Keystone logo
© TH OWL Marketing
Universität Hamburg

Universität Hamburg

Universität Hamburg

Úvod

University Universität Hamburg je největší institucí pro výzkum a vzdělávání v severním Německu. Jako jedna z největších univerzit v zemi nabízíme pestrou škálu studijních programů a vynikající výzkumné příležitosti. Univerzita se může pochlubit řadou interdisciplinárních projektů v široké škále oborů a rozsáhlou partnerskou sítí předních regionálních, národních a mezinárodních vysokých škol a výzkumných institucí. Udržitelná věda a stipendium Universität Hamburg se zavázala k udržitelnosti.

Všechny naše fakulty udělaly velké kroky k udržitelnosti jak ve výzkumu, tak ve výuce.

Vynikající výzkum

V rámci strategie excelence federální a státní vlády získala Universität Hamburg klastry excelence pro 4 hlavní výzkumné oblasti: pokročilé zobrazování hmoty (fotonové a nanovědy), klima, klimatické změny a společnost (CLICCS) (výzkum klimatu ), Understanding Written Artefacts (výzkum rukopisů) a Quantum Universe (matematika, částicová fyzika, astrofyzika a kosmologie).

Neméně důležitou hlavní oblastí výzkumu je výzkum infekcí, ve kterém výzkumníci zkoumají strukturu, dynamiku a mechanismy infekčních procesů, aby podpořili vývoj nových léčebných metod a terapií.

Výborná univerzita

Kromě toho, vedle 10 univerzit a 1 univerzitní aliance, byla Universität Hamburg jmenována University of Excellence a byla považována za „vlajkovou univerzitu“.

Vynikající rozmanitost: 180stupňové programy

Universität Hamburg nabízí více než 180stupňové programy na svých osmi fakultách:

Universität Hamburg je také domovem několika muzeí a sbírek, jako je Herbarium Hamburgense, Geologicko-paleontologické muzeum, Zahrada Lokiho Schmidta a Observatoř v Hamburku.

Dějiny

Universität Hamburg byla založena v roce 1919 místními občany. Mezi významné zakladatelské osobnosti patří senátor Werner von Melle a obchodník Edmund Siemers. Na univerzitě vyučovali a bádali nositelé Nobelovy ceny, jako jsou fyzici Otto Stern, Wolfgang Pauli a Isidor Rabi. Působilo zde i mnoho dalších významných učenců, jako Ernst Cassirer, Erwin Panofsky, Aby Warburg, William Stern, Agathe Lasch, Magdalene Schoch, Emil Artin, Ralf Dahrendorf a Carl Friedrich von Weizsäcker.

Statistika

Počet studentů

 • 42 819 zapsaných studentů v zimním semestru 2022/2023 (včetně doktorandů a studentů na akademické dovolené)
  • přibližně 24 365 nebo 57 % jsou ženy
  • přibližně 5 998 nebo 14 % jsou zahraniční studenti
  • vč. studenti na akademické dovolené: 352
  • 5 898 zapsaných doktorandů v zimním semestru 2022/2023

  Vlastnosti kampusu

  Universität Hamburg se skládá z mnoha oddělení rozmístěných po celém městě. Mimořádný význam má kampus, který se nachází mezi čtvrtěmi Grindel a Rotherbaum. Kvůli velkému množství budov může být obtížné se zorientovat, zvláště pokud jste nováček; Abyste se na cestě do třídy neztratili, podívejte se na naši kompilaci informací a tipů o kampusu, včetně Campus Navigatoru.

  Co definuje Universität Hamburg?

  Univerzitní život se netočí jen kolem studia; studentský život je také o setkávání s lidmi a zábavě . Náš kampus je perfektním místem pro zrání a rozvoj.

  Život v kampusu pochoduje v rytmu svého bubnu. Mezi lekcemi si vždy najdete čas zajít do své oblíbené jídelny nebo kavárny. Svým hudebním zájmům se můžete věnovat v univerzitním sboru a orchestru. Studentské divadelní skupiny a více než 100 různých sportovních skupin vždy rádi přivítají nové členy.

  Důležitou součást studentského života tvoří také politický aktivismus a společenská angažovanost. Existuje spousta studentských skupin, do kterých se můžete zapojit, pokud se chcete zapojit do studentské politiky nebo podpořit dobrou věc.

  V kampusu Universität Hamburg je živá komunita s velmi různorodými názory, kulturním zázemím a zájmy – vyplatí se mísit se!

  Užijte si kampusový život na Universität Hamburg!

   Přijímací řízení

   Aplikační dokumenty

   Při přihlášce do programu bakalářské nebo státní zkoušky není třeba na Universität Hamburg předkládat žádné papírové dokumenty. Papírové dokumenty zaslané do kampusového centra budou zlikvidovány. Pokud vaše žádost vyžaduje kontrolu dokumentů, budete vyzváni k jejich nahrání do online formuláře žádosti. Pokud můžete odeslat svou přihlášku bez nahrání, vaše přihláška nevyžaduje žádné dokumenty!

   Požadavky na studenty prvního ročníku

   • Způsobilost ke studiu na vysoké škole
   • Znalost cizího jazyka
   • Další požadavky na přijetí specifické pro program

   Vízové požadavky

   Ke vstupu do Spolkové republiky Německo běžně potřebujete vstupní vízum. Ujistěte se, že o toto vízum žádáte včas na německé diplomatické misi ve své domovské zemi.

   Občané EU a státní příslušníci některých zemí nepotřebují pro vstup do Německa vízum (např. Austrálie, Island, Izrael, Japonsko, Kanada, Lichtenštejnsko, Jižní Korea, Nový Zéland, Norsko, Švýcarsko a Spojené státy americké).

   • Seznam zemí, pro které je / není vízová povinnost, naleznete na vícejazyčné webové stránce Spolkového ministerstva zahraničí. Tato stránka také obsahuje informace o žádosti o vízum.
   • Zvláštní informace naleznete na webové stránce diplomatické mise , která je za vás odpovědná.
   • Vezměte prosím na vědomí, že 3měsíční schengenské vízum (turistické vízum, návštěvnické vízum, podnikatelské vízum, vízum k účasti na jazykovém kurzu bez úmyslu pokračovat v univerzitním studiu) nelze přeměnit na povolení k pobytu za účelem vysokoškolského studia v Německu. V tomto případě musíte opustit Německo a znovu vstoupit se zvláštním studentským vízem, které vydá příslušná diplomatická mise.

   Informace o vízech pro mezinárodní žadatele

   Universität Hamburg doporučuje, abyste požádali o univerzitní žadatelské vízum ihned poté, co obdržíte potvrzení o statusu žadatele. Do Německa tak můžete vstoupit včas na začátku studia.

   Jaké vízum mohou uchazeči o univerzitu použít ke vstupu do Německa?

   Jako žadatel můžete žádat buď o univerzitní žadatelské vízum, nebo studentské vízum ke vstupu do Německa. Chcete-li požádat o studentské vízum, budete muset předložit důkaz, že vám bylo nabídnuto místo na univerzitě (tj. váš akceptační dopis). O vízum pro žadatele o univerzitu můžete požádat, pokud jste zažádali na Universität Hamburg a obdrželi jste potvrzení o své žádosti.

   Informace o vízech pro mezinárodní výměnné a hostující studenty

   O vízum pro vstup do Německa byste měli zpravidla žádat, jakmile od Universität Hamburg obdržíte písemné potvrzení o studiu (pozvánka, potvrzovací dopis).

   Důležité: Pokud je to možné, požádejte o vízum na celou zamýšlenou dobu pobytu v Německu. To je možné, pokud si přejete zůstat v Německu maximálně 12 měsíců. Vaše vízum pak bude platné po celou dobu pobytu a vy se vyhnete placení za povolení k pobytu v Hamburku.

   Stipendia a financování

   Universität Hamburg uděluje stipendia na podporu vzdělávání a profesního rozvoje, zejména studentům, doktorandům a postdoktorandům. Centrální stipendijní úřad radí poskytovatelům stipendií při udělování stipendií podle směrnice univerzity a poskytuje administrativní podporu.

   Žebříčky

   Universität Hamburg Mezi Top 10 předních německých univerzit

   • Ve dvacátém vydání QS World University Rankings 2024 se Universität Hamburg umístila na 10. místě na národní úrovni a na 205. místě mezinárodně. Hodnocení se týkalo 1500 vědeckých institucí po celém světě, včetně 50 v Německu.
   • Universität Hamburg se umístila na 101. místě mezinárodně za svou výzkumnou síť a na 7. místě v Německu.
   • Universität Hamburg si výrazně polepšila v kategorii „Reputace zaměstnavatele“ ze 465. na 340. místo. K tomu byla hodnocena pověst absolventů Universität Hamburg v podnikovém sektoru.
   • Žebříčky QS World University Rankings jsou zveřejňovány každoročně a spolu s The Ranking a Shanghai Ranking jsou jedním ze 3 největších mezinárodních hodnocení vysokoškolského vzdělávání.

   Ohlasy studentů

   Místa

   • Hamburg

    Mittelweg, 177, 20148, Hamburg

    Otázky