stránkou univerzity je individuální pozornost studentů, podpora celoživotního učení a vzdělávací model s osnovami založenými na dosažení kompetencí prostřednictvím překonávání výzev. UdA ročně zapisuje více než 500 studentů do oficiálních studijních programů a více než 1200 do programů kontinuálního vzdělávání.

Během své historie University of Andorra rostla v oblasti vzdělávání a výzkumu udržitelným způsobem a nyní nabízí akademické tituly na všech třech univerzitních úrovních (bakalářských, magisterských a doktorských). Většina nabízených kvalifikací je první cyklus (tříleté bakalářské tituly - 180 evropských kreditů), a to jak na akademické půdě, tak online, zejména v oblastech technologie, obchodu, zdravotnictví a vzdělávání. Všechny vyučované tituly jsou přizpůsobeny rámci Evropského prostoru vysokoškolského vzdělávání (EHEA) a uznávány zúčastněnými zeměmi.

Jednou z priorit UdA jsou mezinárodní vztahy, jakož i programy mobility pro příchozí a odchozí studenty a zaměstnance. Z tohoto důvodu podepsala dohody o spolupráci s asi čtyřiceti univerzitami po celém světě a zajišťuje, aby nabízené oficiální kurzy měly semestr vyučovaný v angličtině.

Místa

 • Sant Julià de Lòria

  Plaça de la Germandat,7, AD600, Sant Julià de Lòria

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky