Keystone logo
Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Università degli Studi di Udine

Úvod

UNIUD je mladá dynamická univerzita, jejímž posláním je podporovat vysokoškolské vzdělávání šířením znalostí a vytvářením nových myšlenek na špici společnosti. Klíčem k jeho úspěchu na národní i mezinárodní úrovni je kvalita a nadšení všech jeho složek

Univerzita má v současné době tyto studijní programy v oborech: Zemědělství, Ekonomie, Inženýrství, Právo, Moderní jazyky, Komunikace a školení, Humanitní studia, Medicína a chirurgie a Matematika, Informatika a Multimédia.

Univerzita se aktivně účastní projektů výměny studentů a zaměstnanců s univerzitami v rámci EU a v současné době úzce spolupracuje s několika univerzitami z východní Evropy a dalších zemí mimo EU. Kromě toho se univerzita účastní mnoha výzkumných projektů na národní i mezinárodní úrovni. Současný počet studentů zapsaných na univerzitu je přibližně. 17.000.

Univerzita v Udine, která je geograficky umístěna v centru Evropské unie, hraje aktivní roli v úzké síti vztahů, odhodlaná sdílet své znalosti a nápady. Od svého založení se Udine University věnuje politice internacionalizace zaměřené na přípravu studentů a vytváření vztahů a partnerství s univerzitami a institucemi v Evropě a ve zbytku světa.

Univerzita Udine spolupracuje nejen v Evropě, ale po celém světě a má dlouhodobé kontakty s Amerikou, Kanadou, Austrálií, Indií a Čínou.

Proč UNIUD

UNIUD je mladá dynamická univerzita, jejímž posláním je od jejího založení v roce 1978 podpora vysokoškolského vzdělávání šířením znalostí a vytvářením nových myšlenek na špici společnosti. Klíčem k úspěchu na národní i mezinárodní úrovni je kvalita a nadšení všech jejích složek.

Vážíme si zásluh

Nejlepší absolventi univerzity každoročně získávají granty, které zahrnují snížení školného za zápis do magisterských studijních programů a usnadnění programů umisťování do zaměstnání.

Jsme si vědomi

UNIUD nabízí různé služby zajišťující blahobyt svých studentů, aby pomohl těm, kteří mají problémy s adaptací na univerzitní život, nebo těm, kteří se během studia potýkají s obtížemi. Tyto služby zahrnují bezplatné laboratoře pro zvládání úzkosti, studijní metody, efektivní komunikační dovednosti, všímavost, meditaci, řešení problémů a rozhodování („Agiatamente Project“).

Postaráme se o vás

Pozornost, kterou věnujeme studentům, je skutečnou přidanou hodnotou: každý kurz má lektora, který může studentům pomoci a postarat se o ně.

Myslíme na tebe

Díky kvalitě našich kurzů a jejich propojení s potřebami firem a území mohli absolventi UNIUD snadno najít práci (77,5% absolventů rok po ukončení studia). Naše služba kariérového centra navíc pořádá veletrhy pracovních příležitostí a radí absolventům ohledně pracovních příležitostí.

119239_pexels-photo-1438084.jpeg

Učení v srdci Evropy

Univerzita Udine se nachází v Udine, městě v regionu Friuli Venezia Giulia v severovýchodní Itálii, v samém srdci Evropy a je místem setkávání různých světů a kultur. UNIUD a Udine mají uvolněnou přátelskou atmosféru pro studenty a jsou v dosahu mnoha zajímavých míst v Itálii, Evropě i mimo ni. Pár kilometrů odtud se nachází Aquileia, staré římské město založené v roce 181 př. N.l., s bohatými archeologickými nálezy, kam studenti a profesoři z univerzity často chodí kopat. Cividale del Friuli je jedním z nejdůležitějších míst Longobardu na světě a San Daniele del Friuli je známé svou kvalitní šunkou. Palmanova je klenot ve tvaru hvězdy a v kopcích Friuli je mnoho středověkých hradů.

Životní prostory

V srdci vaší univerzitní zkušenosti najdete skvělé ubytování, vybavení, podporu studentů a společenský život. Areály jsou prostorné, se spoustou zahrad a zeleně.

Knihovny jsou dobře vybavené, takže můžete v klidu sedět a studovat. K dispozici je ubytování ve studentských kolejích, nebo si chcete pronajmout byt ve městě. Můžete se stýkat se spolužáky v kávovarech nebo v jídelnách.

Laboratoře, učitelé a e-learningové kurzy

Na UNIUD najdete zaměstnance oddaných, zkušených a inspirativních učitelů, kteří vás vyzvou, abyste dosáhli toho nejlepšího. Budete spolupracovat s nadšenými výzkumníky a lektory na přednáškách, seminářích a cvičeních a také si najdete čas na nezávislé studium. Všem studentům je přidělen osobní lektor, který jim pomůže vyřešit všechny problémy, se kterými se setkají. K dispozici je obrovské množství laboratoří: nejmodernější vědecké laboratoře, jazykové laboratoře a její místnosti.

Všechny kurzy bylo možné navštěvovat ve třídě nebo prostřednictvím e-learningové modality podle potřeb studentů. To podporuje mezimediální učení a zlepšuje dosahování didaktických cílů.

Obecná informace

Zahraniční studenti ze zemí mimo EU musí podat žádost o předběžný zápis na italské velvyslanectví nebo konzulát v zemi jejich pobytu. Po dokončení postupu před zápisem bude za účelem vstupu do Itálie vydáno vízum pro studijní účely. Požadavky na přístup k bakalářským a magisterským studijním programům jsou povinné pro všechny studenty se zahraniční kvalifikací bez ohledu na jejich státní příslušnost, ať už je vydávána zemí EU nebo mimo EU.

Zdravotní pojištění

Občané EU by měli ve své domovské zemi požádat o evropský zdravotní průkaz (TEAM). Občané třetích zemí si musí uzavřít soukromé zdravotní pojištění, které jim pokryje celý pobyt v Itálii.

Bydlení

Informace a rady týkající se bydlení jsou k dispozici na této webové stránce: www.uniud.it/en/uniud-international a na následující facebookové skupině: Cerco & Offro Casa- Università degli Studi di Udine .

Univerzitní kampusy a zařízení

University of Udine se nachází v historickém centru Udine a má 3 kampusy v regionu Friuli Venezia Giulia (Gorizia, Pordenone a Gemona del Friuli).

Každý kampus má své vlastní knihovny, laboratoře, výpočetní zařízení a jídelny.

Podpůrné služby pro studenty

Na Uniudu najdete veškerou podporu, kterou potřebujete. K dispozici jsou IT, jazyky, doučovací služby atd. Mohli byste také najít studentská sdružení, získat slevy v dohodnutých obchodech nebo veřejné dopravě a využít městskou službu sdílení kol.

Místa

  • Udine

    via Palladio 8, 33100, Udine

  • Pordenone

    Via Prasecco 3/a, 33170, Pordenone

    • Gorizia

      Via Diaz, 5, 34170, Gorizia

      • Gemona del Friuli

        p.le D. Simonetti, 2, 33013, Gemona del Friuli

        Otázky