Keystone logo
© TESS
Université Savoie Mont Blanc

Université Savoie Mont Blanc

Université Savoie Mont Blanc

Úvod

45510_Photo_2016_-USMB_red1

Vítejte na univerzitě Savoie Mont Blanc!

Se svými 14 000 studenty, bohatou multidisciplinární výukou a 19 výzkumnými laboratořemi s mezinárodní reputací je univerzita Savoie Mont Blanc univerzitou v lidském měřítku, která spojuje blízkost s jejími územími, sdružení s Universitou Grenoble Alpes COMUE a široké perspektivy Evropy a světa. Nabízí krátké kurzy (vysokoškolské tituly v oblasti technologie, vysokoškolské tituly) a dlouhé kurzy (všeobecné, odborné nebo odborné bakalářské, magisterské, inženýrské a doktorské), a to jak na první, tak i na další úrovni. Na svých třech univerzitních areálech v Annecy, Le Bourget-du-Lac a Jacob-Bellecombette nabízí mimořádně atraktivní životní a studijní podmínky v srdci výjimečného prostředí mezi jezery a horami. Na podporu výzkumu a vzdělávání přispívá mezinárodní aspekt identity, přitažlivosti, dynamiky a celkového rozvoje našeho podniku. Zaměření univerzity Savoie Mont Blanc je na jedné straně rozvíjet mezinárodní projekty, společné kvalifikace a programy v angličtině a na druhé straně pokud možno podporovat mobilitu studentů, lektorů a výzkumných pracovníků stejně jako pro administrativní pracovníky. Současně na pěti kontinentech s 240 bilaterálními smlouvami dokázala plně využít vynikajícího umístění na hranicích Švýcarska a Itálie s cílem rozvíjet silné a speciální vztahy s vysokoškolskými institucemi těchto dvou zemí.

Naši studenti jistě najdou v Savoie Univerzitu Mont Blanc silnou dynamiku, osobní kvalitu v jejich dohledu, podporu při výběru a rozvoji svých osobních plánů, jakož i potřebná zařízení pro integraci do zapojení do pracovního života. Výběr Université Savoie Mont Blanc znamená hromadění všech možných možností pro osobní úspěch a naplnění.

Kulturní areály s rozlohou člověka

Nachází se mezi Grenoble a Lyonem, poblíž švýcarských a italských hranic, univerzita Savoie Mont Blanc je státní multidisciplinární institucí vysokoškolského vzdělávání, uznávaná na regionální, národní a mezinárodní úrovni. 14000 studentů celkem v areálech Jacob-Bellecom - lepší, Annecy-le-Vieux a Le Bourget-du-Lac, které studují 200 navrhovaných kurzů.

Výzkum pro uznávanou kvalitu

Jeho 19 laboratoří udržuje úzké vazby s národními výzkumnými ústavy (CNRS, INRA, CERN, CEA, IRSTEA). Odlišují se zejména organizací do interdisciplinárních tematických os: horské studie, sluneční energie, fyzika a mechatronika. Kvalitu tohoto vědeckého prostředí dále posiluje blízkost CERN v Ženevě, největšího urychlovače částic na světě, a nanotechnologický výzkumný klastr v Grenoble.

Mezinárodní rozměr

Mezi nejlepší francouzské univerzity za své mezinárodní vztahy patří univerzita Savoie Mont Blanc jako první v hlavních sítích pro zahraniční burzy.

Místa

 • Annecy

  Université Savoie Mont Blanc/Polytech Annecy-Chambéry 5 Chemin de Bellevue Annecy-le-Vieux, 74940, Annecy

 • Argonay

  Université Savoie Mont Blanc Annecy Campus 5 chemin de Bellevue, 74940, Argonay

  • Le Bourget-du-Lac

   Domaine Universitaire "Chartreuse" Building Le Bourget-du-Lac, 73376, Le Bourget-du-Lac

   Otázky